این 11 ترفند زیبایی را هر خانمی باید بداند!

ترفندهای زیبایی مخصوص خانم ها

رازها و ترفندهای زیادی برای زیباتر به نظر رسیدن خانم ها وجود دارد . حتما لازم نیست برای زیبا شدن هزینه گزاف بپردازید بلکه می توانید با آنچه که در خانه دارید و با صرف وقت اندک زیباترین شوید البته برای رسیدن به این امر باید با چند ترفند آسان اما کاربردی در بخش مد سحر بانو آشنا شوید ، پس با ما همراه شوید.

ترفند زیبایی

ترفندهای زیبایی خانم ها

طولانی تر شدن عمر برس های آرایشی

برس های آرایشی تان را بشویید و عمودی آویزان کنید تا فرم اولیه خود را حفظ نماید. این روش سبب طولانی تر شدن عمر برس های آرایشی می شود.

صاف شدن پوست اطراف ناخن با استفاده از برق لب

اگر دور ناخن تان پوسته پوسته می شود به جای استفاده از نرم کننده از برق لب استفاده کنید زیرا برق لب موادی در خود دارد که سبب صاف شدن پوست اطراف ناخن و از بین رفتن زخم ها می شود وموجب حفظ رطوبت آن قسمت می گردد.

زیبایی دست ها

ترفند زیبایی دست ها

راز پوست صاف زنان کره ای

راز پوست صاف زنان کره ای در این است که آن ها هیچگاه پس از شستن صورتشان از حوله استفاده نمی کنند و به جای آن کرم مرطوب کننده می زنند زیرا کرم در این هنگام بیشتر و بهتر جذب پوست می شود و پوست نرمتر می شود.

ترفند استفاده تا آخرین قطره از کرم پودر

اگر عجله دارید و برای خرید یک کرم جدید وقت ندارید ویا می خواهید تا آخرین قطره از کرمتان استفاده کنید می توانید آن را گرم کنید زیرا قطرات گرم شده راحت تر خارج می شوند.

رازهای آرایشی

ترفندهای آرایشی و زیبایی

ترفند انتخاب رژلب مناسب

برای انتخاب رژلب مناسب به جای امتحان کردن آن روی مچ دست خود آن را روی نوک انگشتان امتحان کنید زیرا رنگ دانه های لب و نوک انگشتان مثل هم هستند.

جذب بیشتر کرم با ریختن آن در شیشه دئودرانت

شیشه دئودرانت خالی خود را دور نیاندازید و آن را بشویید و خشک کنید و کرم و ژل و روغن مورد علاقه تان را درون آن بریزید. این روش باعث جذب بیشتر کرم می شود زیرا دئودرانت پوست شما را ماساژ می دهد.

پوست روشن و زیبا با استفاده از ماست

با استفاده از ماست پوست خود را روشن کنید. برای این کار ابتدا صورتتان را بشویید و سپس ماست را مانند کرم بر آن بمالید و 15 دقیقه صبر کنید و سپس آن را بشویید . این کار به مرور زمان پوستتان را روشن می کند.

ماست برای صورت

ماست برای زیبایی صورت

در استفاده از رژ لب زیاده روی نکنید

اگر می خواهید از رژ لب استفاده کنید دقت کنید که در استفاده از آن زیاده روی نکنید زیرا زیاده روی در استفاده از رژلب نه تنها موجب بزرگتر جلوه کردن لبهایتان نمی شود بلکه چهره تان را مانند یک دلقک سیرک می کند. برای استفاده از خط لب آن را مماس با لبتان بکشید زیرا اگر خط لب را خیلی پایین تر بکشید چهره تان نازیبا می شود.

رژهایتان را تازه کنید

اگر می خواهید مجددا از رژهای قدیمی خود استفاده کنید ، آن ها را روی شمع گذاشته و گرم کنید. این کار سبب می شود رژلب ذوب شود و وقتی خنک شد تازه به نظر برسد.

اثر طولانی مدت فرمژه با گرم کردن آن

قبل از استفاده از فرمژه آن را زیر آب گرم نگه داشته یا با سشوار گرم نمایید تا اثر بیشتر و طولانی مدت تری داشته باشد.

نکات آرایش

نکات زیرکانه آرایش

از بین بردن جوش های سرسیاه با وازلین

برای از بین بردن جوش های سر سیاه صورتتان را بشویید و کمی وازلین به آن بمالید سپس روی صورت را با یک تکه پلاستیک بپوشانید و یک حوله روی آن قرار دهید . پس از گذشت 5 دقیقه حوله را بردارید و جوش هایتان را فشار دهید.

ریمل خانگی بسازید

یک ریمل خانگی بسازید که دارای عوارض نباشد . برای این کار چند تکه زغال خالص را پودر کنید و به آن ژل آلوئه ورا اضافه نمایید مطمئن باشید این ریمل به پوستتان آسیب نمی زند.

ریمل خانگی

روش ساخت ریمل خانگی

ترفند جلوگیری از پخش شدن ناخن ها

برای جلوگیری از پخش شدن ناخن ها هنگام گرفتن آنها با ناخن گیر یک تکه چسب را روی ناخن گیر بچسبانیدتا ناخن هایتان در اطراف خانه پخش نشوند.

منبع : نمناک

گرد آوری در : سحر بانو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی را وارد کنید *