راهنمای خرید کیف متناسب با سن ،اندام و قد خانم ها

انتخاب و خرید کیف متناسب سن – اندام – قد و…

کیف یکی از لوازم جانبی استایل خانم ها محسوب میشود که می تواند بر تمام ظاهر آنها تاثیر بگذارد . شما به راحتی می توانید با انتخاب یک کیف مناسب ضعف های اندام خود را بپوشانید و در عوض بر جذابیت اندام های مناسبتان بیفزایید.خرید کیف

خرید کیف

بنابرین بهتر است مدل کیف تان را براساس فرم بدنتان ، اندازه قدتان و سن و سالتان انتخاب نمایید . اگر قصد دارید یک کیف خریداری کنید نکاتی که در این بخش از دنیای مد سحر بانو برای شما آورده ایم ، می تواند کمک کننده باشد.

 خرید کیف

خرید کیف زنانه بر اساس اندام و سن

انتخاب و خرید کیف بر اساس قد:

مدل کیف برای زنان قد بلند و لاغر

خانم های قد بلند و لاغر اندام می توانند انواع مدل های کیف را از کوله پشتی های بزرگ گرفته تا کیف دوشی یا حتی کیف دستی (Clutch bag) و مدل های پستچی برای خود انتخاب کنند.

تنها نکته ای که افراد قد بلند در انتخاب کیف باید دقت کنند این است که هر چقدر اندازه ی کیف کوچکتر باشد، قد آن ها بلندتر به نظر می رسد پس بهتر است سراغ کیف هایی با سایز متوسط و یا طرح های بزرگ بروید.

مدل کیف برای زنان قد کوتاه

بهترین مدل های کیف برای خانم های ریز جثه و قد کوتاه کیف های کوچک و مدل های دوشی است . خانم های قد کوتاه بهتر است سراغ کیف های بزرگ نروند. برای خانم های قد کوتاه مدل های کیف کوچکی که روی آرنج دست قرار می گیرد نیز مناسب هستند اما نباید زنجیر یا بند کیف خیلی بلند باشد که کیف پایین تر از لگن قرار بگیرد زیرا این کار قدتان را کوتاه تر نشان می دهد.

 انتخاب کیف زنانه

 اصول انتخاب کیف برای اندام مختلف خانم ها

انتخاب و خرید کیف بر اساس اندام:

کیف مناسب برای اندام های گلابی شکل :

اگر پایین تنه شما درشت تر از بالا تنه تان است و فرم بدنی تان گلابی شکل است باید کیف هایی را انتخاب نمایید تا حواس بیننده را به سمت بالاتنه تان جلب نماید. کیف هایی با سایز متوسط و رنگ های شاد و روشن استفاده کنید که بند های کوتاه داشته باشد تا کیفتان زیر آرنج شما قرار بگیرد.

هیچ گاه از کیف هایی که بند بلند دارند و بندشان آن ها را تا روی لگن شما می آورد ، به دلیل اینکه پایین تنه شما بزرگتر به نظر می رسد ، استفاده نکنید . همچنین سراغ کیف های خیلی بزرگ با جرئیات فراوان نروید.

کیف مناسب برای اندام های سیبی شکل :

اگر بالاتنه تان بزرگ است و شانه های عریضی دارید و در کل اندامتان سیبی شکل است ،بهتر است کیف های دوشی، مدل کیف پستچی یا هر کیفی با دسته یا بند بلند انتخاب کنید تا حواس بیننده از سرشانه بزرگ شما دور شود . کیف هایی که روی آرنج دست قرار می گیرند نیز برای شما مناسبند اما هیچ وقت کیف های کوچک با دسته های کوتاه را انتخاب نکنید .

 کیف با بندهای بلند

خرید کیف با بندهای بلند برای اندام سیبی شکل

کیف مناسب برای اندام های ورزشکاری:

زنانی که تیپ بدنی زاویه دار و ورزشکارانه ای دارند باید مدل کیف های زاویه دار مانند کیف مربع، مستطیل و هر شکل هندسی دیگری با زاویه های تند را انتخاب نکنند زیرا چنانچه در دنیای مد نمناک گفته ایم اینگونه کیف ها اندام را خشن تر نشان می دهد. بهتر است این افراد به سراغ کیف های گردتر و حجیم تر مانند کوله پشتی که طرح و نقش هایی مثل گلدوزی روی بند آن وجود دارد بروند.

کیف مناسب خانم های سایز بزرگ

زنان سایز بزرگ باید کیف های دستی کوچک انتخاب نکنند و کیف های خوش دوخت در اندازه متوسط استفاده کنند. همچنین انتخاب کیف های بزرگ با طرح های درشت و رنگ روشن برای این افراد بهتر است .

انتخاب رنگ مناسب کیف برای هر اندام:

 • برای خانم های قد بلند انتخاب کیف های بزرگ با طرح و رنگ روشن ایده آل است.
 • خانم های ریزه اندام بهتر است از کیف های تک رنگ استفاده کنند.
 • خانم های چاق بهتر است کیف های خوش ساخت با خطوط باریک در شکل های مجزا انتخاب کنند.
 • خانم های لاغر می توانند کیف هایی که طرح و تزئینات فراوانی دارد را انتخاب نمایند.

 انتخاب رنگ کیف

خرید کیف با رنگ مناسب خانم های قد بلند

انتخاب و خرید کیف بر اساس سن :

مناسب ترین کیف برای انواع گروه سنی:

 • دختران نوجوان به این خاطر که وسایل زیادی برای بردن به همراه خود دارند بهتر است از کیف های بزرگ با رنگ های شاد استفاده کنند.
 • خانم میانسال بهتر است از یک کیف متوسط یا کوچک که رنگ آن تند و زننده نیست ، استفاده کنند.
 • خانم های سی یا چهل ساله که شاغل هستند و یا مسئولیت مادری دارند بهتر است از کیفی بزرگتر استفاده کنند. کیف زنانه دستی ،کیف زنانه دوشی ، کیف دانشجویی و کیف کارمندی نیز برای این خانم ها مناسب است . بهترین کیف برای مهمانی رفتن نیز مدل های کیف مجلسی و کیف پاسپورتی شیک و زیبا است که نیازمند هر بانوی خوش پوش و با سلیقه ای میباشد.

 بهترین کیف های زنانه

کیف شیک و مناسب زنان شاغل

 • خانمهایی که به دهه ی پنجاه زندگی وارد شده اند و احتیاج ندارند وسایل زیادی را به همراه ببرند ، بهتر است از کیف های ظریف تر و سبکتر مانند کیف های پاسپورتی در طرح های مختلف کیف اسپرت ، کیف مجلسی و … استفاده نمایند.
 • خانم هایی که شصت سال سن دارند و دغدغه کمتری برای کار دارند و بیشتر وقت خود را در سفر می گذرانند بهتر است از ساک های بزرگ ، اسپرت ، شیک و مقاوم استفاده کنند.
 • خانم هایی که در دهه ی هفتاد زندگی شان هستند و مسافرت برایشان سختتر شده بهتر است از کیف هایی سبک ، سنتی در طرح های مختلف و مناسب استفاده کنند.
 • منبع : نمناک
 • گرد آوری در : سحر بانو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی را وارد کنید *