کاربرد های جالب فویل آلومینیومی در همه جای خانه

کاربردهای مختلف و جالب فویل های آلومینیومی

فویل آلومینیومی یک وسیله ی ضروری آشپزخانه برای بسیاری از ما است، اما آیا می دانستید که بسیاری استفاده های دیگر هم دارد؟ اکسیژن و آب ، غیر قابل نفوذ به آن است و یک عایق فوق العاده و دارای سطح بازتابنده است و برای بسیاری از کارهای مفید در اطراف خانه کار برد دارد و ما در این بخش از نکات و رازهای خانه داری در سحر بانو قصد داریم شما را با کاربردهای مختلف و جالبی که فویل های آلومینیومی دارد آشنا کنیم.

خلاقیت با فویل

کاربردهای شگفت انگیز فویل های آلومینیومی

استفاده های جالب از فویل آلومینیومی در آشپزخانه

1. تیز کردن قیچی

با برش دادن لایه هایی از نوارهای فویل آلومینیومی قیچی خود را تیز کنید . مخصوصا اگر کند هستند، آنها را چندین لایه بپیچید تا یک تیغه کلفت برای برش دادن داشته باشید.

2. قالب کیک با شکل های مختلف درست کنید

اگر میخواهید یک کیک قلب شکل یا چیزی شبیه به آن را درست کنید، اما نمیخواهید قالب کیک بخرید، فقط یک فویل آلومینیومی محکم خریداری کنید . شکل مورد نظر خود را با استفاده از دو لایه فویل آلومینیومی شکل دهید و آن را در یک قالب کیک عادی قرار دهید.

3. شکر قهوه ای سفت را نرم کنید

شکر قهوه ای که در آشپزخانه باقی مانده و سفت شده است، به سرعت می تواند نرم شده و شکسته شود. آن را در فویل بگذارید و فقط پنج دقیقه در فر 150 درجه سانتیگراد بپزید ، یک قاشق را بردارید و به آرامی دانه های ریزش را خرد کنید.

4 . اگر کیسه یخ ندارید، نگران نباشید!

با فویل آلومینیومی محکم یک قیف درست کنید، همچنین می توانید از یک فنجان کاغذی استفاده کنید که پایین آن کنده شده باشد . قسمت پایینی آن را فشار دهید تا کوچک شود.

5. کلوچه های بی عیب و عالی بپزید

کنارِ کلوچه ها خیلی زود میسوزد ، میتواند کنارِ آنها را با فویل های آلومینیومی بپوشانید . فویل مانع از سوختن کلوچه ها میشود ، در حالی که بقیه ی قسمت های کلوچه ها در حال پختن هستند.

6. ساختن کاتر موقت کوکی

با استفاده از فویل آلومینیومی و نوار، کاتر کوکی بسازید . قبل از این که به آن شکل دهید باید چند بار فویل را بپیچید تا اینکه به اندازه کافی محکم شود .

7. جلوی چکیدن بستنی های چسبنده را بگیرید

زیرِ قیف بستنی را با فویل بپیچید و از چکیدن بستنی جلوگیری کنید .

8. یک گوشت کبابی خوشمزه تر و سالم تر ، پایه ی کباب بسازید

فویل آلومینیومی محکمی را بپیچید و گوشت را به صورت افقی درونش بگذارید.

9. موز را برای مدت طولانی تر تازه نگه دارید

اجازه ندهید که موز شما خراب شود، ورقه آلومینیومی را در اطراف ساقه موز بپیچید، تا تولید اتیلن را کاهش دهد که این موضوع باعث می شود آنها رسیده شوند.

استفاده های فویل

کاربرد فویل آلومینیومی در نگهداری میوه ها

لیستی از استفاده ها و کاربردهای فویل های آلمینیومی

10. از توپ های فویل به عنوان جایگزینی برای ورق های خشک کن استفاده کنید

برای از بین بردن استاتیک در خشک کن ، استفاده از یک توپِ فویل آلومینیومی ، یک روش واضح برای مبارزه با افزایش استاتیک در خشک کن است. اما چنانچه بخش نکات خانه داری نمناک اشاره کرده است یک راه حل دیگر وجود دارد:فویل آلومینیومی. ورق های خشک کن یک پاسخ واضح برای مبارزه با ایجاد استاتیک در خشک کن است.

11. محافظت از تشک کودکتان

با قرار دادن چند ورقه فویل آلومینیومی در عرض تشک، از تشک فرزند خود محافظت کنید.

12. با سهولت لوازم سنگین را جا به جا کنید

برای جا به جایی قطعات بزرگ فویل آلومینیومی را در زیر پایه آن قرار دهید ، فقط به یاد داشته باشید که طرف کمرنگ آن را بگذارید، زیرا آن قسمت نسبت به قسمت درخشانش بیشتر لغزنده است.

13. افزایش حرارت رادیاتور

قبل از قرار دادن فویل در پشت رادیاتور خود، یک تکه از تخته سه لا را بپوشانید و یک ورق فویل را در اطراف آن قرار دهید، این موضوع منعکس کننده گرما به طور مستقیم در وسط اتاق است. امتحان کنید!

14. مراقبت از گیاهان رو به خرابی و برگرداندن سلامتی شان

اگر گیاهی دارید که در حال خراب شدن است، با فویل خانگی آن را بسازید. یک خورشید ساختگی را با استفاده از جعبه مقوایی بسازید و سه طرف و پایینش را با فویل آلومینیومی بپوشانید – به طوری که نور خورشید به محفظه گیاه احاطه کرده و باعث تقویت آن میشود.

15. اتوی خود را تمیز کنید

املاح می تواند کم کم در اتوی شما جمع شود، اگر فراموش کردید مرتبا آن را تمیز کنید برای از بین بردن املاح، اتوی خود را بر روی یک قطعه فویل آلومینیومی قرار دهید.

16. کباب کن BBQ خود را تمیز کنید.

بعد از آخرین سوسیس کباب شده و در حالی که ذغال ها هنوز گرم است، یک ورق فویل آلومینیومی را روی کوره قرار دهید تامواد غذایی باقی مانده را بسوزانید.

17. یک سینی موقتی بسازید

هنگامی که نیاز به یک ظرف یکبار مصرف دارید، یک سینی با فویل آلومینیومی درست کنید. می توانید آن را با بیش از یک قطعه از مقوا برای استحکام بیشتر لایه بندی کنید.

18. تابه شیشه ای کثیف خود را با فویل آلومینیومی تمیز کنید.

با خراش دادن فویل آلومینیومی و استفاده از آن به عنوان یک پاک کننده ، غذاهای پخت شده ی باقی مانده ی روی ظروف را پاک کنید.آب گرم و صابون مصرف کنید و نتایج سریع و موثر را مشاهده کنید.

19. طول عمر سیم ظرفشویی های خود را افزایش دهید

سیم ظرفشویی ها را در فویل آلومینیومی قرار دهید و آنها را در فریزر بگذارید تا از زنگ زدن جلوگیری کنید و عمر آنها را طولانی تر کنید.

20. زنگ را از ابزار آلات خود بروبید

اگر زنگ تازه شروع به ظاهر شدن کرد، قطعات کوچک فویل را بشکنید و قبل از تمیز کردن زنگ آهن، آن را در آب قوطه ور کنید. این کار به خوبی در اقلام کوچکتر مانند دوچرخه و پایه های مبلمان باغ کار می کند.

ابزار زنگ زده

کاربردهای جالب فویل آلومینیومی 

فویل آلومینیومی چه کاربردی دارد؟ 

21. ساختن یک پالت

روی برخی کارتن ها یا کارت های قوی بیضی شکل فویل بکشید. پالتی برای خودتان و کودکان بسازید ، این کار بسیار آسان و یکبار مصرف است .

22. رطوبت را از کیسه خواب خود بگیرید

قطعه ای از فویل آلومینیومی ضخیمی را در زیر کیسه خواب خود قرار دهید ، تا عایق بندی شود و رطوبت را بگیرد، این گونه شما دیگر در یک کیسه خواب خیس از خواب بیدار نخواهید شد!

23. یک قیف دم دستی بسازید

فویل آلومینیوم خود را به شکل یک مخروط رول کنید و از آن به عنوان یک قیف استفاده کنید.قیف فویلی دارای مزایای متفاوتی نسبت به یک قیف دائمی است.

24 . کارد و چنگال اردویی بسازید

این طرح در موارد فوری بسیار کار گشا خواهد بود .

25 . در برابر چکه رنگ حفاظ بسازید

اگر می خواهید هنگام رنگ کردن آشپزخانه دستگیره های در، قپه ها، و دستگیره های کشوها از لکه و پرش رنگ محفوظ بمانند بهترین راه این است که آنها را با فویل بپوشانید .

26 . اتوکشی سریع با فویل آلومینیومی

برای اینکه چروک های پارچه های پشمی و نخی را بسیار سریع تر صاف کنید ، یک نوار بلند از فویل آلومینیومی زیر لایه روکش میز اتوی خود قرار دهید.

27 . چیزهای مختلف را به هم ببندید

برای بستن پاهای مرغ سرخ کردنی یا بستن تکه های سبزیجات قبل از قرار دادن آنها داخل فراز یک نوار باریک از فویل آلومینیومی استفاده کنید.

28 . محافظت از دستگیره و شیرهای آب در برابر کثیفی

برای اینکه از دستگیره و شیرهای آب در برابر کثیفی دستان کودکان جلو گیری نمایید و کاری کنید که لکه انگشت بر روی این شیرآلات بر جا نماند روی شیـرهای آب و دستگیره های درها را با فویل بپوشانید .

29. تمیز کردن قابلمه های سوخته

برای تمیز کردن ظروف و وسایل آشپزخانه توپی از فویل آلومینیومی بسازید و آن را روی ظروف شیشه ای و کتری آزمایش کنید.

قابلمه سوخته

کاربردهای حیرت انگیز و بسیار مفید فویل آلومینیومی 

و اما یک روش ویژه برای استفاده متفاوت از فویل آلمینیومی

چگونه می توان توپ های آلومینیومی خشک کن را ساخت؟

همانطور که تصور می کنید، ساخت یک توپ از آلومینیوم دشوار نیست، اما برخی مشخصات عمومی و چیزهایی وجود دارند که باید بدانید و به یاد داشته باشید. بسته به اندازه بار لباسشویی ، شما نیاز به دو یا سه توپ فویل دارید .

از هر فویل آلومینیومی تقریبا سه یا چهار فوت مربع (0.279 تا 0.377 متر مربع) برای هر توپ استفاده کنید، به همان اندازه که می توانید با دستان خود آن را فشرده کنید و اطمینان حاصل کنید که هر قسمتی را که ممکن است بر روی لباس گیر کند را فشار داده اید.

هر توپ باید بین دو تا سه اینچ (5.08 و 7.62 سانتیمتر) باشد. چند تا از این توپ ها را انتخاب کنید و آنها را با لباس های مرطوب خود در خشک کن بیاندازید، در حالی که لباسها در خشک کن و در برابر یکدیگر قرار می گیرند ، الکترون را مبادله می کنند تبادل الکترون انجام می دهند و یکی دارای بارِ مثبت و دیگری دارای بار منفی میشود، هنگامی که خشک کن متوقف می شود، برخی از لباس های دارای بارِ منفی به لباس هایی که دارای بار مثبت هستند ، می چسبند و فقط با هوای سردتر و خشک تر (به عنوان مثال زمستان) این موضوع بدتر می شود.

انداختن چند توپ از آلومینیوم در خشک کن با این امر مبارزه خواهد کرد، توپ های فویل باعث ایجاد هر گونه استاتیک می شوند و لباس ها را از هم جدا میکند که فرایند خشک کردن را سرعت میبخشد.

توپ های آلومینیومی خشک کن ارزان قیمت هستند و اگر مراقب مواردی شیمیایی که در لباس های خود قرار داده اید ، هستید، توپ های آلومینیومی یک گزینه کاملا غیر شیمیایی است.

مضرات:

توپ های خشک کن آلومینیومی لباس هایتان را معطر نمیکند.فویل آلومینیوم نیز لباس هایتان را نرم نخواهد کرد، بعضی از مردم ترجیح می دهند سرکه را به چرخه شستشو در ماشین لباسشویی به عنوان نرم کننده پارچه اضافه کنند.

منبع : نمناک

گرد آوری در : سحر بانو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی را وارد کنید *