آموزش ساخت عروسک با جوراب زنانه (قسمت اول)

آموزش ساخت عروسک با جوراب زنانه (قسمت اول)

عروسک-با-جوراب-نازک-(57)

چند روز پیش روش ساخت بسیار ساده ی یک عروسک خوشگل جورابی را در اینترنت دیدم و تصمیم گرفتم که این عروسک را برای دخترم بسازم . اینقدر این عروسک جورابی خوشگل و خوش دست شد که حیفم آمد این پست را با شما به اشتراک نگذارم . از آن جا که دلم می خواست شما به خوبی با مراحل ساخت این عروسک آشنا شوید ، تصاویر زیاد وگویایی از آن آماده کرده ام که سعی می کنم در دو یا سه قسمت به صورت روزانه آن را آموزش دهم . آموزش قسمت اول ساخت عروسک با جوراب زنانه را در ادامه دنبال کنید .

مهمترین وسلیه ی مورد نیاز برای ساخت این عروسک ها جوراب ساق کوتاه زنانه به رنگ برنزه و ترجیحا از جنس پنبه است که خاصیت کشسانی خوبی داشته باشد . همچنین شما به پنبه ی مرغوب ، نخ و سوزن و دو یا سه لنگه جوراب دورریختنی از هر جنس دیگر نیاز دارید .

روش کار :

ابتدا دو گلوله پنبه ای آماده کنید که یکی از دیگری کوچکتر باشد .

عروسک-با-جوراب-نازک-(1)

ابتدا گلوله بزرگتر را داخل جوراب بگذارید .

عروسک-با-جوراب-نازک-(2)

بعد نوبت به گلوله کوچکتر پنبه می رسد که در داخل جوراب قرار بگیرد .

عروسک-با-جوراب-نازک-(3)

کمی پنبه ها را فشرده کنید و بالای جوراب را با همان جوراب گره بزنید .

عروسک-با-جوراب-نازک-(4)

در این قسمت نوبت به جدا کردن سر از تن عروسک می رسد . سوزن را نخ کنید و دور جوراب در محل یکی شدن دو گلوله پنبه اولیه که داشتیم ، کوک های ریز بزنید .

عروسک-با-جوراب-نازک-(6)

بهتز است که نخ را دو یا سه لا داخل سوزن بگذارید تا عروسک دستسازتان استحکام کافی داشته باشد . در این مرحله نخ را بکشید تا سر و تن عروسک جورابی از هم جدا شده و محدوده ی آن مشخص شود .

عروسک-با-جوراب-نازک-(7)

حالا نوبت دوخت پاهای عروسک است . نخ دو یا سه رشته ای را به صورت دایره ای در جهت مخالف گره یعنی در قسمت مشخص شده ی تن عروسک کوک بزنید .

عروسک-با-جوراب-نازک-(8)

سپس نخ را بکشید تا پای عروسک شکل بگیرد . بهتر است برای ظرافت کار همیشه دوخت را از قسمتی که به عنوان  پشت سر عروسک در نظر گرفته اید شروع کنید .

عروسک-با-جوراب-نازک-(9)

پای دوم عروسک را هم به همین روش بدوزید . سپس از قسمت زیرین کار بین دو تا پای عروسک سوزن و نخ را عبور داده تا کمی پایینتر از قسمت وسط شکم عروسک ، تا ناف عروسک را بسازید .

عروسک-با-جوراب-نازک-(11)

توجه داشته باشید که برای قسمت پشت عروسک نخ باید روی کار باشد .

عروسک-با-جوراب-نازک-(12)

به این ترتیب شما قسمت پشت عروسک را می سازید .

عروسک-با-جوراب-نازک-(13)

این از آموزش قسمت اول عروسک سازی با جوراب زنانه . انشالله در قسمت بعدی روش کار کردن روی صورت عروسک را آموزش خواهیم داد .

 

منبع:نازک

گردآوری:درسحربانو

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی را وارد کنید *