آموزش گل پارچه ای برای تزیین لباس

اگر شما یک بلوز ، تاپ ، تیشرت ، تک پوش ، دامن و یا هر چیز دیگز دارید که خیلی ساده و معمولی هست و از این طبیعت سردش دلسرد شدید و تمایلی به پوشیدن مجدد آن ندارید ما به شما پیشنهادی برای تزیین آن ها می دهیم که با دلچسبی هر چه تمامتر آن ها را بپوشید و از برخلاف گذشته از پوشیدن آن ها لذت هم ببرید . آموزش ساخت گل پارچه ای برای تزیین لباس را در ادامه دنبال کنید .

پارچه هایی که بعضی از مغازه ها به عنوان نمونه کار در دفترهای پارچه ای دارند که ما جنوبی ها آن ها را سمپل پارچه می نامیم و اینجا زیاد هم گیر میاد برای این کار خیلی مناسب است ، مخصوصا آن دسته از سمپل هایی که حریرشون هم باهاشون هست .

شما به سه سایز گلبرگ نیاز دارید که با قیچی دالبری برای زیبایی کار آن ها را از پارچه های ساتن ، حریر یا نخی برش می زنید .

گل پارچه ای برای لباس

از هر کدام هشت تا را برش بزنید و مانند تصویر روی هم بگذارید . حریر را برای لایه ی زیرین بگذارید .

گل پارچه ای برای لباس (1)

حالا با نخ همه ی این گلبرگ های کوچک و بزرگ را به هم کوک بزنید تا وصل شود . بهتر است از نخ دو رشته ای برای این کار استفاده شود .

گل پارچه ای برای لباس (2)

نخ را بکشید تا گلبرگ ها در قسمت کوک خورده جمع شود .

گل پارچه ای برای لباس (3)

با کشیدن کامل نخ گل پارچه ای شما آماده می شود . نخ را کور کنید .

گل پارچه ای برای لباس (4)

حالا این گل را با گل های تزیینی پارچه ای دیگر یا چند نمونه از همین گل در رنگ های مختلف روی لباس ساده ای که دارید بگذارید و دوخت کنید . برای تزیین وسط گل از دکمه یا مهره و کریستال های تزیینی استفاده کنید .

گل پارچه ای برای لباس (5)

برای این که کارتان نمای بیشتری پیدا کند  از پارچه ساقه های گل را برش بزنید و زیر گل ها تا قسمت انتهایی تاپ یا دامن دوخت کنید .

گل پارچه ای برای لباس (6)

در اخر شما یک لباس ساده معمولی دارید که با صرف کمی سلیقه آن را به زیباترین شکل ممکن تزیین کرده اید و پوشیدن آن را با از این بعد با رغبت بیشتری دنبال می کنید .

گل پارچه ای برای لباس (7)

 

 

منبع:قمر

 

گردآوریدر:سحربانو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی را وارد کنید *