راهی برای آنکه موهای چند رنگ را یکدست کنیم

با موهای چند رنگ چه کنیم؟

بسیاری از افراد برای چند رنگ شدن موهای خود از تکنیک های آرایشی مانند آمبره و سامبره، هایلایت و لولایت و … استفاده می کنند . اما برخی از مواقع در اثر عوامل متعددی مانند نداشتن مهارت و شناخت کافی درباره رنگ ها و تکنیک رنگ کردن مو موهای شما چند رنگ می شود.

به هر حال دلیل چند رنگ شدن مو هر چه که باشد باید راه حلی برای آن اندبیشید و موها را یکنواخت و یکدست نمود . اگر موهایتان چند رنگ شده است و نیاز دارید که این مشکل را برطرف کنید، پس با این بخش از آرایش و زیبایی دنیای مد سحر بانو همراه شوید تا راه حل را نشانتان دهیم.

راه حل های یکدست کردن موهای چند رنگ

پاک کننده رنگ برای موهای چند رنگ

اگر موهایتان پس از رنگ کردن یک دست نشد و چند رنگ و رگه رگه شدند قبل از رنگ آمیزی دوباره موهایتان را با استفاده از یک شامپوی لایه بردار بشویید. سپس، موهای خود را برای ترمیم آسیب های وارد شده به مو تقویت کنید.

برای رنگ کردن دوباره موهایتان ، همان رنگ قبلی را استفاده کنید . در صورت استفاده از رنگ تیره تر ، مدت زمان کمتری این رنگ را بر روی خود قرار دهید تا اختلاف های رنگ، یک دست شود.

موهای چند رنگ

رنگ کردن دوباره موهای چند رنگ

برای یک رنگ شدن موهای رنگ شده که مقدار کمی رشد کرده اند ، ابتدا باید رنگ مویی که همیشه از آن استفاده می کردید ، به موهای تازه رشد کرده و سپس دردقایق آخر، به کل موهایتان بزنید. قبل از گذاشتن رنگ جدید وسایل رنگ آمیزی را بشویید. این کار سبب جلوگیری از تجمع رنگدانه ها در انتهای مو می شود.

انتهای موهای بلند، متخلخل هستند و رنگدانه بیشتری را جذب می کنند بنابراین، شما باید اول رنگ مو را به موهای تازه رشد کرده بمالید و فقط در چند دقیقه آخر، رنگ را به انتهای موها بزنید. همچنین برای انتهای موهای بلند خود به صورت منظم درمان های دارویی بکار ببرید تا رنگ نهایی تان یکنواخت شود.

همچنین شما می توانید برای یکدست شدن موهایتان آنها را دکلره کنید و بعد یک رنگ معمولی روی آن بگذارید تا موها یکدست شود اما باید زمان بندی رنگ کردن موها را رعایت کنید، موهای نزدیک به ریشه، زودتر رنگ می گیرند و باید آنها را در انتها رنگ کرد.

عوارض استفاده از رنگ مو

استفاده از واریاسیون برای موهای چند رنگ

برای حذف رنگ ناخواسته در مویتان از رنگهای متضاد استفاده کنید مثلا برای حذف قرمزی موهایتان رنگهای زیتونی و یک بند انگشت واریاسیون سبز انتخاب خوبی است و یا برای حذف زردی مو، در ترکیب رنگ از رنگهای دودی و واریاسیون دودی و بنفش استفاده نمایید.

کوتاه کردن موهای چند رنگ

ریشه مو رنگدانه بیشتری را نسبت به سایر نقاط مو به خود جذب می کند بنابراین زمانی که موهای خود را رنگ می کنیم موها یک دست نمی شود . برای برطرف شدن این مشکل مو کوتاه کردن انتهای موها بسیار مؤثر است. کوتاه کردن انتهای موها متخلخل و چند شاخه سبب بازگشت سلامت موها و یک رنگ آمیزی آنها می شود.

کوتاهی موهای چند رنگ

راه حل مراجعه به آرایشگاه برای موهای چند رنگ

اگر موهای شما چند رنگ شده است و خودتان نمی تواند این ایراد را برطرف کنید به آرایشگرتان مراجعه نمایید تا او موهایتان را یکرنگ کند و یا چند رگه رنگ در موهایتان بیندازد تا توجه دیگران به رنگ موی چند رنگ شما جلب نشود.

وجود هایلایت در موهای چند رنگ

اگر موهایتان را قبلا مش روشن کرده اید و اکنون ریشه موهایتان درآمده است و قصد دارید کل موهایتان را کاملا یکدست کنید برای یکدست شدن موهایتان ابتدا آنها را دکلره کنید تابتوانید به راحتی رنگ کنید.

اگر دکلره کردن موهایتان را دوست ندارید همانطور که قبلا هم در بحث آموزش رنگ کردن مو در دنیای مد نمناک توضیح دادیم یک رنگ پایه 7 یا 8 را با اکسیدان 6 درصد ترکیب کنید تا ریشه موهایتان روشن شود مقدار خیلی کمی واریاسیون دودی و بنفش برای حذف زردی دکلره و قرمزی ریشه مو لازم است. توجه کنید که شما هیچگاه موهایتان را بدون دکلره نمی توانید یکنواخت نمایید.

موهای چن رنگ با هایلایت

عوارض استفاده زیاد از رنگ مو

اگر از رنگ مو به دفعات زیاد استفاده نماییم به تدریج جنس موها خراب می شود اما سبب ریزش مو نمی شود مگر اینکه سالها موهای خود را رنگ کنید و با این کار به ریشه موهایتان آسیب بزنید.

استفاده از رنگ مو به دفعات محدود مثلا سالی پنج یا شش بار آسیب چندانی به موها نمی زند و عارضه ای به دنبال نخواهد داشت بنابراین اگر بیش از این حد از رنگ مو استفاده کنید جنس موهای تان به مرور، کاملا خراب می شود و موهای شما طراوت و شادابی خود را از دست می دهند و حالتی مرده پیدا می کنند و در آنها موخره ایجاد می شود.

باید بدانید رنگ کردن مو، باعث کلفتی موها نمی شود بنابراین اگر موهای فوق العاده نرم و بدون حالت دارید، باید دلیل نرمی و نازکی بیش از حد را پیدا کنید و موهای خود را درمان کنید.

منبع : نمناک

گرد آوری در : سحر بانو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی را وارد کنید *