روش استفاده از کانسیلر برای جوان تر شدن + عکس

روش استفاده از کانسیلر

بابی براون یکی از مشهورترین ها در زمینه آرایش و محصولات آرایشی است. او سالانه میلیون ها دلار فروش در سراسر دنیا دارد و نام محصولات او یکی از برندهای اصلی و معتبر لوازم آرایش است. از جمله مشتریان بسیار معروف او مریل استریپ، کاترین زتا جونز، سیدنی کلافورد هستند که معمولا محصولات آرایشی خود را از بابی تهیه می کنند. علاوه بر اینها او نویسنده 6 کتاب پرفروش در زمینه زیبایی و آرایشگری است که جز کتاب های معروف در زمینه آموزش آرایشگری است و نیویورک تایمز از او به عنوان معروفترین فروشنده لوازم آرایش و مشاور زیبایی نام می برد.

روش استفاده کانسیلر

روش استفاده از انواع کانسیلر

از این پس می خواهیم سلسله آموزش های او را در زمینه زیبایی و آرایشگری برای شما بیاوریم، آموزش هایی که بیشتر تاکید برسادگی و زیبایی بیشتر دارند.مثلا در این شماره او به شما می گوید چگونه از کانسیلر استفاده کنید که در صورت اصلا مشخص نباشد ولی در عوض سن را بسیار کمتر نشان دهد. استفاده از کانسیلر امروزه از واجبات آرایش است و به اندازه استفاده از فونداسیون و کرم پودر مهم میباشد. به کمک کانسیلر شما میتوانید نقاط تیره ، قرمز ، رگها و جای زخمها را بپوشانید, کانسیلرها در واقع کرم پودرهای فشرده روشن و رنگی هستند که شما میتوانید آنها را قبل و یا بعد از کرم پودر استفاده کنید ولی توصیه من بعد از کرم پودر است.

کانسیلر چیست؟

کانسیلرها درواقع کرم پودرهای فشرده روشن و رنگی هستند که شما می توانید آنها را قبل یا بعد از کرم پودر استفاده کنید البته بعضی ها می گویند بهتر است بعد از کرم پودر زدن استفاده شود. این کانسیلرها به صورت های مختلفی وجود دارند؛ یکی به صورت Stick یا ماتیکی که استفاده از آن راحت تر است، حالت دیگر کرم مانند نیمه جامد و در نهایت کانسیلرهای مایع.کانسیلر معمولا باید یک درجه از رنگ کرم پودر استفاده شده روشن تر باشد. اگر خیلی روشن تر از کرم پودر باشد به جای پوشانندگی لکه های تیره را بیشتر نشان خواهد داد.

فرق کانسیلر با اصلاح کننده

اصلاح کننده های صورت (کورکتور) با پوشاننده ها (کانسیلر) فرق دارند. این اصلاح کننده ها معمولا دارای تن رنگ های مختلفی چون سبز و هلویی، صورتی و… هستند و بیشتر زمانی استفاده می شوند که زیر چشم بیش از اندازه سیاه باشد یا برای پوشاندن قرمزی ها و تورم به کار می روند. از این اصلاح کننده ها باید قبل از کانسیلر و کرم پودر استفاده کرد تا کرم پودر کمک کند پوست یکدست شود و دیگر تن رنگی اصلاح کننده خود را نشان ندهد. 

روش استفاده کانسیلر

انواع کانسیلرهای آرایشی

چند نوع کانسیلر داریم ؟

1) بصورت Stick یا ماتیکی که استفاده آن راحت است .2) کرم3) مایع ( Liquid ) جای زخم را با کانسیلر زرد بپوشانیدکانسیلرها و پوشاننده های مختلفی در بازار وجود دارند که هر کدام با توجه به مواد تشکیل دهنده خود دارای کارایی خاصی هستند، مثلا کانسیلری که برای پوشاندن سیاهی های زیر چشم است اصلا مناسب پوشاندن جای زخم یا تاتو نیست یا اصلا نمی تواند قرمزی ها را بپوشاند، چرا که کانسیلرهای زیر چشم حالت کرمی شکل دارند و از رنگ پوست کمی روشن تر هستند و در نتیجه قرمزی های پوست را فقط روشن تر کرده و کاری می کنند که بیشتر جلوه کنند. برای پوشاندن جوش ها، جای زخم ها و تاتو باید سراغ کانسیلرهایی بروید که تن زردرنگ دارند و تقریبا هم رنگ پوست صورت هستند.

کانسیلر زیر چشم چه ویژگی هایی دارد؟

یکی از مهم ترین بخش های هر آرایشی به کار بردن کانسیلر زیر چشم است چرا که کانسیلر از آن دست وسایلی است که اگر درست انتخاب شده و به طور صحیح استفاده شود می تواند هم صورت را جوان تر نشان دهد و هم جلوه خاصی به آن ببخشد. کانسیلر زیر چشم باید یک یا 2 درجه روشن تر از رنگ کرم پودری باشد که استفاده می کنید. از آنجا که پوست زیر چشم خیلی ظریف و نازک است رگ های آبی رنگ زیر آن به راحتی رنگ پوست این قسمت را کمی تغییر می دهد. یک کانسیلر روشن با تن زرد به راحتی می تواند رنگ آبی این رگ ها را بپوشاند و پوست این قسمت را یکدست جلوه دهد. البته برای پوست های خیلی روشن کانسیلر صدفی رنگ مناسب تر است. هستند کسانی که پوست زیر چشم آنها تنها به یک پوشش خیلی جزئی نیاز دارد که به این افراد توصیه می کنیم سراغ کانسیلرهای استیکی بروند، یعنی کانسیلرهای جامد. – اگر پوست خیلی روشنی دارید باید روشن ترین رنگ کانسیلر را انتخاب کنید.- این کانسیلرها لکه های تیره را محو می کند. اگر می خواهید تیرگی اطراف چشم خود را بپوشانید از کانسیلر زرد استفاده کنید.- اگر پوستی رنگ پریده دارید پیشنهاد می کنیم روشن ترین رنگ را انتخاب کنید. می توانید از عسلی قهوه ای روشن(bisque) یا صورتی روشن (light pink) استفاده کنید.- اما اگر پوست تان کمی تیره است سراغ رنگ های هلویی یا هلویی تیره بروید.- بسیاری از خانم ها لازم است برای زیر چشم از 2 تا 4 رنگ مختلف کانسیلر استفاده کنند. آنها باید این رنگ ها را با هم مخلوط کنند تا بتوانند رنگی شبیه به پوست خود را در بیاورند. البته اول از همه باید از اصلاح کننده (کورکتور) استفاده کنند و بعد کانسیلر. اگر سیاهی زیر چشم بیش از اندازه استاگر سیاهی ها و کبودی های زیر چشم بیش از اندازه باشد یک کانسیلر عادی نمی تواند کمک چندانی کند. در این مواقع توصیه می کنیم سراغ اصلاح کننده های هلویی رنگ و صورتی بروید تا بتوانید رنگ های زیر چشم را کاملا بپوشانید و بعد سراغ یک کانسیلر با تن زرد بروید تا بتوانید روی اصلاح کننده قبلی را بپوشانید و زیر چشم را روشن کنید. اما اگر پوست زیر چشم هایتان به شدت سبز یا بنفش است نباید از کانسیلر عادی استفاده کنید. چگونه از اصلاح کننده استفاده کنیدبرای پوشاندن سیاهی های بیش از اندازه به کورکتور یا همان اصلاح کننده نیاز دارید و بعد سراغ کانسیلر بروید، طریقه استفاده از کورکتور تفاوت چندانی با کانسیلر ندارد و تنها مواد به کار رفته در این دو محصول است که با هم تفاوت دارد.1. با یک صورت تمیز کار را شروع کنید.2. با قلم اصلاح کننده گوشه داخلی چشم تا زیر چشم و نزدیک مژه ها را رنگ بزنید، یعنی قسمت هایی را که تیره است بپوشانید.3. حالا این رنگ ها را با انگشت زیر چشم پخش کنید.4. رنگ کانسیلر باید کاملا با رنگ پوست هماهنگ شده باشد. ****بعد از زدن کرم پودر و زیر سازی با یک پودر سبک و بیرنگ پوست را بپوشانید پودر زدن باعث میشود:1- چهره یکنواخت تر شود .2- دوام آرایش شما بیشتر شود.3- روغن اضافی پوست را جذب می کند و پوست را مات نشان میدهد.

منبع : نمناک

گرد آوری در : سحر بانو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی را وارد کنید *