راهنمای خرید میز تلویزیون متناسب خانه ی شما

راهنمای خرید و چگونگی انتخاب میز تلویزیون مدرن

میز تلویزیون یکی از ملزومات دکوراسیون داخلی منزل است. هر میز تلویزیون باید هماهنگ با دکوراسیون و متناسب با نوع، اندازه و رنگ تلویزیون باشد.

اگر در انتخاب میز تلویزیون برای منزل خود سردرگم هستید و نمی دانید چه میزی را انتخاب کنید ، مطالعه این بخش از دنیای مد سحر بانو می تواند به شما کمک نماید تا بتوانید بهترین نوع میز تلویزیون را انتخاب نمایید.

به این نکات قبل از خرید میز تلویزیون توجه نمایید

به اندازه میز تلویزیون توجه نمایید

مهمترین پارامتر قبل از خرید میز تلویزیون اندازه میز است. باید توجه کنید که میز تلویزیون شما نباید کوچکتر یا حتی هم اندازه تلویزیون باشد و بهتر است از هر طرف 10 سانتی متر بزرگتر از تلویزیون انتخاب شود.

به محل قرار گیری میز توجه نمایید

قبل از خرید میز تلویزیون به فضایی که می خواهید آن را قرار دهید ، توجه نمایید . برای منازل بزرگ میز تلویزیون بزرگتر و برای منازل کچک نباید میز تلویزیونی خیلی بزرگ در نظر گرفت . مروزه مدل هایی به بازار آمده اند که برای فضاهای کوچک طراحی شده اند، اما بسیار زیبا هستند.

هنگام خرید میز تلویزیون جدید هارمونی را فراموش نکنید

یک میز مناسب باید با سایر اجزای دکوراسیون منزل هارمونی داشته باشد و در کنار سایر لوازم موجود در اتاق نشیمن از جمله مبلمان و … جلوه مناسبی داشته باشد.

به رنگ میز تلویزیون توجه نمایید

رنگ میز تلویزیون به سلیقه شما بستگی دارد اما بهتر است میز تلویزیونی انتخاب نمایید که با رنگ سایر اجزای دکوراسیون منزل هماهنگ باشد.

رنگ های خنثی تطابق پذیری بهتری با سایر المانهای دکوراسیون ایجاد می کنند شما می توانید برای خانه ای به وسایل روشن ، رنگ سفید را انتخاب کنید و یا در صورت تیره بودن فضا و دکوراسیون تلویزیون مشکی یا قهوه ای انتخاب بهتری است.

میز تلویزیون کلاسیک

انواع جنس میز تلویزیون

مهمترین فاکتور در کیفیت میز تلویزیون ، جنس میز تلویزیون می باشد . میز تلویزیون در انواع مختلف وجود دارد. شمامی توانید میز تلویزیون چوبی، میز تلویزیونهای MDF، میز تلویزیون های GLASS و فلزی و … تهیه کنید و آن را با دیگر اجزای فضایتان هماهنگ کنید.

میز تلویزیون فلزی

این نوع میز تلویزیونی که محکم ترو سبک تر از میز تلویزیون چوبی است به دلیل عدم تنوع خیلی مورد استقبال مردم قرار نگرفته است . اگر در دکوراسیون خانه شما از مبلمانی با پایه های فلزی استفاده کرده اید ، می توانید میز تلویزیون فلزی تهیه نمایید.

استند های دیواری فلزی نیز وجود دارند که جز وسایل نگه دارنده تلویزیون بر روی زمین یا دیوار بوده و پر کاربرد و پر فروش بوده و از آن ها بیشتر در مراکز تردد جمعیت، ادارات و … استفاده می شود.

میز تلویزیون شیشه ای

میز تلویزیون شیشه ای، ظاهری براق دارد و وسایل الکترونیکی را به زیبایی به نمایش می گذارند. این نوع میزها که در آنها فلز نیز به کار رفته است ، برای افراد خواهان خانه ای مرتب ایده آل هستند.

این میزها ازلحاظ قیمت بسیار ارزان تر از دیگر میزها هستند اما به علت امکان شکسته شدن و آسیب های جانبی به آن ها و با ورود مدل های متنوع چوبی طرفداران زیادی ندارند. اگر می خواهید میز تلویزیون شیشه ای بخرید، اطمینان حاصل کنید که از شیشه نشکن در ساخت آن استفاده شده باشد.

میز تلویزیون چوبی

میزهای چوبی که از چوب طبیعی و مصنوعی ساخته شده اند و تنوع زیادی در بازار دارند . از نکات مثبت میز تلویزیونی چوبی قیمت های متفاوت آنها در بازار و لوکس بودن و ایجاد حس خوب طبیعی بودن و تنوع رنگ ها و سبک های آن است.

جنس مواد استفاده شده در این میز ها، اغلب از نئوپان یا ام دی اف است و معمولا دارای کشو و فضای های مناسبی برای گذاشتن وسایل تزئینی در خود هستند. میزهای LCD چوبی که دارای حکاکی و تزیینات ظریفی هستند ، برای دکوراسیون هایی به سبک کلاسیک بسیار مناسب هستند.

میز تلویزیون چوبی

انواع سبک های میز تلویزیون

امروزی

یکی از پرفروش ترین انواع سبک میز تلویزیونی ، سبک امروزی است که در طرح های ساده و جذابی ارائه می شود. سبک مینیمال یکی از زیرمجموعه های سبک امروزی به شمار می رود که از محبوب ترین طرح های دکوراسیونی بوده و به همین دلیل بسیار پر فروش می باشد.

کلاسیک

بعضی از افراد به دنبال طراحی های کلاسیک ساده می باشند . برای انتخاب میز تلویزیون کلاسیک بهتر است به رنگ بندی و سبک دکوراسیون داخلی توجه نمایید و با توجه به وسایل دکوراسیون منزل مدل میز مورد نظرتان را انتخاب کنید. این نوع از میز تلویزیون ها نسبت به میز تلویزیون های مدرن طراحی های سنتی تری دارند و اغلب از جنس ام دی اف هستند.

طرح سنتی

یکی از میزهایی که با الهام گرفتن از المان های دکوراسیون های قدیمی ساخته شده و وزن و سنگینی خاصی به خانه می بخشد ، طرح سنتی است . این طرح اغلب از چوب های طبیعی ساخته شده و در آن از رنگ های قوی و سنگین، با طرح های کابینتی و کنسولی بکار رفته تا آن را به یک میز منحصر به فرد تبدیل نماید.

صنعتی

یک سبک منحصر به فرد که بسیار پر کاربرد است و انسان را یاد دوران سختی، اما زنده بودن امید و جریان داشتن زندگی می اندازد. این سبک با رنگ های روشن با فضای خانه هماهنگ می شود و نگاه ها را خسته نمی کند.

روستایی

در این سبک که طرفداران خاص خود را دارد از طرح های روستایی و روستیک بهره گرفته شده است . ترکیب چوب های جلا خورده و بست های فلزی متصل به آن این حس را به شما منتقل می کند که گویی خانه تان را با چوب های جنگلی آراسته اید.

مدرن

سبک امروزی و مدرن شباهت های زیادی به یکدیگر دارند . میزتلویزیون های مدرن که اغلب ازجنس فایبرگلاس و ملامینه ساخته شده اند ، طراحی های به روز دارند و بسیار پر طرفدارند. از برش های تیز در لبه و خطوط موازی در این سبک استفاده شده است و با ورود تلویزیون های بزرگ و جدید این سبک به روز رسانی شده است.

میز تی وی مدرن

انواع مدل های میز تلویزیون

پازلی

امروزه میزهای تلویزیون در انواع طرح های مدرن و متفاوتی تولید می شود . میز تلویزیون پازلی این قابلیت را دارد که با تغییر محل قرارگیری اجزای آن طرح های جدید و متنوع را ایجاد کند . برای مثال می توان با افزایش فاصله بین اجزا و اندازه ، میز تلویزیون را بزرگتر یا کوچکترنمود.

این میزها معمولا از چوب ام دی اف ساخته می شوند و طرح های متنوعی دارند و از قطعات مختلفی تشکیل شده اند که با کنار هم قرار دادن این قطعات می توان میزتلویزیون دلخواهتان را داشته باشید.

قفسه ای جلو باز

میزتلویزیون های قفسه ای، طبقاتی یا جلو باز ، دارای طبقات و قفسه هایی بدون درب می باشند که می توانید در آنها لوازم ریز دکوری و لوازم جانبی و متعلقات تلویزیون مانند دستگاه های پخش کننده، بلندگوها و… را جای دهید.

دیوار سرگرمی

این نوع از میزتلویزیون ها که فضای یک دیوار را در بر می گیرند، تقریبا دایمی هستند و امکان تغییر این نوع از میزتلویزیون ها وجود ندارد . در این میز تلویزیون ها ، تلویزیون در قسمت میانی این میز قرار می گیرد و می توان وسایل دکوری فراوانی در اطراف آن قرار داد که باعث جذابیتش می شود. استفاده از مرکزیت قرار دادن محل نصب تلویزیون در این میز باعث می شود بخش بزرگی از توجهات به سمت آن کشیده شود.

مدل کنسولی

یکی از کابردی ترین و پر فروش ترین مدل های میز تلویزیون که با هر نوع چیدمان و دکوراسیونی سازگار است ، میز تلویزیون های کنسولی هستند . این نوع از میزتلویزیون ها دارای کشوهایی در قسمت جلویی هستند که می توانید لوازم اضافی یا متعلقات مربوط به تلویزیون خود را قرار دهید تا از دید دیگران خارج شود . وجود این درب ها یا کشوها در بخش جلوی این میز باعث می شود میزان علاقه مندی به آن افزایش یابد.

میز تلویزیون با پایه های بلندگویی

یکی از خاص ترین مدل های میز تلویزیونی که برای خانه های بزرگ مناسب می باشد ، میز تلویزیون با پایه های بلندگویی است که در آن دو کمد بلندگویی بزرگ در اطراف میزتلویزیون قرار می گیرد . از فضای داخل و بالای کمدهای بلندگویی می توانید استفاده کنید و اسپیکرهای سیستم صوتی و دکوری های زیبا بگذارید.

معلق یا شناور

یکی از مدل های میز تلویزیونی که با دنیای مدرن دکوراسیونی به خوبی وفق پیدا کرده این مدل از میز تلویزیون ها هستند که به دیوار نصب می شوند و با فاصله از تلویزیون بر روی دیوار قرار می گیرند.

این میزها به عنوان یک دکوراتیو دیواری عمل کرده و زیبایی خاصی دارند. در این نوع از میزتلویزیون ها محلی برای قرار دادن وسایل جانبی تلویزیون و از سایر فضاها می توان برای نگه داری دکوری ها و یا حتی کتاب ها استفاده نمود.

میز تی وی جدید

کابینتی

مدل کابینتی یکی دیگر از انواع میزتلویزیون ها است که نمای کابینتی دارد و دارای تعداد زیادی جایگاه های با درب و بدون درب می باشد. در این مدل ، اطراف تلویزیون به وسیله بدنه میز پوشش داده شده و می توان در داخل جایگاه های آن انواع لوازم را قرار داد.

این نوع از میزتلویزیون ها که کمدهای کابینتی در قسمت پایین میز و پنجره های متعدد و در سایزبندی متنوع حول تلویزیون دارند توجه ها را به خود جلب می کنند و طرفداران زیادی دارند.

سلطنتی

این مدل که یادآور میزتلویزیون های قدیمی و نوستالوژیک است ، به سبک کابینتی شباهت دارد و دارای دو درب در قسمت جلو با طرح های زیبا روی درب ها می باشد که به آن جنبه سلطنتی می بخشد و در حال بسته بودن جلوی تلویزیون قرار می گیرد ونمایی زیبا و لوکس را ارائه می دهد . برای انتخاب این نوع میز باید به دکوراسیون خانه توجه نمایید.

میز پایه ای

مدل خاصی از میزهای تلویزیونی است که دارای یک بخش یکپارچه استوانه ای می باشد که پایه میز است و در نگهداری لوازم و وسایل اضافی نقش مهمی دارد.

جذابیت این مدل به علت عدم وجود زوائد در اطراف تلویزیون و استفاده از شیشه برای بخش زیرین است که تمامی حواس ها را به سمت نمایشگر می کشاند . عدم وجود بخش نگه دارنده برای بلندگوها و یا امکان استفاده از تلویزیون های بسیار بزرگ امروزی از معایب این نوع میز تلویزیون ها است.

نکاتی که باید به آن توجه نمایید :

  • زمان خرید میز تلویزیون به جنس پایه ها توجه نمایید، زیرا فشار کل وزن میز و تمام وسایل روی پایه ها می باشد.
  • قبل از خرید دقت کنید که میز انتخابی شما برای همه وسایلی کعه می خواهید در آن جا دهید ، فضایی مناسب و مخصوص داشته باشد.
  • ام دی اف جایگزین خوبی برای چوب است و وزن کمتری دارد.
  • میز انتخابی شما می بایست متناسب با سایز و مدل تلویزیونتان باشد.

منبع : نمناک

گرد آوری در : سحر بانو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی را وارد کنید *