امکان انتقال کرونا از کودکان به بزرگسالان ضعیف است

ایسنا: بررسی های انجام گرفته در مورد کروناویروس در کودکان نشان می دهد:کودکان نقش حائز اهمیتی در انتقال بیماری کووید-19 بازی نمی کنند و آنان کمتر از بزرگسالان احتمال دارد به این ویروس آلوده شوند. 

در این بررسی محققان به ارزیابی نتایج به دست آمده از 78 مطالعه در سراسر جهان به ویژه چین که کانون اولیه شیوع کروناویروس بوده است، پرداختند. به گفته محققان شواهد حاکی از آن است بیماری کووید-19 اغلب کودکان را کمتر درگیر می کند و در صورت ابتلا شدت بیماری بسیار نیست. 

همچنین مواردی از ابتلای کودکان به نوع شدید بیماری کووید-19 گزارش شده، اما بسیار نادر بوده است. نقش کودکان در انتقال بیماری مشخص نیست، اما به نظر آنان نمی توانند در انتقال بیماری نقش حائز اهمیتی داشته باشند. 

محققان تاکید کردند:در سراسر جهان شواهدی مبنی بر اینکه کودکی در گسترش و انتقال ویروس نقش داشته است مشاهده نشده هرچند لازم است شواهد بیشتری جمع آوری شود. 

همچنین محققان در بررسی های خود دریافتند:در ارزیابی روی موارد قطعی و مشکوک ابتلا به کووید-19 در کودکان شش تا 10 سال مشخص شد 32 درصد از آنان ناقل خاموش بوده اند. در مواقعی که علائم بیماری در کودک بروز پیدا می کند اغلب شدت پایینی دارد و بیشتر با نشانه های سرفه و تب همراه است. 

به نقل از اسکای نیوز، به گفته محققان کودکان نسبت به بزرگسالان کمتر درگیر این بیماری می شوند و تنها در 0.6 درصد از کودکان آلوده به کروناویروس علائم شدید بیماری مشاهده شده است.

منبع : نمناک

گرد آوری در : سحر بانو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی را وارد کنید *