معنی استمپر ناخن و روش انجام آن

هر آنچه باید درباره استمپر ناخن بدانید

همه خانم ها تمایل دارند ناخن هایی زیبا و جذاب داشته باشند . برای داشتن ناخن های زیبا روش های بسیار متفاوتی وجود دارد اما برای انجام برخی از این روش ها ناگزیر به رفتن نزد ناخن کار ماهر و استفاده از ابزارهای جدید می باشیم.

البته برای ایجاد طرح و نقش های زیبا و خاص روی ناخن ابزارهای جدید و کاربردی نیز وجود دارند که خود شما در خانه و با استفاده از این ابزارها می توانید هر طرح و دیزاینی را بر روی ناخنهایتان ایجاد کنید.یکی از این ابزارهای جدید و پرطرفدار ، استمپر ناخن یا مهر ناخن، است که در این بخش از دنیای مد سحر بانو به معرفی آن و آموزش نحوه کار با استمپر ناخن می پردازیم.

استمپر ناخن چیست؟

ممکن است با دیدن طرح های زیبا و ظریف و بسیار مشابه روی ناخن ها ، این سوال برایتان پیش آید که آیا این طراحی کار کارهاست ؟

برخی از ناخن کارها بسیار ماهر هستند و مهارت کشیدن طرحهای ظریف و جذاب با قلمو روی ناخن ها را دارند اما این روزها برای ایجاد طرح ها و دیزاین ها مختلف و ظریف روی ناخن ها از ابزارهای فوق العاده کاربردی مانند استمپر ناخن یا مُهر ناخن استفاده می کنند و دیزاین ها و طرح ها را با دقت و ظرافت خیلی زیاد و بدون هیچ تفاوتی، کاملا یکسان بر روی ناخن ها می کشند.

عملکرد استمپر ناخن مانند استمپ و مهرهای معمولی است تا بتوانید هر طرح و نقشی را بر روی ناخن های خود ایجاد کنید و از زیبایی ناخن هایتان لذت ببرید.

استمپر ناخن یک بسته بندی و کیت از شابلون ها و ابزار مخصوص می باشد که با استفاده از آنها می توان دیزاین مورد نظر خود را روی ناخن به وجود آورید البته باید تکنیک استفاده از آنها را بلد باشید.

استمپر ناخن

روش استفاده از استمپر ناخن یا مهر ناخن

برای ایجاد طرح و نقش ظریف و زیبا روی ناخن ها از استمپر ناخن که کیت مخصوص برای طراحی و دیزاین ناخن ها مانند چند مدل شابلون با طراحی های متنوع، یک لیسک و یک ابزار سیلیکونی یا پلاستیکی برای مهر کردن طرح مورد نظردارد ، استفاده نمایید . شما برای استفاده از استمپر ناخن باید تکرار و تمرین داشته باشید.

اگر تازه کار هستید پیشنهاد می کنیم طرح هایی که ریزه کاری و ظرافت کمتری نیاز دارند ، را انتخاب کنید زیرا برای کار با استمپر ناخن باید سرعت بالایی داشته باشید چون لاک موجود بر روی طرح های ظریف سریع خشک شده و نتیجه جالب نمی شود.

ابزار ضروری برای استمپر ناخن :

 • بیس کوت
 • لاک ناخن
 • صفحه دارای طرح مورد نظر یا شابلون
 • لیسک، ابزار مخصوص استمپر
 • دستمال کاغذی
 • پد یا توپ پنبه ای
 • استون
 • براش سر کج
 • خشک کن لاک ناخن
مهر ناخن

چگونه با استمپر ناخن ، ناخن ها را طراحی و دیزاین کنیم ؟

برای ایجاد طرح زیبا و یکسان روی ناخن ها با استمپر ناخن باید مراحل گفته شده در ادامه ی این بخش از دنیای مد نمناک را انجام دهید :

 1. ابتدا همه وسایل مورد نیازتان را در دسترس قرار دهید.
 2. روی ناخن یک لایه بیس کوت بزنید.
 3. با یک لاک ناخن روی ناخن ها را بپوشانید. این لاک رنگ زمینه ناخن ها است و آن را با دقت انتخاب کنید زیرا باید روی آن طرح مورد نظر خود را اجرا نمایید . بهترین و مناسب ترین رنگ برای این کار لاک سفید است.
 4. سپس روی لاک ناخن پایه را یک لایه تاپ کوت بزنید تا لاک سریع تر خشک شود.
 5. روی یک سطح صاف صفحه شابلون را بگذارید.
 6. طرح مورد نظر خود را انتخاب کرده و روی طرح یک لایه لاک متفاوت با رنگ پایه بزنید و سپس از لیسک کمک بگیرید و لیسک را با زاویه 45 درجه روی شابلون قراردهید و با حرکتی سمت پایین بکشید و رنگ لاک ناخن را بر روی همه قسمت های طرح مورد نظر پخش نمایید.
 7. بر روی طرح مورد نظرتان ، استامپر یا ابزار سیلیکونی را قرار داده و آرام و به شکل دایره ای روی طرح بچرخانید و با تکرار این کار و کنترل شابلون طرح را روی استامپر انتقال دهید . در صورت وارد شدن فشار اندک طرح روی استامپر منتقل نمی شود و همچنین در صورت وارد شدن فشار بیش از حد ، رنگ از اطراف شابلون خارج شده و طرح به هم می ریزد.
 8. برای انتقال طرح روی ناخن ، استامپر را در دست بگیرید و صاف و صحیح روی ناخن بگذارید و با اعمال اندکی فشار و حرکت بر روی ناخن ، طرح مورد نظر را بر روی ناخن انتقال دهید. این کار را باید خیلی سریع و دوبار انجام دهید زیرا در صورت کند بودن ممکن است لاک موجود روی استامپر خشک شود و طرح مورد نظر به طور صحیح منتقل نشود.
 9. طرح مورد نظرتان را به طریقه بالا روی همه ناخن ها یا چند ناخن بزنید.
 10. یک براش سر کج و آغشته به استون را بردارید و با آن لاک روی کناره های ناخن را تمیز کنید.
 11. در نهایت روی ناخن تاپ کوت، برق ناخن یا ژل بزنید تا طرح و رنگ ناخن ها به زیباترین شکل ممکن دیده بشه. کار طراحی و دیزاین ناخن ها در این مرحله تموم میشه.

منبع : نمناک

گرد آوری در : سحر بانو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی را وارد کنید *