چگونه راحت 20 کیلو وزن کم کنیم ؟

راهنمای کامل برای کاهش وزن 20 کیلویی

کاهش وزن یکی از موضوعاتی است که بیشترین سرچ در اینترنت را دارد چاقی علت اصلی اکثر بیماری های مرتبط با سبک زندگی و دیگر بیماری های جدی پزشکی است گذشته از اینها تناسب اندام چیزیست که اکثریت به دنبال آن هستند. بارها در بخش ورزش و تناسب اندام سحر بانو گفتیم که کاهش وزن بدون داشتن رژیم غذایی سالم، متعادل و کم کالری دشوار است این امر به انگیزه عالی و کنترل قوی عادات غذایی نیاز دارد.

مهم ترین نکات برای موفقیت در کاهش وزن 20 کیلویی

1. قوی باشید

اگر می خواهید در این کار موفق شوید، قدرت نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. بگذارید بسیار صادق باشم فکر می کردم در طول ماه اول چندین بار تسلیم می شوم. آمار نشان می دهد که 98 % مردم برنامه کاهش وزن را فقط در عرض یک هفته از دست می دهند. ترک غذای مورد علاقه آسان نیست.

2. برنامه ریزی درست داشته باشید

برنامه ریزی عقب افتاده بهانه ای دیگر است، اگر می خواهید تغییر را به جای اجرای همان لحظه خاص اجرا کنید. هرگونه برنامه ریزی معوق در کاهش وزن مانند بعد از 2 هفته و بعد از 1 ماه یا بعد از تولد شروع می کنم هرگز عملی نخواهد شد. اگر می خواهید هله وهوله بخورید، تصمیم خود را بگیرید و فورا آن را قطع کنید. دومین فرصت را برای تجدید نظر در ذهن قرار ندهید.

لاغری بدن

چگونه 20 کیلو وزن کم کنیم؟

مواردی که به کاهش وزن 20 کیلویی کمک می کنند

3. حمایت خانواده باید باشد

کاهش وزن یک کار تیمی است، برای رسیدن به هدف (اعضای خانواده)به تیم نیاز دارید. گاهی اوقات انگیزش منفی نیز کمک می کند. تصور کنید که هر روز به شما گفته می شود که “بسیار دشوار” است و هیچ یک از دوستان قادر به انجام این کار نبودند.

4. بدون انحراف لطفا

در ابتدا همسرم به من غذای ناخواسته را پیشنهاد داد و گفت:”به هر حال رژیم سختی را دنبال می کنید، کمی … هیچ اتفاقی نمی افتد یا “فقط یک گاز “داشته باشید. نه به معنای نه. فقط تعداد عددی که در جلو چشمانم نگه داشته شد، 8 و 1 بود یعنی 81 (هشتاد و یک).

رژیم کاهش وزن

نکات کلیدی برای کاهش وزن 20 کیلو

چگونه کاهش وزن 20 کیلویی داشته باشم؟

5. نتایج یک شبه را انتظار نداشته باشید

بعضی از مردم عادت به بررسی وزن هر 3 ساعت دارند. به من اعتماد کن هیچ چیز یک شبه عوض نمی شود نشانه های اول موفقیت در 5-6 هفته اول قابل مشاهده است. بهترین نتیجه بین 2 تا 4 ماه خواهد بود. بعد از ماه چهارم، وزن به میزان قابل توجهی کاهش می یابد، زیرا بدن نیاز به زمان با تغییرات ناگهانی دارد. فقط وزن خود را هر 10 روز بررسی کنید.

6.بیش از توانایی تلاش نکنید

نتیجه ازکاهش وزن ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد، اما زیاده روی نکنید زیرا ممکن است باعث بیماری های دیگر شود. اگر رژیم سالم را به شدت دنبال کنید، لازم نیست نگران باشید

7. آزمایش نکنید

اگر 1 الگو رژیم غذایی دارید به آن ایمان داشته باشید. برخی افراد شروع به مصرف 5 لیتر آب گرم روزانه، 5 ساعت تمرین یوگا، 3 لیتر آب آشامیدنی و لیمو ، راه رفتن سریع 2 ساعت در روز، 5 ساعت در ورزشگاه یا 5 کیلو چای سبز در خانه و غیره می کنند .کاهش وزن چرخه طبیعی است که نیاز به تحمل بسیاری دارد.

آب آشامیدنی ارتباطی با کاهش وزن ندارد. در حقیقت آب گرم باعث جدی شدن خشکی می شود. یوگا باید فقط تحت نظارت متخصص انجام شود، در غیر این صورت می تواند باعث آسیب به کلیه یا کبد شود.

کاهش وزن اصولی

آیا من می توانم 20 کیلو کاهش وزن داشته باشم؟

نکات مهم برای کاهش وزن 20 کیلویی 

8. رژیم غذایی متوقف شده بدترین شکل کاهش وزن است

هر گونه کاهش وزن به علت رژیم غذایی متوقف شده هنگامی که به رژیم غذایی معمول بازگشتید، منجر به افزایش وزن سریعتر می شود. رژیم غذایی متوقف شده می تواند چندین نگرانی جدی ایجاد کند. کیفیت رژیم غذایی نسبت به مقدار بسیار مهم است.

9. بدن نیاز به تمام مواد تشکیل دهنده در نسبت مناسب دارد

برخی از مردم به طور کامل مصرف شکر، غیر و یا کره و …را قطع می کنند. این روش اشتباه کاهش وزن است چون بدن نیاز به تمام مواد دارد. برخی از آنها در مقادیر کم مورد نیاز هستند، در حالی که بعضی به مقدار زیاد لازم هستند. پزشک خوب هیچ وقت توصیه نمیکند که شکر را قطع نکنید حتی به بیمار دیابتی یا کره به بیمار مبتلا به بیماری های قلبی چرا که مقدار مناسب برای زندگی مورد نیاز است.

نخوردن شکر

اشتباهات در کاهش وزن 20 کیلویی

نوشیدنی های چربی سوز و لاغر کننده در مسیر کاهش وزن 20 کیلویی شما

نوشیدنی های سم زدا به دفع مواد سمی ناخواسته کمک می کند، وزن بالای آب ذخیره شده و سدیم اضافی را افزایش می دهد . متابولیسم را بالا می برد و به بدن کمک می کند تا کالری ها را زودتر بسوزاند. هر کدام از نوشیدنی های اسیدی که در این بخش از ورزش و تناسب اندام نمناک گفته شده است را براساس نیازهای بدن مصرف کنید و همچنین باید این کار را به طور منظم برای یک ماه انجام دهید تا وزن را کاهش دهید.

** چنانچه مشکل خاصی به خصوص مشکل گوارشی دارید هرگز بدون مشورت پزشک معالجتان از این نوشیدنی ها استفاده نکنید**

نوشیدنی لیمویی:یک شیشه آب گرم مخلوط با 1 / 2 آب لیمو و یک قاشق چایخوری عسل (اختیاری)برای پاک سازی کبد و برای کاهش وزن بنوشید.

نوشیدنی زنجبیل :1 قاشق چایخوری خمیر زنجبیل تازه، دو قاشق غذاخوری خمیر نعناع تازه تا را به یک لیوان آب ولرم هر روز بنوشید .

نوشیدن زیره سبز :عصاره لیمو ترش با زیره و عسل به عنوان سم زدا با طعم قوی عمل می کند یک قاشق غذاخوری دانه زیره سبز را با یک لیوان آب زیره سبز بجوشانید یک قاشق چایخوری عسل و یک تکه 1 / 4 قاشق سوپ خوری لیمو تازه فشرده را اضافه کنید تا هضم را بهبود بخشد و چربی ذخیره شده اضافی را حل کند.

سرکه سیب :نوشیدن سرکه سیب روشی بسیار موثر برای سم زدایی بدن و کاهش وزن است یک قاشق چایخوری سرکه سیب، 1 / 2 قاشق چایخوری فلفل قرمز را در یک لیوان آب گرم مخلوط کنید.

سرکه سیب

کاهش وزن 20 کیلویی با مصرف نوشیدنی

الگوی رژیم غذایی برای کاهش وزن شما با هدف 20 کیلو

صبحانه صبح (8:00 – 9:30 صبح)

همه دستورالعمل های صبحانه زیر 250 کالری دارند :

بلغور:یک انتخاب سالم برای صبحانه است که کالری و فیبر بالایی دارد و این ترکیب کمک می کند تا سریع وزن کم کنید به 1 / 2 فنجان جو،1/2 فنجان شیر یک قاشق چایخوری عسل برای شیرینی و یک قاشق چای خوری کوچک توت فرنگی، انگور سیاه و گیلاس اضافه کنید.

تخم مرغ نیمرو با چای سبز:تخم مرغ غذای کم کالری با پروتئین های سالم است که شما را راضی نگه می دارد . یک تخم مرغ حاوی 78 در صد کالری است . چای سبز چربی سوز است این ترکیب متابولیسم را افزایش می دهد و وزن را کاهش می دهد . املت با 2 تخم مرغ، چند پیاز خرد شده، گوجه فرنگی و فلفل چیلی درست کنید و از این چای با یک فنجان چای سبز لذت می برد.

اسموتی سیب با بادام:اسموتی سیب راه عالی و مغذی برای شروع است برای اسموتی سیب 2 سیب پوست کنده با یک فنجان شیر مخلوط و یک قاشق چایخوری عسل برای شیرینی و 1 / 2 قاشق چایخوری پودر دارچین را با 10 تا عدد بادام اضافه کنید.

سوپ سبزی و نان قهوه ای :سوپ سبزیجات خانگی یک روش ایده آل برای از کاهش وزن و تامین ویتامین های ضروری، مواد معدنی و مواد غذایی است که می توانید صبحانه را با یک فنجان سوپ سبزیجات شروع کنید و یک تکه نان قهوه ای حاوی کم تر از 200 کالری باشد.

صبحانه لاغری

برنامه غذایی مناسب کاهش وزن 20 کیلو

کاهش وزن 20 کیلو با بهترین برنامه غذایی

ساعت میان وعده صبحانه (10:30 صبح تا 11:30 صبح)

خوردن تنقلات وسط روز تا زمان ناهار شما را سیر خواهد کرد و به شما کمک می کند

چای سبز با بیسکویت:یک فنجان چای سبز با 2بیسکویت دارای 50 کالری است.

میوه ها:یک میان وعده ایده آل از ویتامین ها، و مواد معدنی است که ایمنی را بهبود می بخشد 1 موز(90 کالری)، 1 سیب (80 کالری ) پاپایه (55کالری ) هندوانه (46کالری ) پرتقال (45 کالری) فنجان انگور (55 کالری) دارد،

شکلات داغ – یک فنجان کوچک از نوشیدنی های شکلات داغ می تواند کمک کند وزن کم کنید و آنتی اکسیدان های قوی در شکلات از عصبانیت جلوگیری می کند و اشتها را تا 30 درصد کاهش می دهد.

میان وعده رژیمی

میان وعده موثر در کاهش وزن 20 کیلو

وعده های غذایی سالم برای کاهش وزن 20 کیلو

ساعت ناهار (ساعت 12.30 تا 2 بعدازظهر)

سوپ سبزی – سوپ یک روش خوش مزه و مغذی برای پر کردن بدن با ویتامین، آنتی اکسیدان ها ، بدون افزودن کالری زیاد است. یک کاسه بزرگ سوپ سبزیجات خانگی حاوی حدود 140 کالری است می توانید سوپ سبزیجات مخلوط شده را که حاوی حدود 98 کالری است را امتحان کنید، همچنین می توانید از دو برش نان برشته لذت ببرید.

ماهی سالمون با برنج – روشی خوش مزه برای ارضا حس چشایی و گرسنگی بدون اضافه کردن کالری می باشد یک فیله ماهی حدود 124 کالری است .

ساندویچ تخم مرغ – می توانید دو برش نان ، نان ساندویچی که با 2 سفیده تخم مرغ، سه برش پیاز، 2 برش گوجه فرنگی و یک مشت برگ کاهو تازه خرد شده، داشته باشید.

سالاد & برنج قهوه ای، فواید سلامتی زیادی دارد و غنی از فیبر و آنتی اکسیدان ها هستند که به کاهش وزن کمک می کنند تا از 1 / 2 فنجان برنج قهوه ای، 1 / 2 فنجان دال و یک کاسه کوچک سالاد سبز برای نهار لذت ببرند.

نهار رژیمی

نهار مناسب کاهش وزن 20 کیلو

میان وعده های لاغر کننده برای کاهش وزن 20 کیلویی چشمگیر

میان وعده شب(5:00 – 6:30 بعد از ظهر)

چای لیمو و گندم سوخاری :گندم سوخاری سالم تر از بیسکویت است .دو گندم سوخاری حاوی 85 کالری هستند سالم تر هستند و یک فنجان چای لیمو ترش تنها 5 کالری دارد.

تخم مرغ سفت و چای سبز :پروتئین در شب می تواند به کاهش وزن کمک کند. یک تخم مرغ آب پز شده با یک فنجان چای سبز حاوی 85 کالری است.

آجیل – منبع عالی انرژی و مواد مغذی است آجیل مانند بادام، پسته و گردو بهترین انتخاب برای کاهش وزن است 12 بادام (85 کالری)یا 7 نیمه گردوی (95 کالری)یا 20 پسته (80 کالری)برای کنترل گرسنگی شب مناسب است

عصاره آرنج (آب پرتقال)روش سالم برای گرفتن ویتامین ث و نگه داشتن کالری تحت کنترل است. یک لیوان آب پرتقال تازه حاوی 90 کالری است.

زمان شام (8:00 – 9:30 بعد از ظهر)

شام باید سبک و زیر 250 کالری باشد.

سوپ جوجه مرغ:یک کاسه سوپ مرغ یک غذای عالی و رضایت بخش برای شام است . یک فنجان سوپ مرغ خانگی به سادگی حاوی حدود 150 کالری است.

سوپ مرغ

شامی سبک برای کاهش وزن 20 کیلویی

بخور نخورهای تعیین شده در رژیم کاهش وزن 20 کیلویی

باید از این 10 نوع اقلام غذایی که در ادامه بخش ورزش و تناسب اندام نمناک خواهیم گفت اجتناب کنید :

1. محصولات گندم و خود گندم

2. محصولات برنج و خود برنج

3. گوشت قرمز مانند گوشت گاو، گوشت گوسفند و غیره

4. نوشابه، قهوه و آب میوه های بسته بندی شده

5. پنیر

6. موز

7. بستنی

8. شکلات، بیسکویت، بادام زمینی، و غیره

9. مواد غذایی چاق کننده مانند پیتزا، برگر و غیره و شیرینی

10. بسته بندی مواد غذایی / مواد غذایی با نگهدارنده

اجتنابات لاغری

نخوردنی ها در رژیم کاهش وزن 20 کیلو

کاهش وزن 20 کیلو و غذاهایی که باید مصرف کنید :

1. نان قهوه ای

2. محصولات مربوط به آرد

3. ذرت، جوار

4. مرغ (فقط تنوری/ کباب )، ماهی سرخ شده (یکبار در ماه) و روزانه 1 تخم مرغ آب پز

5. همه سبزیجات

6. روزانه 1 دال در وعده غذایی منظم

7. میوه های خشک به جز بادام زمینی (1 عدد روزانه)

8. همه میوه ها

9. جوانه و ذرت

10. محصولات مرتبط با شیر مانند پنیر و غیره (بدون مواد نگهدارنده)

چه بخوریم لاغر شویم؟

خوردنی های مفید برای کاهش وزن 20 کیلویی

نکات مهم برنامه غذایی روزانه شما با هدف کاهش 20 کیلویی وزن:

دنبال کردن رژیم درست 1 قسمت است اما حفظ روال روزانه نیز به همان اندازه حیاتی است. همانطور که همه ما می دانیم پزشکان معتقدند هر روز بجای 2-3 بار وعده غذایی سنگین باید 4 قسمت غذا سبک بخورید.

اولین وعده غذایی در ساعت 8 صبح:در وعده ی اول می توانید شیشه ای از شیر، میوه های خشک و تخم مرغ پخته شده بخورید. اگر احساس گرسنگی می کنید، می توانید 1 ساندویچ نان گندم داشته باشید. علاوه بر این مواد غذایی، نباید چیزی بخورید

غذای دوم در ساعت 12 بعد از ظهر:پس از 4 ساعت، می توانید روزانه بخشی از غذا را بخورید. می توانید میوه ها، جوانه ها، ذرت یا سالاد را مخلوط کنید.

سومین وعده غذا در ساعت 4 بعد از ظهر:در این وعده غذایی، می توانید 1 ساندویچ نان گندم با پر کردن املت و غیره با چای داشته باشید.

چهارمین وعده در ساعت 8 شب:آخرین وعده روز با ذرت، همراه با بخش 1 سبزی و 1 سالاد میوه مناسب خواهد بود. باید حداقل 2 ساعت قبل از رفتن به خواب شام بخورید.

غذای لاغری

کاهش وزن 20 کیلویی با تنظیم وعده های غذایی

ورزش های کاهش وزن 20 کیلویی

روزانه 40 دقیقه پیاده روی برای 3 تا 4 روز در هفته یا 20 دقیقه شنا کردن 3 – 4 روز در هفته کافی است. پیاده روی سریع، شنا کردن دوچرخه سواری بهترین شکل ورزش با حداکثر مزایای سلامتی در نظر گرفته می شوند. دوچرخه سواری برای کاهش وزن توصیه نمی شود چون به ورزش جزئی و اولیه نیاز دارد. به طور خلاصه، تمرکز بیش از حد بر ورزش نیست، اما پیاده روی / شنا کردن ضروری است

جدا از برنامه رژیم غذایی کم کالری، مهم است روزانه 15 دقیقه ورزش داشته باشید تا به بهترین نتیجه منجر شود تا از بهترین نتیجه از هر یک از تمرین ها در صبح بعد از نوشیدنی ها پیروی کنید.

1. طناب زدن & دویدن

طناب زدن راهی آسان برای کاهش وزن از کل بدن است که برای قلب خوب و گردش خون را در بدن بهبود می بخشد، کلسترول را کاهش می دهد و از یک ترکیب وزن سالم حمایت می کند برای کسانی که می خواهند چربی را کاهش دهند، بهتر است.

طناب زدن (5 دقیقه)+ دویدن(10 دقیقه)

کاهش وزن زیاد

کاهش وزن 20 کیلویی با ورزش های موثر

انجام تمرینات لاغر کننده برای کاهش وزن 20 کیلو

2.کرانچ شکم و ساق پا (تک & دوبل)

این ورزش قطعا برای چربی اضافی شکم را می سوزاند و هسته شما را تقویت می کند.

کرانچ شکم (2 سری 15 مرتبه ای)+ بالا بردن شکم تک (دو سری 10 مرتبه ای در هر پا)+ شکم دوبل (2 سری 10 مرتبه ای)را افزایش دهید.

3. بالا رفتن از کوه & اسکوات

کوهنوردی و وزنه برداری بهترین ورزش برای سوزاندن کالری های بیشتر در زمان کم تر هستند.

کوهنوردان (3 سری 10 مرتبه ای)+ اسکوات(2 سری 10 مرتبه ای در هر پا).

کوه نوردی

کاهش وزن 20 کیلویی با کوهنوردی

4. قدم زدن و یوگا

یوگا روش نهایی برای کاهش وزن بدون قرار دادن فشار زیاد است و یک تمرین تنفس ساده برای آزاد کردن استرس، سم زدایی و استراحت بدن، کلسترول پایین و کاهش وزن طبیعی و کنترل چاقی است. 

منبع : نمناک

گرد آوری در : سحر بانو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی را وارد کنید *