آشنایی با پیراهن مردانه و کاربرد آن در موقعیت های مختلف

انواع پیراهن مردانه و کاربردهای مختلف آنها

 با شروع فصل های گرم سال نیاز آقایان به خرید پیراهن مردانه بیشتر از فصول سرد سال است، زیرا که پیراهن ها جایگزین پلیور و هودی می شوند، در واقع پیراهن مردانه تنها پوشاک ویژه آقایان است که در بیشتر موقعیت ها کاربرد دارد. آقایان شیک پوش و خوش سلیقه همیشه با توجه به موقعیت مکانی و زمانی، پیراهنی متناسب با آن موقعیت را انتخاب می کنند و یک استایل بی نقص را به خود هدیه می دهند.

 مهمترین ویژگی مردان خوش پوش این است که پیراهن مردانه را با توجه به شرایطی که بیشتر در آن حضور دارند دسته بندی می کنند و با توجه به اولویت نیازشان برای خرید پیراهن مردانه جدید خود اقدام می کنند. 

پیراهن مردانه

آقایان با شناخت نوع پیراهن های مردانه و تشخیص اینکه چه نوع پیراهنی برای مراسم، مهمانی، محل کار و یا یک قرار دوستانه مناسب است، می توانند بهترین انتخاب را در استایل شان داشته باشند. پیراهن های مردانه جذاب و زیبای زیادی وجود دارد که به شرط اینکه در زمان و مکان مناسب خود پوشیده شوند در ساختن استایلی زیبا و بی نظیر کمک خواهد کرد. قرار نیست انواع پیراهن های مردانه را درکمد داشته باشید، شما می توانید با تفکیک مراسم و موقعیت هایی که در آن شرکت می کنید، یک الی سه پیراهن متناسب با آن موقعیت را خریداری کنید.

پیراهن مردانه رسمی

اگر قصد رفتن به مراسم و میهمانی های رسمی مثل جشن عقد یا عروسی، ماموریت، جلسه و یا مصاحبه کاری را دارید مطمئنا به دنبال یک پیراهن مردانه شیک خواهید گشت. برای خرید پیراهن مردانه رسمی باید به نکات زیادی توجه داشت. بهتر از قبل از خرید پیراهن رسمی مدل استایلی را که قصد دارید با آن ظاهر شوید را در ذهن داشته باشید، به عنوان مثال رنگ کت و شلوار، رنگ کفش رسمی، مدل شلوار و حتی رنگ کراوات شما می تواند راهنمای شما در انتخاب پیراهن دلخواهتان باشد. پیراهن های رسمی مردانه که بیشتر بصورت آستین بلند در مدل های آکسفورد و اداری در بازار موجود هستند را می توانید هم بصورت مجزا و هم با کت و شلوار وکراوات بپوشید. قیمت این نوع پیراهن ها به دلیل جنس پارچه و مدل ظریفی که دارند نسبت به دیگر پیراهن ها بالاتر است.

پیراهن مردانه نیمه رسمی

پیراهن های چهارخانه مردانه، پیراهن راه راه مردانه، پیراهن کتان مردانه و پیراهن های مردانه لنین را می توانیم در دسته پیراهن های مردانه نیمه رسمی قرار دهیم.این مدل پیراهن ها که برای فعالیت های روزانه، محل کار، خیابان گردی و میهمانی های دوستانه کاربرد دارند مدت زمان بیشتری در طول روز استفاده خواهند شد بنابراین هنگام خرید به جنس، سایز و رنگ پیراهن دقت کنید.امتیاز مهم این مدل پیراهن ها این است که می توانید با استایل رسمی و نیمه رسمی آنها را بپوشید به عنوان مثال یک پیراهن مردانه راه راه را هم می توانید با شلوار جین مردانه و یک جفت کفش کتونی بپوشید و یک استایل کژوال داشته باشید و هم می توانید آن را با یک شلوار پارچه ایی  و کفش رسمی ست کنید و یک استایل شیک مجلسی داشته باشید.

پیراهن مردانه غیر رسمی

مردانی که در اکثر اوقات کفش کتونی اسپرت به پا دارند و با شلوار جین ، شلوار بگ و یا شلوارک در سفر، پیک نیک، گردش های خارج از شهر، باشگاه و تورهای ورزشی حضور دارند پیراهن مردانه اسپرت برایشان بهترین انتخاب است. پیراهن جین مردانه، پیراهن کتان، پیراهن هاوایی می تواند انتخاب های خوبی برای استایل کژوال و اسپرت باشند.با باز گذاشتن دکمه های یک پیراهن چهار خانه با رنگ های گرم برروی تیشرت مردانه اسپرت همراه با شلوار جین و کفش کتانی سفید یک استایل جذاب و بی نظیر خواهید داشت.

پیراهن مردانه

پیراهن مردانه درون و یا بیرون شلوار

 از دغدغه های مهمی که اکثر مردان در هنگام پوشیدن پیراهن و شلوار با آن مواجه هستند، همانطور که گفته شد میزان رسمی و غیر رسمی بودن استایل است.اگر استایل کژوال و غیررسمی با پیراهن را ترجیح می دهید،  قید پیراهن درون شلوار را بزنید، پیراهن های روی شلوار شما را به استایل غیر رسمی و اسپرت نزدیکتر می کنند، اما برای استایل های رسمی، پیراهن های مردانه درون شلوار همراه با کمربند استایل شما را رسمی و مجلسی خواهند کرد، هرچند این موضوع تماما به مدل پیراهن، نوع الگو و همینطور قد یا بلندی آن نیز وابسته است.به یاد داشته باشید که پیراهن های بلند را به هیچ عنوان روی شلوار قرار ندهید، برعکس این موضوع نیز صادق بوده ، بدیهی است که پیراهن هایی با قد کوتاه به راحتی از شلوار بیرون می آیند و خوش فرمی خود را به سادگی از دست می دهند.

زیرپوش مناسب برای پیراهن مردانه

یکی دیگر از نکاتی که جزو اصول کلیدی و مهمی به شمار می آید، پوشیدن زیرپوش، زیر پیراهن مردانه است. جدا از پرتر نشان دادن استایل تان، اگر زمستان باشد با  پوشیدن زیرپوش رکابی یا ساده می توانید بدنتان را گرم نگه دارید و اگر تابستان باشد، مشکلات ناشی ازعرق کردن بدن را رفع خواهید کرد. پس فراموش نکنید که همیشه زیر پیراهن، زیرپوش مردانه مناسب بپوشید.

منبع : نمناک

گرد آوری در : سحر بانو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی را وارد کنید *