اولین قانون لازم برای شیک پوشی یک خانم

انتخاب لباس خانم شیک پوش براساس فرم هیکل

یکی از مهم ترین رموز شیک پوشی خانم ها این است که آنها باید در لباس پوشیدن به اندام خود توجه کنند زیرا افراد می توانند با انتخاب درست لباس ، اشکالات اندام خود را بپوشانند و زیباتر و جذاب تر به نظر برسند.

اگر می خواهید راز شیک پوشی خانم های جذاب را بدانید، ابتدا باید تناسب اندام خود را حفظ کنید و متناسب با اندامتان لباس بپوشید زیرا اگر این دو اصل را رعایت نکنید، حتی اگر لباس های برند و شیک نیز بپوشند چندان تاثیری در شیک پوشی شما نخواهد داشت. در ادامه این بخش از دنیای مد سحر بانو به انتخاب لباس خانم شیک پوش براساس فرم هیکل می پردازیم.

شیک پوشی با توجه به انواع فرم اندام

پنج نوع کلی فرم هیکل در خانم ها وجود دارد که هر نوع فرم هیکل ویژگی های خاص خودش را دارد و اگر لباس برای آن فرم هیکل طراحی شده باشد به طوری که معایب آن فرم هیکل را بپوشاند، بسیار شکیل به نظر می رسد.

روش شیک پوشیدن

شیک پوشی خانمها بر اساس فرم هیکل

خانم شیک پوش با فرم هیکل صاف!

خانم هایی که فرم هیکل صاف دارند، اندام آنها پستی بلندی زیادی ندارد. آنها لاغر و جمع جورند و اندازه دور سینه، کمر و باسن شان تقریبا مساوی و به شکل مستطیل یا موز می باشد. این خانم ها باید لباس هایی بپوشند که اندامشان را انحنا دار و تو پر نشان دهد.

مانتوهایی که از قسمت کمر برش می خورند و یا دارای کمربند هستند و یا طرح و رنگ بالاتنه شان متفاوت است، برای آنها مناسب است.

این افراد بهتر است مانتو یا پیراهن های جیب دار بپوشند.

یقه مانتو و پیراهن آنها به شکل ، گرد، انگلیسی کوتاه، یقه خشتی، یقه قایقی باشد.

برای این افراد آستین های لبه پاکتی، پف دار، چین چینی و برش های دالبر و دایره ای و انحنادار مناسب است.

شیک پوشی خانمها

شیک پوشی خانمها به چه عواملی بستگی دارد؟

خانم شیک پوش با فرم هیکل سیب

این خانم ها شکم و پهلو دارند و دارای اضافه وزن هستند و اندازه میان تنه شان از اندازه باسن و دور سینه شان بیشتر است.

این دسته از خانم ها برای پنهان ساختن معایب فرم بدنشان باید لباس های یقه انگلیسی، خشتی، دلبری یا یو شکل بپوشند و چنانچه دنیای مد نمناک اشاره کرده است هرگز نباید لباسی با یقه سه سانت و یقه های خیلی گرفته بپوشند زیرا آنها را شبیه خمره نشان می دهد.

برای پوشاندن یقه باز مانتو نیز لازم نیست زیر مانتو این نوع لباس ها با یقه کیپ را بپوشید شما می توانید با شال یا روسری یقه باز مانتو را بپوشانید.

استفاده از لباس هایی که کمربند دارند برای این خانم ها ممنوع است زیرا کمربند توجه همگان را به شکم آنها جلب می کند.

پیراهن هایی که از قسمت زیر سینه چین ریز می خوردند، لباس های چسبان و لباس هایی با طرح و گل های درشت اصلاً مناسب این خانم ها نیستند و بهتر است دور آن را خط بکشید.

برای اینکه نگاه ها از روی شکم این خانم ها برداشته شود، باید لباس یا مانتویی انتخاب کنند که در حاشیه پایینی لباس، سر آستین طرح و نقش و گلدوزی داشته باشد.

مانتوی حاشیه دار

چه چیزی موجب شیک پوشی خانمها می شود؟

خانم شیک پوش با فرم هیکل ساعت شنی

خانم هایی که دورکمرشان خیلی کمتراز اندازه دور باسن و سینه شان است دارای اندام ساعت شنی هستند. این خانم ها بسیار خوش شانس هستند زیرا برای انتخاب لباس دستشان باز است و می توانند هر نوع لباسی را انتخاب کنند.

این خانم ها بهتر است لباس یا مانتوهایی که کمربند پهن دارند ، انتخاب کنند و لباس یکسره و ساده نپوشند. آنها بهتر است از پوشیدن لباس هایی با تزئینات زیاد در قسمت میان تنه، خودداری نمایند.

کمربند پهن

اصول اولیه شیک پوشی در خانمها

خانم شیک پوش با فرم هیکل گلابی

افرادی که اندام گلابی شکل دارند دارای پایین تنه بزرگتر نسبت به بالاتنه شان هستند و اندازه ران و باسن شان بیشتر از دور کمر و سینه شان است. این افراد نسبت به بقیه گروه ها می توانند انتخاب های بیشتری داشته باشند.

اما این خانم ها بهتر است از پوشیدن مانتوهای یکسره ساده، یقه های خیلی بسته، مانتوهایی که از کمر کش یا چین دارند، شلوارهای طرحدار، دامن های چین و پلیسه دار اجتناب نمایند.

مانتو یا پیراهن هایی انتخاب کنند که در پایین تنه ساده و در بالاتنه طرحدار هستند.

خانم های دارای اندام گلابی شکل بهتر است دامن یا مانتوهای فون، چین دار و کلوش نپوشند.

از لباس هایی که تزئیناتشان در یقه، سر شانه و آستین ها باشد ، استفاده نمایند.

این دسته از خانم ها باید لباس هایی بپوشند که شانه ها کمی بیشتر جلوه کنند.

باید سینه بندهایی انتخاب کنند که سینه آنها را بزرگتر نشان دهد.

بهتر است شلوارهای راسته و یا دم پا گشاد با کفش های پاشنه بلند بپوشند.

کفش پاشنه دار

ترفندهای شیک پوشی خانمها

خانم شیک پوش با فرم هیکل توت فرنگی

خانم هایی که دارای فرم بدن توت فرنگی هستند دارای شانه پهن و بالاتنه بزرگتر از پایین تنه می باشند یعنی دور کمر و باسن آنها کمتر از اندازه دور سینه شان است. این افراد نسبت به بقیه گروه ها ، لباس های مناسب کمتری می توانند در بازار برای خود پیدا کنند.

این خانم ها بهتر است از انتخاب لباس هایی یقه کیپ و سه سانت و یقه گرد و یقه های خیلی مدل دار و برجسته و چین دار بپرهیزند.

این دسته از خانم ها بهتر است مانتوهای هفت هشتی (چپ و راستی) را انتخاب کنند و لباس هایی را بخرند که بالاتنه ساده تر و تیره تر دارند و تزئیناتی در پایین لباس و در آستین ها دارند یعنی بهتر است پایین لباس طرحدار، براق و… باشد تا تمرکز ببینده روی بالاتنه لباس نباشد.

منبع : نمناک

گرد آوری در : سحر بانو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی را وارد کنید *