۶ ایده برای بزرگتر نشان دادن اتاق نشیمن

۶ ایده برای بزرگتر نشان دادن اتاق نشیمنتان

با چند ترفند مطرح شده در این بخش شما واقعا می‌توانید اندازه احساس و عمق ایجاد کنید تنها کافیست بدانید که چگونه می‌توانید توهم ایجاد کنید که فضای زیادی را به دست آورید؛ در این مقاله، برخی از این ترفند‌ها را به اشتراک گذاشته ایم.

۱. از رنگ‌های روشن استفاده کنید:
اگر می‌خواهید اتاق زندگی خود را بزرگتر کنید، رنگ‌های مورد استفاده شما هنگام رنگ کردن دیوار‌ها بسیار مهم هستند. اگر اتاق نشیمن شما کوچک است، همیشه باید از رنگ‌های روشن استفاده کنید. پاستل، کرم، و سایه‌های سفید باعث می‌شود فضا بسیار بهتر و واقعا روشن شود.
از سوی دیگر، رنگ‌های قوی و تاریک، فضا را کوچک می‌کنند که ما توصیه نمی‌کنیم نقاشی روی سقف نیز یک رنگ قوی داشته باشد. نقاشی سقف باید رنگ سبکتری از دیوار‌ها را داشته باشد. این باعث می‌شود که اتاق حتی روشن‌تر شود و کمی بیشتر بزرگ نشان داده شود.

۶ ایده برای بزرگتر نشان دادن اتاق نشیمنتان

رنگ‌های توصیه شده:

یاسی
بژ
آبی آسمانی
مخلوط صورتی نارنجی
سبز روشن
صورتی روشن
به طور کلی رنگ‌های ملایم، مانند یک آبرنگ
سفید (و سایه‌های مختلف آن مانند عاجی، گچی و غیره)

۲. یک فضایی را در اتاق نشیمن خالی بگذارید:

یک فریب جذاب این است که یک فضا را در مقابل یک پنجره خالی بگذارید. این کار اجازه می‌دهد تا نور بیشتری وارد شود و به اتاق عمق بیشتری می‌دهد. همچنین شما را مستقیما متصل به فضای بیرون می‌کند. اینکار را انجام دهید و ببینید که چگونه این گام ساده واقعا می‌تواند اتاق نشیمن شما را بزرگتر و روشن‌تر کند، بدون نیاز به تغییرات بزرگ.

۳. از آینه استفاده کنید تا اتاق نشیمن شما بزرگتر شود:

این یک حقه تزئینات معمولی است، اگر یک آینه بزرگ بر روی یک دیوار آویزان کنید که بر روی آن تزئینات زیادی نداشته باشد، واقعا تاثیر بسزایی روی فضا خواهد داشت فقط یک آینه کافی است. اگر از آینه بسیاری استفاده کنید، زیاده روی بوده و اثرش از بین می‌رود.

۶ ایده برای بزرگتر نشان دادن اتاق نشیمنتان

فقط یک آینه بزرگ استفاده کنید.
آن را در زاویه راست ورودی اتاق قرار دهید.
سعی کنید آن را به در یا پنجره نزدیک کنید.
سعی کنید دیوارش را بیش از حد تزئین نکنید.
یک آینه بزرگ از کف تا سقف عمق زیادی را اضافه می‌کند.

۴. نحوه چیدن مبلمان اتاق نشیمن برای بزرگتر نشان دادن فضا:

هنگامی که مبلمان و دکوراسیون خود را برای یک فضای کوچک انتخاب میکنید، سعی کنید این نکات را در نظر بگیرید تا فضای شما بزرگتر شود. مغز اجسام دور را ساده‌تر و با جزئیات کمتر درک می‌کند در ادامه این بخش از بخش دکوراسیون داخلی دنیای مد نمناک یک لیست از مبلمان و نحوه استفاده از آن‌ها برای بزرگتر ساختن اتاق نشیمن پیدا کنید.

اول، مبلمان روشن انتخاب کنید.
لوازم تزئینی را در رنگ‌های گرم یا خنثی جستجو کنید.
بهتر است از مبلمان با جزئیات کمتر استفاده کنید.
یک قطعه بزرگ مبلمان بهتر از تعداد زیاد کوچک آنهاست..
از دکوراسیون زیادی استفاده نکنید تا فضا بزرگتر به نظر برسد.

۵. مبلمان کوچک را انتخاب کنید:

اگر از مبلمان کوتاه استفاده می‌کنید، عمق را به دست می‌آورید و می‌توانید کل اتاق را بدون موانع ببینید. چارپایه و پاف‌ها واقعا برای این کار مفید هستند، شما همچنین می‌توانید این مبلمان را به صورت دو مصرفه بگیرید تا فضا را نیز بهیه سازی کرده باشید. برای مثال، عسلی که می‌تواند به فضای ذخیره سازی تبدیل شود.
۶ ایده برای بزرگتر نشان دادن اتاق نشیمنتان
۶. سفارش و سازمان دهی:
مانند همه چیز در زندگی، نظم و سازمان دهید، فضای بیشتر و آسایش را به ارمغان می‌آورد. ما توصیه می‌کنیم که بزرگترین مبلمان‌ها را در پشت اتاق قرار دهید، تا آنجا که می‌توانید از در دور کنید.

بقیه مبلمان را به روش متعادلی سازماندهی کنید.
از قفسه افقی برای دکوراسیون خود استفاده کنید.
این‌ها فضای کمتری نسبت به یک قفسه عمودی بلند می‌گیرند.
اجازه ندهید یک مبل مانع دید شما باشد.
فضای خالی باعث احساس دوری می‌شود.
پرده‌های تاریک ضخیم به ایجاد یک فضای روشن کمک نمی‌کند.
پنجره‌ها را خالی نگه دارید و یا از پارچه‌های سبک استفاده کنید.
آیتم‌های غیر ضروری را جمع نکنید.

برای اینکه اتاق نشیمن شمابزرگتر شود، بهتر است به جای زیاد داشتن، کم داشته باشید؛ با این حالی که آن‌ها را انجام می‌دهید، سعی کنید همه چیز را در جای خود نگه دارید. بی نظمی اتاق را کوچک می‌کند و احساس خواهید کرد که همه چیز در روی شماست. سعی کنید فضای خالی داشته باشید و یا فقط یک آیتم در آن داشته باشید. این می‌تواند یک منطقه تسکین دهنده بصری باشد.

ما توصیه نمی‌کنیم از نقاشی‌های بزرگ یا آثار هنری استفاده کنید، زیرا آن‌ها فضای زیادی را می‌گیرند و سعی کنید یک سبک مینیمالیست یا چیزی مشابه داشته باشید، ایده این است که فضای عملی، ظریف و آگاه داشته باشید.
منبع : پارسینه
گرد آوری در : سحر بانو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی را وارد کنید *