اموزش چگونه رژگونه زدن با توجه به فرم صورت‌تان

اموزش رژگونه زدن با توجه به فرم صورت‌تان

در اینجا به شما رژگونه زدن را با توجه به فرم صورت تان می آموزیم؛ کاری که شما باید انجام دهید این است که اول فرم صورت خود را پیدا کنید تا بعد آن طور که باید به گونه ها شکل دهید.

آموزش تصویری آرایش زمستانی

دیگر اصلا به جراحی های کاشت گونه و تزریق ژل و استفاده از پروتز احتیاجی ندارید. می خواهیم کاری کنیم که گونه های شما بدون جراحی برجسته تر از همیشه به نظر برسد، یعنی بتوانید با چند رنگ ساده کاری کنید که انگار پروتزهایی در گونه ها کاشته اید.

صورت لوزی شکل

صورت شما حالتی بینابین صورت مثلثی و بیضی است، به همین دلیل برای آرایش کردن دست تان بازتر است (به شرطی که صورت شما لوزی واقعی باشد). اول از همه باید کاری کنید که با کم کردن پهنای گونه ها و افزایش مو در اطراف فک ها و نگه داشتن مو به طورفشرده در اطراف سروخط استخوان گونه ها باعث شوید که شکل صورت بیضی به نظر بیاید. بهتر است رژ گونه را به شکل مثلث بزنید و بخش بیرونی استخوان های گونه را تیره تر کنید و اجازه ندهید از قسمت بالای صورت رژ گونه شما به چشم ها نزدیک شود. حواس تان باشد که از کنار زدن مو از کنار فک ها و خط پیشانی خودداری شود.

جاهایی که باید تیره شوند: اطراف پیشانی، شقیقه ها و گوشه داخلی گونه .

جاهایی که باید روشن تر شوند: روی تیغه بینی، وسط پیشانی و روی چانه.

رژگونه: روی استخوان گونه.

همیشه دو رنگ رژگونه داشته باشید؛ یک رژگونه تیره برای فرم دادن به صورت بر اســــاس نوع آن و یک رژگونه روشن تر که به وسیله آن سایه هایی که می خواهید را ایجاد کنید.

صورت کشیده

اینگونه صورت ها را باید با آرایش مناسب کوتاه تر و پهن تر نشان داد بنابراین از قسمت لاله گوش به سمت استخوان گونه و به صورت افقی رژ گونه بزنید. همچنین با زدن کمی رژگونه تیره و مات در ناحیه چانه می توانید کاری کنید که صورت شــــما کوتاه تر به نظر بیاید، البته یادتان نرود که از همان رژگونه برای روی گونه خود استفاده کنید و تنها رنگ آن را کمی ملایم تر کنید.

جاهایی که باید تیره تر شود : اطراف فک و شقیقه ها.

جاهایی که باید روشن تر شود: چانه، شقیقه ها و بالای استخوان های گونه.

رژ گونه: روی استخوان های گونه.

اگر موها بلندتر و روی شقیقه ها و اطراف صورت و فک قرار گیرد بهتر است.

صورت مربع

صورت های چهارگوش باید گردتر نشان داده شوند. یک رژگونه گرد که تا خط فک شما امتداد یابد و به سمت بیرون صورت محو شود، می تواند تاثیری ایجاد کند که صورت گردتر به نظر برسد. همچنین می توانید یک مثلث روی استخوان گونه بکشید و آن را با برس رژ گونه به سمت پایین پخش کنید و قسمتی که به سمت گوشه بیرونی صورت وخط فک است را کمی تیره تر کنید.

جاهایی که باید تیره تر شود: اطراف فک و شقیقه ها.

جاهایی که باید روشن تر شود: وسط بینی، وسط گونه ها و چانه.

رژ گونه: دو طرف استخوان های گونه.

اگر موها بلندتر و روی شقیقه ها و اطراف صورت و فک قرار گیرد بهتر است.

صورت گرد

اگر صورت گرد دارید باید حتی الامکان با آرایش صورت را کشیده تر جلوه داد یعنی با پوشاندن ناحیه زیر استخوان گونه تا شقیقه صورت خود را باریک تر نشان دهید بنابراین بهتر است رژگونه را به شکل کشیده بزنید باید رژگونه را از روی استخوان بالایی گونه به سمت گوش و از روی استخوان زیر گونه کمی به سمت دهان بزنید و ناگفته نماند که بهتر است رنگ این رژگونه تیره انتخاب شود.

جاهایی که باید تیره تر شود: اطراف فک، شقیقه ها و گردن.

جاهایی که باید روشن تر شود: وسط بینی، وسط گونه ها، پیشانی و چانه.

رژ گونه: زیر استخوان گونه.

با پوش دادن موها در اطراف سر، صورت خود را پهن تر نشان دهید.

اگر صورت بیضی باشد

دخترهای با صورت های بیضی خیلی خوش شانس هستند، چراکه چیزی را دارند که خیلی ها باور دارند مدل صورت ایده آل است. بهترین کار این است که سعی کنید با افزودن رنگی غلیظ به تمام ناحیه گونه خود آن را پهن تر نشان دهید. اگر با لب های بسته لبخند بزنید، می توانید جای صحیح رژگونه را پیدا کنید؛ یادتان نرود که شما احتیاج ندارید که جایی از صورت تان را برجسته یا تیره کنید بلکه این بقیه صورت ها هستند که احتیاج دارند تا کاری کنند که بیضی تر به نظر بیایند.

جاهایی که باید تیره تر شود : پیشانی ، چانه، زیر گونه ها.

جاهایی که باید روشن تر شود: بالای استخوان های گونه و پیشانی.

رژگونه: استخوان های گونه.

از رنگ های روشن و شاد برای سایه و رژ لب استفاده شود چرا که چهره های لاغر و کشیده با این رنگ ها باز و زیباتر خواهند شد. صورت کامل صورتی است که طول و عرض آن تقریبا برابر باشد. این صورت ها نیاز به روش خاصــــی ندارند و می توانند با همان حرکات دورانی برس زیر برجستگی استخوان گونه به سمت بالا را رژگونه بزنند.اگر می خواهید صورت شما نمایی باطراوت تر پیدا کند از رژگونه های روشن تر استفاده کنید. با اســــتفاده از برس های بزرگ و حرکات دورانی برجستگی های گونه خود را با رژگونه بپوشانید.

چگونه فرم صورت خود را تشخیص دهید

برای شروع کار اولین چیزی که نیاز دارید یک سانتی متر خیاطی است و بعد شروع به اندازه گیری اجزای صورت به شکل زیر کنید و هر کدام از این اندازه ها را روی کاغذ بنویسید.

۱٫ اندازه طول صورت، یعنی از جایی که بالای پیشانی موها درآمده است تا پایین چانه

۲٫ اندازه خط فک، یعنی ببینید عرض پهن ترین قسمت چانه شما چند سانت است

۳٫ اندازه عرض پیشانی، یعنی ببینید عرض پهن ترین قسمت پیشانی شما چند سانت است

۴٫ اندازه عرض گونه ها، یعنی ببینید بیشترین فاصله بین دو گونه چقدر است

حالا این اندازه ها را با شکل های زیر مقایسه کنید تا ببینید به کدام حالت نزدیک تر است.

این فرمول برای همه است

پس از زدن کرم هایی که باید استفاده کنید از ضد آفتاب تا کرم پودرهای مورد مصرف تان برای صاف و یکدست شدن و زیبا سازی پوست، از دو رنگ رژگونه نزدیک به هم استفاده کنید. ابتدا کمرنگ آن را با برس گرد و نرم رژ گونه درست از کنار بینی شروع کنید و تا کنار گوش ادامه دهید و این کار را برای هر دوطرف کامل و مساوی انجام دهید. سپس از رژگونه پررنگ تر استفاده کرده و این بار برس را از کنار بینی بزنید اما به حالت هفت گرد و به شکل گونه، تا روی گونه ها بیشتر ادامه ندهید و با حرکت رفت و برگشت به آن خوب شکل دهید.

راهنمای قدم به قدم تشخیص فرم صورت

اموزش رژگونه زدن با توجه به فرم صورت‌ تان

منبع:بهار فا

گرد آوری در : سحر بانو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی را وارد کنید *