واقعا موچین کردن موهای زائد صورت را بیشتر می کند؟

از بین بردن موهای زائد صورت با موچین

از بین بردن موهای زائد صورت در زیبایی خانم ها تاثیرگذار است و برای آنها اهمیت فراوانی دارد . خانم ها برای خلاص شدن از شر این موهای زائد روش های زیادی را مانند اصلاح کردن با بند ، استفاده از موم ی شمع و استفاده از موچین و… به کار می برند.

برخی از این روش ها پر هزینه و وقت و حوصله زیادی می خواهد بنابراین خانم ها از روش مناسبی مانند موچین استفاده می کنند اما باور رایجی درباره استفاده از موچین وجود دارد که می گوید موهای زائد صورت با موچین شدن بیشتر می شوند!! در این بخش از سحر بانو به درستی یا نادرستی این مساله مهم خواهیم پرداخت.

موهای زائد صورت

برداشتن موهای زائد با موچین

موچین کردن با موها چه می کند ؟

برای رد یا اثبات این ادعا که موهای زائد صورت با موچین شدن بیشتر می شوند ، ابتدا باید جواب این سوال را بیابید . هنگام کشیدن مو با موچین ، مو مانند اصلاح کردن از سطح کشیده نمی شود ، بلکه آنرا از ریشه می کشید. به همین سبب برای رشد مجدد مو زمان زیادی لازم دارید.

موچین کردن مو، سبب آسیب رساندن به ریشه ی مو خواهد شد که این آسیب سبب کاهش سرعت رشد مجدد مو می شود . با موچین کردن شما وقفه ای در چرخه ی رشد مو ایجاد خواهید نمود ، بنابراین برای رشد مجدد مو زمان بیشتری لازم دارید که در هر فرد این زمان متغیر است .

ارتباط موچین با رشد مو

برای بررسی ضخامت رشد مجدد موها تحقیقات فراوانی صورت گرفته است . موهای صورت دو دسته اند. برای خانم ها، موی صورت کرک نام دارد و موی سر موی ترمینال (نهایی) نامیده می شود. کرک ها بسیار ظریف تر و نرم تر از موهای سر هستند.

برخی افراد معتقدند هنگام استفاده مکرر از موچین برای برداشتن کرک ها ، بدن کرک ها را با موی ترمینال اشتباه می گیرد بنابراین رشد مجدد کرک ها سریع می شود اما این ادعا ثابت نشده است.

برداشتن موها با موچین

تاثیر موچین بر رشد موهای زائد صورت و بدن

آیا برداشتن موهای ابرو با موچین باعث رشد کندتر آنها می شود؟

ریشه موهای ابرو پس از کنده شدن زمان بیشتری در فاز استراحت می روند و رشدشان کندتر می شود، بنابراین برداشتن مدام ابروها با موچین سبب می شود پس از مدتی ابروها خالی شود بنابراین اگر سابقه کم مویی دارید، ابروهایتان را با موچین برندارید و برای مرتب کردن ابروها از تیغ و قیچی استفاده کنید، زیرا هیچ مشکلی در رشد مجدد موها به وجود نخواهند آورد.

آیا موچین کردن باعث ضخیم شدن موها می شود؟

برخی افراد تصور می کنند موهای که با موچین برداشته می شوند ضخیم تر در می آیند ، دلیل این امر آن است که وقتی موها ی صورت با طول متفاوت را با موچین بر می داریم ، زمانی که شروع به رشد می کنند ، سرعت رشد مشابه است و همه موها هم اندازه رشد کرده و بیشتر به نظر می رسند.

به همین موها ضخیم تر در می آیند. اما این مساله که رشد موی موچین شده سریع و ضخیم تر است هنوز به اثبات نرسیده و این موضوع رد شده است بنابراین آنطور که دنیای مد نمناک اشاره کرده است اگر برای خلاص شدن از دست موهای زائد از موچین استفاده می کنید ، نگران نباشید زیرا تغییری در ضخامت موهایتان ایجاد نمی شود.

وسایل از بین بردن موهای زائد

علل ضخیم شدن موهای زائد صورت

علت ضخیم شدن مو در زنان

رویش موهای تیره و خشن روی صورت زنان می تواند به علت کارکرد نامناسب یا تومور غدد فوق کلیوی یا تخمدان ها باشد . اما در اغلب موارد، رویش موهای زائد در خانم ها با هیچ مشکل قابل شناسایی یا عدم تعادل هورمونی همراه نمی باشد.

بعضی از زنانی که مشکل موهای زائد دارند، دوره پریود منظمی دارند و حتی در برخی موارد آزمایشات هورمونی نیز افزایش سطح هورمون های مردانه را نشان نمی دهند.علت چنین موهای زائدی ممکن است به علت ناهنجاری در سطح سلولی باشد .

منبع : نمناک

گرد آوری در : سحر بانو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی را وارد کنید *