آموزش تصویری ساخت قاب عکس ۳ بعدی زیبا

آموزش تصویری ساخت قاب عکس ۳ بعدی زیبا

ساخت قاب عکس ، ساخت قاب عکس چوبی
برای ساخت یک کاردستی متفاوت آماده باشید. می خواهیم با یک آموزش ویژه برای ساخت قاب عکس چوبی به سبک سه بعدی جدید باهم بسازیم.

آموزش ساخت قاب عکس چوبی دیواری با طرحی سه بعدی

قاب عکس های سه بعدی چوبی این روزها در سالن بیشتر آتلیه های عکاسی نصب شده است . روش ساخت این قاب عکس ها را یادبگیرید و بسازید.ساخت قاب عکس

ساخت قاب عکس

وسایل لازم برای ساخت قاب عکس چوبی سه بعدی

چوب های کناره سه ضلعی

چسب چوب

دو قطعه عکس با اندازه های برابر

تیغ موکت بری

چسب کاغذی

مداد

خط کش

یک صفحه ی صاف تخته سه لایی

ساخت قاب عکس

ساخت قاب عکس

وسایل مورد نیاز و لازم برای ساخت قاب عکس چوبی ۳ بعدی

روش ساخت قاب عکس ۳ بعدی دیواری

عکس هایی که برای این مدل قاب انتخاب می کنید از لحاظ طول و عرض و نوع کادر بندی باید مثل هم باشند.

اندازه ی صفحه ی تخته ای که به عنوان شاستی زیر این قاب در نظر می گیرید باید به اندازه ی پهنای تعداد چوب های سه ضلعی قاب باشد .

تعداد چوب های سه ضلعی باید برابر عرض یکی از عکس ها باشد.

برای شروع مقداری از چسب کاغذی را به بلندی یکی از عکس ها روی سطح صافی بچسبانید و با مداد با دقت اندازه ی عرض چوب های سه ضلعی را روی آن علامت گذاری کنید.

سپس یکی از عکس ها را روی زمین با چسب کاغذی بچسبانید تا ثابت روی زمین بماند و هنگام اندازه زدن حرکت نکند. پس از آن به وسیله ی خط کش دقیقا تمام طول عکس را به اندازه ای که قبلا از چوب ها زده بودید علامت گذاری کرده و پایین هر قسمت شماره گذاری کنید که پس از برش قطعات را گم نکنید.

ساخت قاب عکس

سپس به وسیله ی تیغ موکت بری و خط کش آهنی صاف و یک دست علامت ها را روی عکس برش بزنید و عکس را به قطعات منظم تقسیم کنید. این کار را برای هر دو عکس انجام دهید.

یکی از ضلع های چوب را به چسب آغشته کرده و روی سطح صاف بچسبانید و اجازه دهید تا کاملا خشک و محکم شود.

ساخت قاب عکس

سپس با دقت قطعات بریده شده ی عکس ها را به شکل یک در میان روی دو ضلع چوب ها بچسبانید این کاررا به دو صورت می توانید انجام دهید یا به این ترتیب که یک طرف شماره یک از اولین عکس و ضلع دوم همان چوب شماره یک عکس دوم را بچسبانید که دو طرف هرم چوب با دو عکس پر شود.یا می توانید عکس اول را از یک طرف به ترتیب شماره ها ی بریده شده بچسبانید و ضلع دوم چوب را با برش های عکس دوم پر کنید.

ساخت قاب عکس

ساخت قاب عکس

برای این که دچار اشتباه نشوید می توانید روی سطح صافی ابتدا مانند پازل بریده های عکس ها را به شکل یک در میان روی زمین درست کنید سپس یکی یکی آن ها را روی دو ضلع چوب بچسبانید. به این ترتیب تصویر دو بعدی شما آماده حواهد شد. هنگامی که از سمت راست به آن نگاه کنید تصویر اول و اگر از سمت چپ به آن نگاه کنید تصویر دوم را خواهید دید از قاب عکس زیبای خود لذت ببرید.

ساخت قاب عکس

منبع:نمناک

گردآوری در:سحربانو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی را وارد کنید *