سریعترین روش خانگی برای رفع بوی بد کفش

روش خانگی برای رفع بوی کفش

آیا می دانید که چگونه می توان از بوهای بدی چون بوی بد کفش جلوگیری کرد؟ خب ، پاهای ما در کفش عرق می کنند و در معرض دیگر عوامل محیطی قرار می گیرند که در نهایت منجر به ایجاد بوی بد درون کفش می شوند.این وضعیت که برای همه یک وضعیت ناخوشایند می باشد می تواند گاهی اوقات باعث استرس افراد شود به ویژه زمانی که می خواهند کفش خود را با کسی برای مدتی به قرض بدهند.مشکل اصلی در این زمینه این است که ما نمی دانیم چگونه می توان از بوی بد کفش هایمان جلوگیری کنیم و ممکن است شما برای جلوگیری از این مشکل چندین سری پاهایتان را بشویید و اما باز این مشکل تکرار شده است.نگران نباشید! در این مقاله از سحر بانو ما قصد داریم تا کاملا این مشکل را رفع کنیم و 5 راه به شما معرفی کنیم تا از این مشکل خلاص شوید.

رفع بوی کفش

1. روش رفع بوی کفش با برگهای اسطوخودوس

برگ های اسطوخودوس یک راه حل اسان و در عین حال بسیار تاثیر گزار در این امر می باشد و می تواند بوهایی که تمایل دارند در کفش ما بمانند را حذف کند.برگ های اسطوخودوس خواص معطر و ضد باکتری دارند که می توانند مشکل شما را حل کنند.

مواد لازم:6 ساقه اسطوخودوس

نحوه آماده سازی:ساقه هارا بصورت جدا از هم به مدت چند ساعت در معرض نور خورشید بگذارید تا خشک شوند.

روش استفاده :ساقه ها را 3 به 3 ، هنگامی که شب ها به اتاق خواب می روید ، در کفش هایتان قرار دهید و بگذارید تا صبح در کفش هایتان بمانند و این کار را نیز باید هر روز تکرار کنید ، حتی اگر کفش هایتان بوی بد ندهند. 

رفع بوی کفش
برگهای لوندر برای رفع بوی کفش

2. رفع بوی کفش و پا با بابونه

گرچه گل های بابونه همانند ساقه های اسطوخودس معطر نیستند ولی می توانند در کنترل بوی بد کفش هایتان موثر باشند. آنها رطوبت بیش از حد را جذب می کنند و از رشد باکتری ها جلوگیری می کنند.مواد لازم:

  • 5قاشق غذاخوری گل بابونه خشک(50 گرم)
  • کیسه های پارچه ایی کوچک

نحوه آماده سازی :گل های خشک بابونه را درون کیسه ها بریزید و در کیسه ها تعدادی حفره ایجاد نمایید.روش استفاده:کیسه ها را در کفش هایتان به مدت یک شب قرار دهید و بگذارید کهبوی بد کفش هایتان را بگیرند. شما همچنین می توانید برای جلوگیری از بوی بد ، از این کیسه ها هر روز استفاده کنید. 

راه حل بوی کفش

3. نشاسته ذرت و رفع بوی کفش چرم و کتانی :

نشاسته ذرت یکی از مواد بسیار توصیه شده برای از بین بردن این نوع بوها است، چراکه توانایی جذب رطوبت را دارد و همچنین می تواند pH را تنظیم می کند.استفاده از نشاستهذرت در کفش می تواند محیطی خشک ایجاد کند که از ورود قارچ ها و باکتری ها جلوگیری می کند.مواد لازم:

  • 4قاشق غذا خوری نشاسته ذرت(40 گرم)
  • 4 قطره روغن درخت چای

آماده سازی:نشاسته ذرت را با روغن درخت چای مخلوط کنید.روش استفاده :در هر کفش چند قاشق چایخوری از مخلوط بریزید و بگذارید که تمام شب در کفش هایتان بمانند. حداکثر 3 بار در هفته این کار را انجام دهید تا بوی بد کفش از بین برود. 

رفع بوی کفش

4. راه و روش رفع بوی کفش با پوست لیمو:

پوست لیمو حاوی عطر و بوی قوی سیتریکی است که می تواند بوهای ناخوشایندی که در کفش بوجود می آیند را خنثی کند.روغنهای طبیعی آنها حاوی مواد ضد باکتری و ضد قارچ هستند که آنها را قادر به از بین بردن میکروارگانیسم هایی که باعث ایجاد این مشکل می شوند را می کنند.مواد لازم:پوست دو لیموآماده سازی:پوست لیمو را به قطعات کوچکی تبدیل کنید.روش استفاده:تکه های کوچک پوست لیمو را به مدت 12 ساعت در کفش قرار دهید و این کار را تا زمانیکه بوی بد کفش از بین نرود را تکرار کنید. 

رفع بوی کفش کتانی

5.جوش شیرین ماده ای عالی برای رفع بوی کفش :

یکی دیگر از راه هایی که برای حذف بوهای بد کفش می توانید استفاده کنید ، جوش شیرین است که این محصول چند منظوره کمک می کند تا رطوبت انباشته شده در کفش جذب شود و همچنین مانع رشد باکتری ها و قارچ ها می شود.

مواد لازم:

  • 4قاشق غذاخوری جوش شیرین
  • 6قطره روغن اسانس لیمو

آماده سازی:جوش شیرین و روغن اسانس لیمو را با یکدیگر مخلوط کنید.روش استفاده :مخلوط را درون کفش خود بریزید و اجازه دهید تا 8 الی 10 ساعت در کفش باقی بماند و پس از زمان مورد نظر مخلوط را به بیرون بریزید و با استفاده از یک قلمو داخل کفش را خالی کنید.از این مخلوط حداکثر 3 بار در هفته استفاده کنید.

منبع : نمناک

گرد آوری در : سحر بانو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی را وارد کنید *