رنگ کردن مو در خانه به روشی که آرایشگر میگوید

ترفند برای رنگ کردن مو در خانه با بهترین نتیجه ی ممکن

به گفته یک نظرسنجی از آزمایشگاه زیبایی GH، تغییر رنگ موهای شما یک روش سرگرم کننده و آسان برای تغییر ظاهر است، پس تعجبی ندارد که 82 درصد از خوانندگان خانه دار موهای خود را در خانه رنگ می کنند، اما با تعداد زیادی از محصولات رنگ مو، گزینه هایی برای سایه، و تکنیک های موجود، به سختی می توان تشخیص داد که چطور می توان به روشی درست موهایتان را در خانه رنگ کنید.

چه شما به بالیاژ فکر کنید، یا قهوه ای تیره، قهوه ای رو به قرمز، بلوند، یا فراتر از آن، می توانید منافع و ضررهای این کار و رازهای درست انجام دادن این کار را در این بخش از دنیای مد سحر بانو بخوانید تا در خانه رنگ موهای زیبایی داشته باشید.

وسایل مورد نیاز برای رنگ کردن مو در خانه

قبل از اینکه شما سعی کنید موی خود را رنگ کنید, نیاز خواهید داشت که لوازم ضروری را تهیه کنید:

  • رنگ مو
  • براش رنگ
  • پاک کننده ارایش
  • دستکش لاتکس
  • مرطوب کننده لب جامد
رنگ کردن مو در خانه

رنگ کردن مو در خانه با این وسایل

قبل از رنگ کردن مو در خانه , چند چیز را باید در ذهنتان داشته باشید:

شما می خواهید تغییرات بزرگ رنگ مو سالن ها را حفظ کنید، تغییر رنگ افراطی (مثل بلوند بودن از حالت تیره) می تواند به چندین فرآیند نیاز داشته باشد, که بهتر است به یک سالن رنگ که می دانند چطور این کار را انجام دهند و آسیب را به حداقل برسانند، بروید. اما در رنگ کردن مو در خانه در دو سایه, روشن تر یا تیره تر, از رنگ فعلی تان بمانید، به یاد داشته باشید که نتیجه شما بین رنگ طبیعی شما و عکس روی جعبه خواهد بود.

همچنین اگر به تازگی موهایتان را تقویت کرده و یا پرمد کرده اید، باید از یک کار رنگ صرف نظر کنید چون هر دو فرآیند می توانند باعث آسیب شوند. حداقل هفت روز پس از پرم یا دیگر کارهایی که برای موهایتان شده صبر کنید و بعد رنگ کنید، باید ایمن باشید.

1. دو جعبه رنگ مو بخرید:

شما نمی خواهید در وسط کار رنگتان تمام شود، اگر موهایتان بلند است، ممکن است به دو جعبه نیاز داشته باشید تا کل سر خود را بسته به ضخامت موهایتان، بپوشانید. اگر با یک بسته باقی مانده تمامش کنید، می توانید همیشه از آن یکی بعدا استفاده کنید.

رنگ موها

میزان رنگ برای رنگ کردن مو در خانه

چگونه موهای خود را در خانه رنگ کنیم؟

2. محافظت از پوست از رنگ و نشتی:

هیچ چیز بدتر از پایان رنگ کاری با لکه های رنگ روی پیشانی نیست. به جای استفاده از وازلین یا مرطوب کننده برای محافظت از پوستتان در برابر رنگ، یک برق لب محکم و صاف را در امتداد خط موی خود بکشید که بهتر است، اندازه کوچک آن برای کاربرد مختصر کافی است.

برای پاک کردن هر گونه رنگی که بر روی آن قرار می گیرد, از پاک کننده های صورت استفاده کنید. اگر صبر کنید تا این کار تمام شود, لکه ها ممکن است ثابت شوند, پس این کار را از لحظه ابتدا شروع کنید.

3. رنگ ها را با هم ترکیب نکنید:

مگر اینکه یک متخصص باشید و دو رنگ مختلف از رنگ مو را با هم ترکیب کنید.

هیچکدام از شرکت های بزرگی که ما صحبت کردیم این مساله را تضمین نمیکنند که رنگ حاصله یک ترکیب قابل پیش بینی خواهد بود. در حقیقت، حتی زمانی که تنها با یک رنگ استفاده می کنید ، نتیجه معمولاً کمی از تصویر نشان داده شده در جعبه متفاوت است. بهترین کار شما این است که تنها یک رنگ را انتخاب کنید و دستورالعمل های مربوط را دنبال کنید.

4. برای اولین بار رنگ را تست کنید:

اگر می خواهید یک رنگ جدید را امتحان کنید، آن را با موهای کوتاه شده و یا یک تار موی پنهانی امتحان کنید، و قبل از اینکه واقعاً مرتکب کار اشتباهی شوید به نتیجه نگاه کنید. یک داستان بد عمومی از افرادی که تست نمی کنند:موهایی که نارنجی و ارغوانی شده!

تست رنگ مو

چگونگی رنگ کردن مو در خانه

روش های رنگ کردن مو در خانه

5. محافظت از لباس و زمین:

یک پیراهن جلو دکمه دار و یا یک ردای کهنه بپوشید.، در غیر این صورت شما باید چیزی بپوشید که به راحتی از سرتان بیرون بیاید تا به موها مالیده نشود.همچنین می توانید کیسه های زباله را روی سطوحی که با حوله یا ملافه پوشیده اید جایگزین کنید، که می تواند به نیاز به شستن کف زمین را کاهش دهد.

6. داشتن دستکش های اضافی:

شما از دستکش های پلاستیکی جعبه ای برای حفاظت از دستان خود در هنگام رنگ زدن استفاده می کنید ، اما باید آن ها را در هنگام شستن رنگ نیز بپوشید. دنیای مد نمناک توصیهمی کند یک جفت دستکش تازه آماده کنید که در صورت اینکه دستکش های قبلی آسیب دیدند، آن ها را داشته باشید، یک تستر که 2 جفت دستکش را فراموش کند، دستانش به شدت لکه دار می شوند.

7. از کاسه رنگ استفاده کنید

ریختن رنگ و پخش آن روی موهای شما ممکن است آسان باشد (و جالب)!)، اما این روش می تواند نا مرتب و غیر دقیق باشد . در عوض، کار رنگ کارهای سالن را تکرار کنید:رنگ را در یک کاسه مخلوط کنید و با کمک براش رنگ، رنگ را به موها بزنید.

کاسه رنگ مو

براش و کاسه رنگ برای رنگ کردن مو

آموزش گام به گام رنگ کردن مو در خانه

8. هر چیزی که نیاز خواهید داشت را مشخص کنید.

وانمود کنید که یک جراح هستید و تمام ابزارهایی که می خواهید را بیرون بیاورید. شما نباید در وسط فرآیند توقف کنید و به دنبال چیزهای دیگر بگردید ، که می تواند منجر به تصادف های بدی شود (مثل ترک کردن رنگ در طول مدت طولانی!). قبل از اینکه رنگ کردن را شروع کنید، باید از قبل دستورها جعبه را بخوانید.”

9. رنگ کردن مو را از بالا شروع کنید:

از آنجا که ریشه ها اغلب به زمان بیشتری برای رنگ گرفتن نیاز دارند، ابتدا رنگ را به ریشه ها بزنید. سپس از میان بقیه مو برای توزیع آن استفاده کنید. در چهار تا شش بخش کار کنید، مثل حرفه ای ها در سالن کار کنید تا از پوشش کامل مو و رنگ مطمئن شوید .

10. از دو آینه برای دیدن پشت سر خود استفاده کنید:

رنگ کردن سرتان می تواند کمی پیچیده باشد، در حالی که شما رنگ خود را در مقابل آینه حمام می زنید، یک آینه دستی هم در دست خود داشته باشید تا مطمئن شوید که قسمتی در پشت سرتان را از دست نمی دهید و بدون رنگ نخواهد ماند .

رنگ کردن موهای خود

چگونه در خانه موهای خود را رنگ کنیم؟

طریقه رنگ کردن مو در خانه

11. مو را با یک مسواک هایلایت بزنید:

چند تستر یک ترفند هوشمندانه برای نتایج بهتر به اشتراک گذاشتند:استفاده از یک جعبه رنگ دو درجه روشن تر از رنگ خود، و هایلایت کردن با یک مسواک تمیز و یا یک دسته ریمل تمیز جالب خواهد بود . آن ها را به مقدار کم در جایی از روی موها بزنید .

12. استفاده از یک کلاه رنگ:

زمانی که تمام رنگ را زدید موهایتان را با یک کلاه رنگ یک بار مصرف بپوشنید تا رنگ چکه نکند و موهایتان سریع تر رنگ بگیرد، سپس می توانید با خیال راحت برای شام آماده شوید و یا فیلم ببینید و بعد از نیم تا 45 دقیقه موهایتان ر بشویید.

13. فوری پس از رنگ کردن، موها را شامپو نکنید:

این کار منطقی به نظر می رسد:شستن موها، رنگ را هم می شوید. موها را با اب بشویید، به این دلیل که فقط آب ساده می تواند مولکول های رنگی را از رشته ها بردارد، یک روز در میان موهای رنگ شده خود را بشویید.

طریقه هایلایت مو در خانه

اجتناب از شستن مو با شامپو بعد از رنگ کردن مو

رنگ کردن مو در خانه با این ترفند ها

14. از محصولات تقویت کننده مو بعد از رنگ کردن استفاده کنید:

با استفاده از شامپو، نرم کننده و کریستال یک بار در هفته بین رنگ کردن های مو می تواند به تازگی رنگ مو کمک کند. آرایشگر ها می گویند که درمان های سالن ها -برای بالا بردن عمر رنگ موها، درخشش بیشتری به مو می دهد و کاربرد آن آسان است.

15. جلوگیری از محو شدن رنگ:

از خورشید دور بمانید تا مو را از نور دور نگه دارید و تماس با آب کلر دار را به حداقل برسانید (مو های سبز می خواهید؟). هم چنین از شامپو و نرم کننده به طور خاص برای موهای رنگ شده استفاده کنید. آن ها رنگ را از بین نمی برند (که محصولات دیگر ممکن است) و می توانند طول عمر رنگ موهای جدید شما را تا چند هفته طولانی تر کنند.

منبع : نمناک

گرد آوری در : سحر بانو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی را وارد کنید *