خانه تکانی نوروز با براق کننده های طبیعی / آموزش خانه داری

با نزدیک شدن به فصل بهار و آمدن نوروز خیلی ها به فکر خانه تکانی و تمیز کردن خانه می افتند اما چه خوب است که بتوانیم بدون استفاده از مواد شیمیایی نظافت کنیم چرا که هم از نظر اقتصادی به صرفه است و هم برای سلامت بدن ضرری ندارند. در این مقاله با ما همراه باشید تا قدرت معجزه آسای چند ماده خوراکی را در تمیز کردن خانه و وسایل خانه به شما معرفی کنیم.

خانه تکانی نوروز،خانه تکانی،براق کننده های طبیعی

لیمو، سرکه، جوش شیرین و روغن زیتون برای تمیز کردن خانه و خانه تکانی

1. از جوش شیرین برای براق کردن ظروف شیشه ای و چینی استفاده کنید.

اگر لیوان ها و ظروف شیشه ای تان پر از لکه های زرد شده اند می توانید از جوش شیرین استفاده کنید. به این ترتیب که ظرف ها و لیوان ها را داخل تشت آب گذاشته و به ازای هر ظرف یک قاشق سوپ خوری جوش شیرین به آب اضافه کنید.سپس تمام طول شب بگذارید بماند و صبح با استفاده از اسکاچ ظروف را کاملا آب کشی کنید و از براقیت آن ها لذت ببرید.

2.از جوش شیرین برای از بین بردن لکه های لباس ها استفاده کنید.

اگر نصف فنجان جوش شیرین به شوینده ای که با آن ها لباسهایتان را می شویید اضافه کنید لکه های لباس ها کاملا از بین می روند و تمیزتر از حالت عادی می شوند.

خانه تکانی نوروز،خانه تکانی،براق کننده های طبیعی

3. از لیمو برای از بین بردن لکه های روی فرش استفاده کنید.

اگر روی فرشتان لکه چای یا هر چیز دیگری بر جای مانده است می توانید با استفاده از کمی لیمو و نمک لکه ها را برای همیشه از بین ببرید. مقداری لیمو و نمک را روی لکه بریزید و با دستمال روی آن بکشید تا لکه از بین برود.
4. از لیمو برای از بین بردن بواستفاده کنید.

اگر پس از خرد کردن پیاز، سیر و یا گوشت دست هایتان بوی نامطبوعی به خود می گیرد می توانید با مالیدن کمی لیمو و آب بر روی دست هایتان بوی مطبوعی به دست هایتان بدهید.
5. از لیمو برای از بین بردن چربی ها استفاده کنید.

هنگام شستن ماهی تابه و یا ظروف فوق العاده چرب می توانید از لیمو به عنوان گزینه کمکی استفاده کنید. به این ترتیب که چند قطره آب لیمو را به مایع ظرفشویی تان اضافه کنید و آن وقت خواهید دید که به سرعت چربی ها از بین خواهند رفت.

 

خانه تکانی نوروز،خانه تکانی،براق کننده های طبیعی

6. از روغن زیتون برای جلا دادن سطوح استفاده کنید.

برای براق کردن سطوح فلزی و یا چوبی می توانید از چند قطره روغن زیتون استفاده کنید و آن ها را براق کنید. همچنین برای تمیز کردن کفش هایتان می توانید از روغن زیتون استفاده کنید. فقط کافی است یک قطره روغن زیتون بر روی یک دستمال پنبه ای تمیز بریزید و آن را به کفش هایتان بمالید. کفش هایتان مثل روز اول براق خواهد شد.

7. از روغن زیتون برای از بین بردن برچسب ها استفاده کنید.

چسب و یا برچسب ها روی محصولات مختلف ممکن است از خود اثری باقی بگذارند که زیاد خوشایند نیست. چند قطره روغن زیتون را روی دستمال نخی تمیز ریخته و با کمی فشار آن را پاک کنید

خانه تکانی نوروز،خانه تکانی،براق کننده های طبیعی

8. از مخلوط آب،سرکه و لیمو برای تمیز کردن شیشه ها استفاده کنید.

به میزان مساوی آب و سرکه را با هم ترکیب کنید و چند قطره آب لیمو به آن اضافه کنید و با آن شیشه ها را تمیز کنید. به طور معجزه آسایی براق خواهند شد.
9. از مخلوط روغن زیتون و آب لیمو برای براق کردن مبلمان استفاده کنید.

دو قسمت روغن زیتون و یک قسمت آب لیمو را با هم مخلوط کنید و مبلمان را با آن براق کنید.فوق العاده می شود.
10. از مخلوط نمک و لیمو برای شستن ظرفشویی استفاده کنید.

لکه های سینک ظرفشویی را با ریختن نمک و مالیدن نصف لیمو روی لکه ها از بین ببرید.
11. از مخلوط سرکه و جوش شیرین برای جلا دادن به نقره استفاده کنید.

نصف فنجان سرکه و دو قاشق غذاخوری جوش شیرین را با هم مخلوط کنید و با آن زیور آلات نقره ای را براق کنید.بگذارید زیورآلات به مدت 3 ساعت یا بیشتر در مخلوط سرکه و جوش شیرین بماند و سپس آب کشی کنید.

خانه تکانی نوروز،خانه تکانی،براق کننده های طبیعی

منبع : دلگرم

گردآوری:درسحربانو

یک دیدگاه

  1. واقعا کار میکنه؟
    خیلی خوبه که اینجوری
    اونوقت بو اذیت نمیکنه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی را وارد کنید *