ایده‌هایی برای زمستانی کردن دکوراسیون منزل

– از پارچه‌های گرم و نرم استفاده کنید

یکی از ارزان‌ترین و آسان‌ترین روش‌ها برای زمستانی کردن دکور خانه‌های ایرانی استفاده از پارچه‌ها و پتو‌های گرم و نرمی است که در منزل دارید. اصلا زمستان فصل دنج و گرم بودن منزل است. تمام وسایلی که سردی و رطوبت را برای شما تداعی می‌کنند را برای فصل تابستان یک گوشه از خانه بگذارید و پتو‌های گرم و نرم، لباس‌های گرم و پشمی و ملحفه‌های ضخیم‌تر را از گنجه بیرون بیاورید.

از روبالشی‌ها و کوسن‌های گرم‌تر استفاده کنید و برای دکوراسیون زمستان اتاق خواب پتو‌های گرم را روی تختخواب بچینید. اگر با تغییر فصل پرده‌ها را عوض می‌کنید، پرده‌های ضخیم با رنگ‌های تیره و پرنقش و نگار بهترین انتخاب برای یک دکوراسیون زمستانی هستند. اگر هم دوست ندارید از پنجره‌ها پرده آویزان کنید، برای فصل زمستان بهتر است با پرده کنار بیایید تا هم حال و هوای منزل تان گرم‌تر شود و هم انرژی کمتری هدر برود.

ایده‌هایی برای زمستانی کردن دکوراسیون منزل

۲- فرش و قالیچه را فراموش نکنید

اگر کف خانه حال و هوای گرم داشته باشد نصف مسیر را برای زمستانی کردن دکور خانه طی کرده اید. یکی از ارزان‌ترین و آسان‌ترین روش‌ها برای زمستانی کردن دکور خانه‌های ایرانی پهن کردن فرش‌ها و قالیچه‌هایی است که در تمام منازل ایرانی با کیفیت‌های مختلف موجود هستند. زمانی که کف منزل را با فرش و قالیچه یا موکت بپوشانید هم خانه زودتر گرم می‌شود و هم انرژی و گرما کمتر هدر می‌رود.

ایده‌هایی برای زمستانی کردن دکوراسیون منزل

۳- از اکسسوری‌های طبیعی استفاده کنید

یکی دیگر از ارزانترین و آسانترین روش‌ها برای زمستانی کردن دکور خانه‌های ایرانی استفاده از اکسسوری‌های و المان‌های طبیعی برای دکوراسیون خانه است. عناصر مثل چوب، سنگ، برگ و میوه درخت کاج می‌توانند یک حال و هوای روستیک و دوست داشتنی به اتاق‌های خانه ببخشند.

اگر چه این ایده بیشتر شبیه ایده دکوراسیون «روستیک» است که در خانه‌های اروپایی و آمریکایی به چشم می‌خورد، اما اگر سبک روستیک را می‌پسندید برای تغییر دکور خانه آن را به شما پیشنهاد می‌کنیم. می‌توانید همه این المان‌ها را در یک سطل فلزی یا سبد چوبی و در گوشه اتاق یا روی میز ناهارخوری و حتی میز مطالعه بگذارید. طاقچه بالای بخاری و شومینه هم جای مناسبی برای گذاشتن این اکسسوری‌ها به صورت تکی یا دسته جمعی است.

ایده‌هایی برای زمستانی کردن دکوراسیون منزل

۴- از استوانه‌های شیشه‌ای استفاده کنید

استفاده از عناصر و المان‌های طبیعی برای دکوراسیون زمستانی منزل زمانی تکمیل می‌شود که با شمع همراه باشد. برای قرار دادن شمع‌ها می‌توانید از استوانه‌های شیشه‌ای به عنوان جا شمعی استفاده کنید.

استفاده از شیشه مربا یا لیوان‌های شیشه‌ای بلند و حتی شیشه نوشابه تزیین شده با پارچه کنفی و گونی و برگ درختان کاج هم به عنوان جا شمعی ایده هیجان‌انگیزی است و اتفاقا با دکوراسیون خانه‌های مدرن ایرانی هم جور در می‌آید.

ایده‌هایی برای زمستانی کردن دکوراسیون منزل

۵- فضای اطراف شوفاژ و شومینه را دریابید

اگر شومینه دارید که چه بهتر، اما اگر هم ندارید اشکالی ندارد. یکی دیگر از ارزان‌ترین و آسان‌ترین روش‌ها برای زمستانی کردن دکور خانه‌های ایرانی استفاده از فضای اطراف شومینه و شوفاژ و بخاری است. سعی کنید در فصل زمستان مبلمان منزل را حول محوریت این وسایل گرمایشی بچینید.

یک دست کاناپه راحتی یا حتی یک عدد کاناپه راحتی به همراه دو صندلی راحت که بتوان روی آن‌ها لم دارد به همراه یک میز قهوه‌خوری و چند عدد کتاب و مجله یک فضای گرم و نرم و دنج در گوشه‌ای از منزل برای شما فراهم می‌کند.

برای رمانتیک‌تر کردن فضا چند عدد شمع هم روی میز بچینید. اگر هم در شهری زندگی می‌کنید که در تمام طول زمستان آب و هوای سرد و برفی دارد یک کرسی بچینید و شب‌ها با تمام اعضای خانواده دور کرسی جمع شوید و حسابی خوش بگذرانید.

ایده‌هایی برای زمستانی کردن دکوراسیون منزل

۶ – رایحه‌های گرم را فراموش نکنید

چوب دارچین، وانیل و سایر ادویه‌ها و گیاهان با بو‌های گرم و آرام بخش از جمله ارزان‌ترین و آسان‌ترین روش‌ها برای زمستانی کردن دکور خانه‌های ایرانی است. چند عدد دارچین را با یک نخ کنفی به هم ببندید و آن‌ها را در یک بانکه شیشه‌ای یا بطری شیشه‌ای مثل شیشه مربا بگذارید و اجازه دهید بوی خوش و گرم آن‌ها فضای منزل تان را پر کند. وسط شیشه‌ای که چوب دارچین‌ها را چیده اید یک عدد شمع هم روشن کنید تا همه چیز رمانتیک‌تر شود.

ایده‌هایی برای زمستانی کردن دکوراسیون منزل

۷- از نور‌های گرم استفاده کنید

در فصل زمستان نور طبیعی حتی در وسط روز هم آن چنان قوی نیست که فضای خانه را گرم و روشن کند. برای روشنایی خانه در فصل زمستان از لامپ‌هایی استفاده کنید که خورشیدی هستند و رنگ زرد دارند. این نور فضا را رمانتیک‌تر و گرمتر می‌کند.

ایده‌هایی برای زمستانی کردن دکوراسیون منزل
منبع : پارسینه
گرد آوری در : سحر بانو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی را وارد کنید *