آموزش بهترین گل های آپارتمانی

بهترین گل های آپارتمانی/ به راحتی در آپارتمان کوچک گل پرورش دهید+تصاویر

بهترین گل های آپارتمانی/ به راحتی در آپارتمان کوچک گل پرورش دهید+تصاویر

بهترین گل های آپارتمانی در این دوره و زمانه که در خانه‌های‌مان خبری از حیاط‌های پُر دار و درخت و گلدان‌های یاس و شمعدانی نیست، چطور می‌توانیم از حضور گل‌ها در خانه استفاده کنیم؟ گیاهانی که با حضورشان بهتر می‌توان نفس کشید و برگ‌های سبزشان آرامش را به فضای خانه تزریق می‌کند.انگار اسم گل با […]

بهترین گل های آپارتمانی

در این دوره و زمانه که در خانه‌های‌مان خبری از حیاط‌های پُر دار و درخت و گلدان‌های یاس و شمعدانی نیست، چطور می‌توانیم از حضور گل‌ها در خانه استفاده کنیم؟ گیاهانی که با حضورشان بهتر می‌توان نفس کشید و برگ‌های سبزشان آرامش را به فضای خانه تزریق می‌کند. انگار اسم گل با بهار عجین شده؛ بهار فصل‌ها مسلما بهترین زمان برای سر و سامان دادن به گلدان‌هاست. کنجی از خانه که رو به پنجره باشد یا گوشه‌ای از تراس، بهترین فضا برای قرار دادن این گلدان‌هاست. در ادامه گل‌هایی را به شما معرفی می‌کنیم که به‌راحتی و با کمی مراقبت می‌توانید از آنها نگهداری کنید.

گل اطلسی

 بهترین گل ها بای آپارتمان/ به راحتی در آپارتمان کوچک گل پرورش دهید تصاویر

این گل حساس به سرماست و به نسبت سایر گل‌ها رشد سریعی دارد. در مواردی ساقه‌های این گل بسیار بلند می‌شود. اطلسی بسیار متنوع است و هر سال به این تنوع افزوده می‌شود. این گل بسته به شرایط محیطی و آب و هوا در طول تابستان و پاییز و از اواخر خرداد می‌تواند گلدهی داشته باشد. گل اطلسی گیاه گرمادوستی است و نور مستقیم آفتاب باعث شکوفا شدن گل‌هایش می‌شود. گل اطلسی در روز بوی خاصی ندارد اما عطر ملایم آن در شب‌ها قابل استشمام است.

گل شمعدانی

 بهترین گل ها بای آپارتمان/ به راحتی در آپارتمان کوچک گل پرورش دهید تصاویر

احتمالا برای اکثر ما نوستالژی‌ترین گل، شمعدانی است؛ چراکه در خانه مادربزرگ‌ها حضوری همیشگی داشت و شاید به همین خاطر یک گل پرطرفدار ایرانی است. شمعدانی در رنگ‌های مختلفی موجود است و در ایران نوع خارجی آن بیشتر با نژاد هلندی کاشت می‌شود. این گل قدمت زیادی دارد و اصل آن به کشور آفریقای جنوبی بازمی‌گردد. شمعدانی به نور مستقیم آفتاب نیاز دارد و به همین خاطر اغلب در زمستان گل نمی‌دهد.

گل قاشقی

 بهترین گل ها بای آپارتمان/ به راحتی در آپارتمان کوچک گل پرورش دهید تصاویر

این گیاه با رنگ سبز و برگ‌های براقش به‌راحتی تمیز می‌شود؛ به همین خاطر مورد پسند بسیاری از خانم‌ها است. برگ‌های این گل به شکل قلب و زادگاه اصلی آن جنگل‌های آمازون برزیل است. نور ملایم برای این گل کافی است. پس مراقب اشعه مستقیم آفتاب به‌خصوص حوالی ظهر باشید.

گل بگونیا

بهترین گل ها بای آپارتمان/ به راحتی در آپارتمان کوچک گل پرورش دهید تصاویر

بگونیا هم مثل همه گل‌ها انواع مختلفی دارد. یکی از نژادهای این گل، بگونیای عروس یا واکسی است. این گل از آن دسته گیاهان مقاومی است که احتمالا در نگهداری‌اش به مشکلی برنمی‌خورید. بگونیا اگر خوب تغذیه شود مثل بنفشه آفریقایی بسته به نور و کودش تمام سال برای‌تان دلبری می‌کند. تنها مشکلی که دارد این است که نسبت به سرما حساس است و به همین خاطر از آن به عنوان گلی که تنها یک سال ‌مهمان خانه‌هاست یاد می‌کنند. با این وجود اگر خوب از این گل مراقبت کنید، می‌توانید یک گل آپارتمانی مقاوم و گلدار داشته باشید؛ درست همان چیزی که هر خانمی از نگهداری گل انتظار دارد…

گل حسن‌یوسف

بهترین گل ها بای آپارتمان/ به راحتی در آپارتمان کوچک گل پرورش دهید تصاویر

این گل همیشه جزء انتخاب‌های اول برای خانم‌هایی است که قصد پرورش گل و گیاه را دارند. حسن یوسف به دلیل رشد خوبی که دارد در صورت نگهداری صحیح سال‌ها ‌مهمان خانه‌های شماست. تنوع رنگ‌های مختلف حسن یوسف و دوام و زیبایی برگ‌های آن باعث می‌شود بین همه، گل محبوب و شناخته شده‌ای باشد. این گل نیازی به نور مستقیم ندارد و بهتر است نور با فیلتر به آن بتابد. انواع آن از نظر میزان نیاز به آب متفاوت است. بعضی از انواع این گل اگر آب کمی به آنها برسد، سریع پژمرده می‌شوند و برخی دیگر تا زمان خشک شدن خاک نیازی به آب ندارند.

گل بن‌سای

بهترین گل ها بای آپارتمان/ به راحتی در آپارتمان کوچک گل پرورش دهید تصاویر

خیلی مراقب این گل باشید! حتما گیاه بن‌سای را در فصل بهار بخرید. از فروشنده محل نگهداری (داخل آپارتمان یا فضای باز) و سایر نیازها و همچنین نوع بن‌سای را بپرسید تا بتوانید به‌خوبی از آن مراقبت کنید. این گیاه، شبیه‌سازی شکل درخت در ابعاد کوچک‌تر است؛ به همین خاطر بسیار پرطرفدار است. یکی از نکات مهم نگهداری بن‌سای در خانه، داشتن شرایط محیطی مساعد است. اگر محل انتخاب شده برای گیاه مناسب نباشد به خوبی رشد نمی‌کند و پژمرده خواهد شد.

عواملی مانند نور، سایه، نحوه آبیاری در کوتاه‌مدت می‌تواند بر عمر گیاه موثر باشد. بن‌سای تقریبا نوعی هویت برای هنر ژاپنی‌ها محسوب می‌شود و هنوز هم ژاپنی‌ها با استفاده از آن در مجالس و مناسبت‌های مهم بر اهمیت قدمت این درختچه‌ها تاکید دارند.

 

منبع:پرشین وی

گردآوری در:سحربانو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی را وارد کنید *