روش خرید پالتو زنانه بدون پشیمانی !

نکات مهم هنگام خرید پالتو

پالتو یکی از مهمترین پوششهای پاییزی و زمستانی برای خانم ها است . برای انتخاب پالتو باید نکات مهمی را در نظر بگیرید تا بتوانید پالتویی را انتخاب کنید که با کیفیت بوده و شما را از سرما حفظ کند. همچنین پالتو انتخابی شما باید متناسب با فرم اندام تان باشد . در این بخش از دنیای مد سحر بانو راهنمای کامل خرید پالتو زنانه را آورده ایم تا بتوانید بهترین پالتو را انتخاب کنید.

به جنس پالتو دقت کنید

در انتخاب پالتو به نوع و کیفیت پارچه دقت کنید. یکی از بهترین پارچه ها برای پالتو ، پارچه ای مانند کشمیر است که بسیار گرم و سبک می باشد اما قیمت آن گران می باشد.

یکی دیگر از پارچه های خوب برای پالتو ، پارچه های پشمی تهیه شده از پوست حیوانات است که مانند یک عایق بدن را گرم می کنند. این پارچه ها مقاومت زیادی در برابر کثیفی، گرد و خاک و ساییدگی دارند و رطوبت زیادی را بدون اینکه سنگین شوند به خود جذب می کنند .

اگر می خواهید پالتو پشمی خود را بشویید بهتر است این کار را انجام ندهید و پالتو را به خشک شویی بسپارید اما اگر در منزل لباس های پشمی را شستید ، آنها را روی یک سطح صاف پهن کنید تا خشک شوند و هیچ گاه برای خشک کردن آن ها را آویزان نکنید زیرا ظاهر لباس ظاهر تغییر می کند و شل خواهد شد.

یکی دیگر از بهترین پارچه ها برای پالتو ، پارچه های ابریشمی است .

خرید پالتو زنانه

به سایز پالتو توجه کنید

یکی دیگر از نکات مهمی که باید در هنگام پرو پالتو در نظر بگیرید ، سایز پالتو شما است . پالتو شما باید سایزتان باشد و نباید برایتان تنگ باشد زیرا شما باید زیر پالتو لباس نیز بپوشید و اگر تنگ باشد نمی توانید زیر آن لباس بپوشید . هنگام پرو بهتر است مانتو خود را از تنتان خارج نکنید و بر روی مانتو ، پالتو را بپوشید.

قد آستین پالتو شما نیز باید تا روی مچ دستتان باشد تا آستین لباسی که زیر آن پوشیده اید از زیر پالتو دیده نشود .

هنگام پرو پالتو دست هایتان را به همه طرف تکان دهید و دست های تان را چند بار به جلو بکشید تا بفهمید که آیا در قسمت ساعد احساس کشیدگی می کنید یا خیر . اگر هیچ جایی از پالتو کشیده نمی شود و به شما فشاری وارد نمی کند و کاملا در آن راحت هستید می توانید این پالتو را بخرید.

هنگام پرو پالتو بنشینید و بلند شوید تا دریابید که هیچ کشیدگی در هیچ ناحیه ای احساس نمی کنید . تو جه کنید هنگام نشستن و برخاستن، قسمت دامنی پالتو نباید بالا برود.

بهترین رنگ پالتو زنانه

به قد پالتو نیز توجه نمایید

قد پالتو شما باید تا حدودی بلند باشد زیرا پالتوهای بلند علاوه بر بدن پاها را نیز گرم نگه می دارند و مانع نفوذ سرما می شوند اما پالتوهای کوتاه تنها قسمت بالایی بدن را گرم نگه می دارند.

رنگ پالتو انتخابی شما باید چگونه باشد؟

بهتر است پالتویی را انتخاب کنید که رنگ آن تیره باشد زیرا رنگ های تیره گرما را به خود جذب می کنند پس پالتوهای رنگ روشن انتخاب نکنید . رنگ هایی مثل قهوه ای، سورمه ای تیره، مشکی ، سبز ، بنفش و خاکستری بهترین رنگ ها برای پالتو هستند.

بنفش تیره از محکم ترین و قوی ترین رنگ هاست و انتخاب پالتو به رنگ بنفش ، نشان دهنده اعتماد به نفس بالا و داشتن قدرت تصمیم گیری است .

انتخاب پالتو به رنگ سبز نشان می دهد که شما فردی قوی با اراده ای بالا هستید و در تصمیم گیری ها محکمید و خودرای و مغرور می باشید.

انتخاب رنگ خاکستری برای لباس نشان می دهد که شما شخصیتی آرام و خنثی دارید و اعتماد به نفس تان بالاست.

انتخاب پالتو به رنگ قهوه ای تیره که با رنگ برگ ها و طبیعیت همراه شده است نشان دهنده این است که آنها اعتماد به نفس بالایی دارند .

انتخاب رنگ پالتو

پالتو خود را بر اساس فرم بدنتان انتخاب کنید

هریک از افراد در انتخاب لباس باید فرم بدن خود را در نظر بگیرند و بر اساس فرم بدنشان پالتو انتخاب کنند.

بهترین نوع پالتو، کت و‍‍ یا ژاکت برای فرم بدن گلابی شکل ، پالتوهایی می باشد که سرشانه های بزرگی دارند زیرا برای پنهان کردن کوچکی بالاتنه مناسب هستند.

افراد دارای فرم بدنی سیبی شکل باید پالتویی را انتخاب کنند که چاقی موضعی پهلوها و دور کمر را بپوشاند پس بهتر است از پالتو های تک دکمه که برش زیبایی دارند استفاده نمایند . همچنین قد پالتو باید بلند نباشد زیرا این افراد را چاق تر نشان می دهد.

افرادی که بدن شان فرم ساعت شنی دارد ، گودی کمر زیادی دارند و بالا تنه و پایین تنه تان به یک اندازه پهن است پس بهتر است از کت های کمرکرستی که در ناحیه کمر برش می خورند و تنگ می شوند ، استفاده کنند.کت یا پالتوهایی که دور یقه خزدارند به دلیل برهم زدن تناسب بالا تنه و پایین تنه انتخاب مناسبی نیستند.

انتخاب پالتو مناسب

به تعداد لایه های پالتو توجه کنید

شما می توانید پالتو دو لایه یا یک لایه انتخاب کنید . اگر می خواهید گرم تر بمانید بهتر است پالتو دو لایه انتخاب کنید که در مقابل برف و باران هم مقاوم هستند و دیگر لازم نیست زیر این پالتو لباس بپوشید پس نباید سایز گشادتری را انتخاب کنید .

اگرپالتو های تک لایه را انتخاب می کنید توجه کنید که سایز این پالتو باید کمی آزاد تر باشد چون گرمای چندانی ندارند و تنها از نفوذ آب جلوگیری می کنند.

نکات مهم قبل از خرید پالتو

  • هنگام انتخاب پالتو فقط به مدل و رنگ آن توجه نکنید.
  • تگ های پارچه ای داخل پالتو را بخوانید تا ببینید اجزای تشکیل دهنده آن چیست.
  • هنگام خرید پالتو به موقعیت هایی که می خواهید از آن استفاده نمایید توجه کنید.
  • بهتر است پالتوی را انتخاب کنید که جیب داشته باشد زیرا جیب ها سبب گرم نگه داشتن دستان شما می شوند . این جیب ها باید جادار باشد و آستر آن به خوبی دستان شما را گرم کند.

منبع : نمناک

گرد آوری در : سحر بانو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی را وارد کنید *