محبوب ترین عمل های زیبایی بین زنان دنیا

پر طرفدارترین جراحی های زیبایی در جهان

هر ساله تعداد رو به افزایشی از بیماران تحت عمل جراحی پلاستیک در آمار جهانی ثبت می شود. هرچه افراد بیشتری به دلایل پزشکی یا تمایل های ساده برای بهبود ظاهر خود تلاش می کنند و ظاهر خود را تغییر می دهند اما در بین آن ها برخی از جراحی های پلاستیک وجود دارند که به عنوان معروف ترین روش ها شناخته می شوند. در حالی که تعداد زیادی از مردان هم به عمل جراحی پلاستیک روی می آورند، اما هنوز هم تعداد زنان بسیار بیشتر است.

روش های جراحی پلاستیک محبوب زنان

ایمپلنت سینه

صدر نشین لیست این بخش از سلامت پوست و موی سحر بانو ایمپلنت سینه است؛ ایمپلنت سینه اندازه ، شکل و ظاهر سینه فرد را تغییر می دهد. اینکه زنان همیشه به دنبال روش هایی برای افزایش سایز سینه خود هستند، کاملا کلیشه است اما در بعضی موارد، خانم ها به دنبال جراحی می روند که اندازه سینه خود را نه به اندازه معقول، بلکه به میزان چشمگیری افزایش دهند در حالی که تعداد زیادی از بیماران نیز برای انتخاب ایمپلنت، سایزهای ظریف تر را در نظر می گیرند. بسیاری از مدل های زیبایی در این مورد عقیده دارند که سایز معمولی و معقول سینه در خانم ها بسیار جذاب تر خواهد بود.

ایمپلنت سینه

متناسب سازی چانه

رشد بیش از اندازه عضلات موضعی سبب پهن شدن چانه می شود. برای کاهش این عضله در قدیم طی یک جراحی طی یک جراحی تقریبا دشوار ماهیچه را می تراشیدند اما امروزه جراحان پلاستیک برای کاهش سایز این عضله بوتاکس تزریق می کنند. بوتاکس در عرض یک ماه باعث تحلیل رفتن این عضله می شود.

لیفت صورت

لیفت صورت باعث رفع چین و چروک می شود، همچنین خط هایی که در اثر پیری ایجاد می شوند را نیز از بین می برند. بسیاری از بیماران زن، چهره ای را انتخاب می کنند که آن ها را ده سال جوانتر کند. لیفت صورت همچنین پوست اضافی صورت را از بین می برد و معمولاً به طور سرپایی انجام می شود. این روش 2-5 ساعته یکی از ده روش برتر در دنیا برای برای زیبایی خانم ها است.

کوچک کردن لپ ها

برای کوچک کردن لپ ها و بخشیدن فرم زیبایی به گونه و در کل در آوردن صورت از حالت چاقی از روش لیپکتومی (برداشتن چربی های زیر پوست) استفاده می کنند. در این روش جراح پلاستیک شکاف ریزی داخل گونه ایجاد و گردی مختصری از چربی زیر پوست را خارج می کنند.

عمل زیبایی ناف

برخی از افراد دارای ناف های بیرون زده هستند که به آن فتق نافی می گویند. جراحان برای ترمیم این فتق از روش آمبلیکوپلاستی استفاده کرده و برای زیبا شدن ناف و تو رفتگی آن شکاف کوچکی بالای ناف ایجاد می کنند.

رینوپلاستی

رینوپلاستی نام رسمی برای جراحی زیبایی بینی است. دلایل زیادی برای جراحی زیبایی بینی وجود دارد، از جمله تغییر اندازه بینی، تغییر زاویه بینی، صاف کردن و رفع قوز بینی ، تغییر شکل نوک و باریک کردن بینی . افراد برای بهبودی بینی خود بعد از آسیب دیدگی یا برای اصلاح مشکلات تنفسی، جراحی زیبایی بینی انجام می دهند. برخی از بیماران فکر می کنند بینی آن ها خیلی بزرگ است یا ظاهر بینی شان را دوست ندارند. جراحی زیبایی بینی با استفاده از یک روش بسته انجام می شود، به این معنا که برش ها در داخل بینی پنهان هستند. عمل با روش باز نیز قابل انجام است که در آن، هر نوع زخم برش در قسمت بیرونی بینی دیده خواهد شد.

جراحی بینی

افزایش حجم باسن

افزایش حجم باسن که به لطف افراد مشهوری مانند کیم کارداشیان که این روند جراحی پلاستیک را مشهور کردند، محبوبیت زیادی پیدا کرده است. رویه ها و پروسه های مربوط به افزایش حجم باسن، شامل تقویت باسن با پیوند چربی، لیفت باسن و کاشت باسن انجام می شود. گاهی به نظر می رسد برای افزایش سایز، محدودیتی وجود دارد اما در بعضی از روش ها نه. اما بیماران باید اطمینان حاصل کنند که نتایج نهایی آن ها از نظر ظاهری طبیعی باشد.

پیکرتراشی

بسیاری از جراحان پلاستیک از روش پیکرتراشی استفاده می کنند تا بتوانند سیکس پک برای آقایان به وجود آورند و عضلات 6تکه شکمی مورد علاقه بسیاری از آقایان را ایجاد کنند. در این روش به طور همزمان از ترکیب لیپوساکشن و خط انداختن پوست، استفاده می کنند.

بالا بردن لب فوقانی

برخی از افراد برای از بین بردن فاصله زیاد لب فوقانی و بینی نزد جراح پلاستیک رفته و با انجام یک جراحی ساده پوست اضافی را بر می دارند و فاصله را کم می کنند. در این روش پزشک برای برداشتن پوست اضافی شکافی کوچک پای بینی ایجاد می کند.

جراحی کوچک کردن سینه

اغلب این جراحی را برای خانم هایی انجام می دهند، که یک مسئله پزشکی دارند. زنانی که به دلیل داشتن سینه بزرگ دچار مشکلات کمردرد ، گردن درد و سایر علائم جسمی هستند و با جراحی کوجک کردن سینه خود به دنبال کاهش درد هستند. همچنین به این روش، ماموپلاستی کاهنده نیز گفته می شود که مجدداً باعث ایجاد یک سینه با سایز متناسب با بدن خواهد شد.

بوتاکس

در مطالب مربوط به نکات تزریق بوتاکس در بخش های قبلی سلامت نمناک کامل توضیح دادیم که بوتاکس تزریقی است که برای خلاص شدن از شر چین و چروک، افتادگی پوست و پیشانی در صورت بیمار انجام می شود. بوتاکس برای فلج کردن خطوط ریز، چین و چروک از طریق فلج کردن عضلات زیرین مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین افراد از بوتاکس برای درمان بیش از حد عرق کردن، اختلالات عضلانی و برخی از اختلالات مثانه و روده استفاده می کنند. بوتاکس چین و چروک های ناشی از آسیب آفتاب را درمان نمی کنند. تزریق بوتاکس با داشتن صورت های مختلف، میزان متفاوتی دارد و نتایج دائمی نیستند، بنابراین برای حفظ نتایج به یک سری تزریق منظم نیاز است.

بوتاکس

فیلرهای لب

فیلرهای لب می توانند با افزایش مواد حجیم دهنده لب، ظاهر لب را تغییر دهند. محبوبیت این روش در بین خانم هایی که لبهای نازک تری دارند، بیشتر است زیرا آن ها بیش از همه آرزوی داشتن لب های پر و حجیم را دارند که قبلاً فاقد آن بودند. محبوبیت این روش می تواند به افراد مشهور مانند کایلی جنر و آنجلینا جولی مرتبط باشد، زیرا آن ها جزء کسانی هستند که به این روش روی آوردند و بسیاری از خانم ها بعد از مشاهده نتایج، تصمیم به پر کردن لب خود گرفتند.

کشیدن پوست اطراف دهان

پوست اطراف دهان با بالا رفتن سن، شل می شود. برای از بین بردن این چروک جراح بخشی مثلثی شکل از پوست بالای دهان را برداشته و پوست را می کشد.

چال گونه

در عمل ایجاد چال گونه، جراحان پلاستیک شکافی سطحی در درون دهان ایجاد می کنند و با زدن بخیه ای کوچک بین ماهیچه شیپوری و پوست گونه، چال گونه ای ایجاد می کنند.

لیپوساکشن

لیپوساکشن روشی است که برای از بین بردن چربی از قسمت های مختلف روی بدن طراحی شده است. بیمار می تواند در طول عمل چربی هایی را که از بدن خارج می شود را انتخاب کند. بیمارانی که لیپوساکشن دارند، حدود 30 درصد به وزن ایده آل خود نزدیک می شوند و همچنین دارای پوستی محکم و الاستیکی خواهند شداگرچه لیپوساکشن چربی را از ناحیه درمان شده خارج می کند، اما روشی برای کاهش وزن نیست.

زاویه سازی صورت

بسیاری از افراد برای زاویه سازی صورت اقدام به اصلاح فک یا کاهش اندازه فک می گیرند . در این روش که زیر نظر جراحان و تحت بیهوشی عمومی انجام می شود، اندازه فک تحتانی کاهش می یابد. دراین روش ابتدا، برشی ایجاد می شود و پس از آن، نواحی برجسته استخوان علامت گذاری می شوند. سپس با مته و یا اره مخصوص جراحی استخوان برش داده می شود تا زوایای آن اصلاح گردد. اگر عضله ماستر بیش از حد ضخیم باشد، اندازه حجم عضله نیز توسط جراح کاهش می یابد؛ و درنهایت برش ایجادشده توسط نخ های بخیه بسته می شود.

جراحی لثه ها

برخی افراد برای اصلاح لبخند و جلوگیری از دیده شدن لثه ها هنگام خندیدن، به سراغ پزشکان جراحی می روند، تا آنان با دست کاری لثه این مشکل را حل کنند. برای حل این مشکل جراحان پلاستیک ماهیچه های بالابرنده لب را از کار می اندازند.

جراحی لثه

مشاوره بیماران برای جراحی پلاستیک

برای جراحان بسیار مهم است که قبل از انجام هرگونه عمل جراحی پلاستیک مشخص کنند که آیا یک بیمار گزینه مناسبی برای عمل هست یا نه.

بیماران زن نیاز به تعیین وقت مشاوره با یک جراح دارای مجوز دارند تا پزشک بتواند بیمار را معاینه کند و مطمئن شود که او یک کیس ایده آل برای روش جراحی پلاستیک مورد نظر است.

منبع : نمناک

گرد آوری در : سحر بانو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی را وارد کنید *