طریقه رنگ کردن مو در خانه مدل مو

راهنمای رنگ کردن مو در منزل

هزینه های زندگی گاه آنقدر زیاد می شود که بسیاری از خانم ها ترجیح می دهند برخی از کارهای آرایشی و زیبایی خود را در منزل و بدون مراجعه به آرایشگاه انجام دهند.یکی از این کار ها رنگ کردن مو در خانه است. رنگ کردن مو در خانه برای کسانی که تجربه ای در این کار ندارند کمی ترسناک است. اما این کار نه خطری دارد و نه حتما باعث خراب شدن موهایتان می شود. به مرور زمان می توانید در این زمینه تجربه کسب کنید.اگر شما هم جزو این گروه  هستید، باید مواردی را برای رنگ کردن بهتر موها رعایت کنید. رعایت این  موارد سبب می شود، رنگ روی موها دوام زیادتری داشته باشد.

رنگ مویی که در خانه استفاده می کنید تفاوت چندانی با رنگ موهای آرایشگاهی ندارد اما تفاوت مهم آنها در دوام و ماندگاری آنهاست. این به آن معناست که فرمولی که در رنگ موها به کار می رود از نظر مواد شیمیایی، توجه به نوع مو تیرگی یا روشنی تفاوت چندانی ندارند.

رنگ کردن مو ، رنگ کردن مو در منزل ، رنگ کردن مو در خانه

 

خوب است بدانید هیچ وقت رنگ مویی که در تصویر بسته بندی آن را می بینید دقیقا روی موی شما دیده نخواهد شد. این کاملا تقریبی است و بستگی به رنگ طبیعی موی خودتان و طیف رنگ موهایتان، وضعیت مو و رنگ موهای قبلی استفاده شده دارد.

چند نکته بیشتر

– اگر نسبت به رنگ مو مطمئن نیستید از رنگ موهای موقت استفاده کنید. این فرصتی است که جلوی پشیمانی شما را می گیرد بویژه اگر مهارت زیادی در رنگ کردن مو و تشخیص رنگ ها ندارید.

– رنگ های گرم، عسلی یا طلایی را رنگ های گرم می نامند و رنگ های بژ و خاکی را رنگ های سرد می نامند.

رنگ های طبیعی یا خنثی دقیقا در بین طیف رنگ های گرم و سرد قرار دارند. بیشتر افراد رنگ های گرم یا خنثی را انتخاب می کنند. رنگ های گرم مو تن زرد، قرمز و نارنجی دارند. رنگ های سرد تن رنگ سبز و آبی دارند.

– دستورالعمل نوشته شده روی جلد رنگ مو را به دقت بخوانید.

– اگر موهایتان بلند است و رنگ مو تیوب کوچکی دارد حداقل دو بسته از رنگ مو را استفاده کنید.

– قبل از رنگ کردن مو، آن را نشویید. چربی طبیعی مو از مو در برابر آسیب های ناشی از مواد شیمیایی حفظ می کند.

رنگ کردن مو در خانه ، رنگ کردن مو در خانه ، روش رنگ کردن مو

چه زمانی این کار را انجام دهید؟

– اگر موهایتان کمی سفید شده است و می خواهید موهای سفید را بپوشانید به راحتی می توانید با رنگ ساده بر پایه رنگ موی طبیعی تان، موهایتان را رنگ کنید. اگر بیش از ۵۰ درصد موهایتان سفید شده است احتمالاً در رنگ کردن موهایتان با تجربه اندک چندان موفق نخواهید بود.

– اگر می خواهید موهایتان را کمی تیره تر کنید. مثلاً رنگ بلوند روشن را قهوه ای تیره کنید این کار چندان سخت و پیچیده نیست و به راحتی با انتخاب یک رنگ موی تیره می توانید موهایتان را رنگ کنید.

– اگر می خواهید موهایتان را فقط یک تا دو درجه روشن تر کنید در این صورت نیازی به دکلره مو نیست و با انتخاب یک رنگ موی دو درجه روشن تر از موی خودتان می توانید موها را کمی روشن تر کنید.

– اگر می خواهید موهایتان را قرمز کنید فقط باید مطمئن شوید که یک ماه بعد از این رنگ پشیمان نمی شوید چون رنگ قرمز به راحتی پاک نمی شود. اما هنوز هم بهتر است به جای رنگ موی دائمی از رنگ های موقت استفاده کنید تا امکان تغییر رنگ را داشته باشید.

طریقه رنگ کردن مو در خانه

منبع:ایران آنلاین

گردآوری در:سحربانو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی را وارد کنید *