تأثیر ماسک زردچوبه بر روی زیبایی پوست

زیبایی با ماسک زردچوبه

فکر کرده اید زردچوبه فقط برای آشپزی کاربرد دارد؟ نه، کاربرد این ادویه فوق العاده بیش از اینهاست. زردچوبه پوست شما را جوان و شاداب می کند و در خوشرنگ کردن چهره تان هم موثر است.
تصویر با زردچوبه خوشگل شو !
ما امروز روش درست کردن دو ماسک خانگی را به شما آموزش می دهیم تا با استفاده از آنها با چین و چروک ها وداع کرده لطافت و تازگی را به پوستتان هدیه کنید.

ماسک زردچوبه برای پوست:

1. ماسک براق کننده زردچوبه و آرد نخود
این ماسک از سرزمین هند آمده. زنان هندی برای زردچوبه ارزش زیادی قائلند و به خوبی از تاثیر شگفت انگیز آن بر پوست خبر دارند. آنها از زردچوبه در مقام پاک کننده پوست استفاده می کنند، زیرا می دانند که این ادویه سلول های مرده را می شوید و جا را برای سلول های جوان و زنده باز می کند. آنها زردچوبه را با پودر نخود مخلوط می کنند تا بهترین نتیجه را بگیرند و مشکلی نداشته باشند:

ماسک زردچوبه

زیبایی پوست با ماسک زردچوبه

 
مواد لازم:
آرد نخود:یک قاشق سوپخوری
زردچوبه:یک چهارم قاشق چایخوری
شیر :دو قاشق چایخوری
مواد را با هم ترکیب کنید و خمیر به دست آمده را روی پوست مرطوب تان قرار دهید. بعد از10دقیقه ماسک را به آرامی با نوک انگشتان تان بردارید؛ سپس صورتتان را با آب ولرم بشویید و از طراوتش لذت ببرید.


2. ماسک عسل و زردچوبه
عسل خواص ضدالتهابی و ضدباکتریایی دارد و به همین دلیل می تواند به بهبود زخم ها و ناراحتی های پوستی کمک کند. عسل خالص آبرسانی موثر و قوی برای پوست شماست. آن را به پوست خود بزنید تا طراوت و زندگی در چهره شما موج بزند.
مواد لازم:
عسل:یک قاشق سوپخوری
زردچوبه:یک قاشق چایخوری
آنها را با هم ترکیب کنید و خمیر حاصله را روی پوست صورت تان قراردهید. اجازه دهید این ماسک به مدت 15 تا 20 دقیقه روی پوست تان باقی بماند. پس از گذشت این مدت زمان، صورت تان را با آب ولرم بشویید.

منبع : نمناک

گرد آوری در : سحر بانو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی را وارد کنید *