خانه | آرایشی | نحوه شستشوی لاک قرمز از فرش یا مبل

نحوه شستشوی لاک قرمز از فرش یا مبل

عکس تمیز کردن لاک تازه از روی فرش

نحوه شستشوی لاک قرمز از فرش یا مبل

اکثر خانمها حداقل یک بار از لاک استفاده کرده اند و یا در دست اطرافیان دیده اند . خیلی از ما ریختن مقداری لاک را روی فرش یا مبل را تجربه کرده ایم  و میدانیم یکی از مقاوم ترین و سخترین لکه ها حاصل از لکه ی لاک است.اما مسلما راهی وجود دارد که میتوان لکه را طوری شستشو داد که اثری از آن باقی نماند .با دقت گام به گام شستشوی   فرش و قالیشویی را با ما دنبال کنید.

با چاقو یا قاشق لکه را از روی فرش بردارید.در این مرحله تا جایی که امکان دارد لکه را از روی فرش بردارید.با هر بار برداشتن لکه سریعا قسمت رنگی را با دستمالی تمیز کنید تا دوباره به فرش مالیده نشود.

پارچه ای زخیم یا حوله ای را دور انگشتان دستانتان بگیرید و روی قسمت مورد نظر فشار دهید و بردارید و این کار را چند بار تکرار کنید تا تمام قسمتهای رنگی لکه که به داخل نفوذ کرده است جذب پارچه گردد.

تا زمانی که کاملا رنگ لکه به پارچه منتقل نشده است این کار را ادامه دهید.

پاک کننده ای موثر برای حذف لاک از فرش

بسیاری از پاک کننده ها موجود است که میتوان از آنها استفاده کرد که برخی از بهترین های آن برای شستشوی لاک : استون ، الکل ، نفت و …. میباشد.

اما در این روش از استون و سفید کننده ها استفاده نکنید و راه جدیدی امتحان کنیم.

مواد زیر را تهیه کنید:

  • الکل
  • اسپری مو
  • پراکسیدهیدروژن
  • شیشه شور

قبل از استفاده از هرگونه پاک کننده ابتدا آنهارا در قسمتی دور از دید امتحان کنید.(برای مثال در لبه ی فرش که دید ندارد امتحان کنید.)

بعد از اینکه نقطه ای غیر قابل تشخیص پیدا کردید و پاک کننده را در آن قسمت تست کنید و اجازه دهید پنج دقیقه زمان بگذرد تا واکنش سطح مورد نظر ف فرش یا مبل را با آن ماده بنجید و سپس به ادامه شستشوی فرش و قالیشویی بپردازید.

منبع»زیبا کده

گردآموری در سحربانو

 

همچنین ببینید

مدل مانتو مجلسی بلند سال ۹۸ زنانه و دخترانه

مدل مانتو مجلسی بلند سال ۹۸ زنانه و دخترانه را در این قسمت از دنیای مد و لباس سحر بانو برای شما عزیزان قرار دادیم . امیدوارم که مورد استفاده ی شما عزیزان قرار گیرد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی را وارد نمایید *