10 ترفند لباس پوشیدن که باید بدانید (نکات مفید و آسان)

تازدن پاچه‌ های شلوار جین

حتما شـما هم دوست دارید کـه در فصل زمستان شلوار جین یا کتانتان را داخل بوت خود قرار دهید ولی متوجه شده‌اید کـه اینکار باعث ضخیم شدن ساق پای شـما میشود.

10 ترفند لباس پوشیدن که باید بدانید (نکات مفید و آسان)

این مشکل وقتی پیش می آید کـه بوت ساق بلند را روی شلوارهای پاچه گشاد یا راسته میپوشید و اصلا ظاهر جذابی ندارد. حتی باعث میشود زیب بوت بـه سختی بالا بیاید یا حتی خراب شود. برای حل این مشکل میتوانید طبق این دستورالعمل ابتدا پاچه‌ي شلوار خود رابه دو جهت تا بزنید، سپس روی آن جوراب بلند بپوشید و بعد کفش را پای خود کنید.

بالا نگه داشتن زیپ شلوار

احتمالا شـما هم در کمدتان شلوارهایی دارید کـه زیپ آن‌ها مدام بـه سمت پایین سر می خورد و باز میشود. علت این موضوع ممکن اسـت تنگی شلوار یا کهنه شدن زیپ باشد، اما در هر صورت راه حل آن ساده اسـت.

10 ترفند لباس پوشیدن که باید بدانید (نکات مفید و آسان)

یک حلقه جاسوییچی یا کلید پیدا کنید و دسته زیپ را مثل کلید بـه آن بیاندازید. وقتی شلوار خودرا پوشیدید حلقه رابه دکمه شلوارتان بیاندازید و بعد دکمه را ببندید. بـه این شکل حلقه زیر شلوار شـما مخفی میشود.

لباس‌ های آب رفته را به حالت قبل برگردانید

همه ی لباس‌ها قابلیت شسته شدن در خودرو لباسشویی را ندارند ولی گاهی هرچقدر هم حواسمان باشد کـه آن‌ها را در اتومبیل لباسشویی نشوریم، بازهم ممکن اسـت این اتفاق بیفتد.

10 ترفند لباس پوشیدن که باید بدانید (نکات مفید و آسان)

اما خوشبختانه ترفندی برای برگرداندن این لباس‌ها بـه حالت اول وجوددارد. برای اینکار نیاز بـه یک تشت آب یا سینک ظرفشویی خالی، شامپو بچه و ۲ حوله‌ي بزرگ و تمیز دارید. یک پیمانه شامپو بچه را داخل تشت یا سینک پر از آب ولرم بریزید و هم بزنید و لباس خودرا در آن خیس کنید و بعد با دست بـه آرامی چنگ بزنید. سپس لباس را از آب خارج کنید و خیلی آرام آب آنرا بگیرید.

بدون فشار زیاد و بدون آبکشی لباس را روی حوله بزگ و خشک پهن کنید و بعد شروع بـه لوله کردن حوله بـه همراه لباس کنید. حالا حوله را آرام فشار دهید تا رطوبت اضافی لباس را جذب کند. در مرحله‌ي بعد لباس نم‌دار را روی حوله‌ي خشک دوم بکشید و پهن کنید. کشیدن لباس را تکرار کنید تا لباس بـه اندازه‌اي واقعی خود برسد و بعد اجازه دهید کـه همانجا خشک شود.

گشاد کردن شلوار جین تنگ

دل کندن از شلوار جین محبوب‌ برای کسانی کـه دچار اضافه وزن شده‌اند، کار سختی اسـت. از طرفی هم گاهی این شلوارها آن قدر تنگ نشده‌اند کـه بخواهید یک شلوار جین با سایز جدید برای خود بخرید. برای این شرایط ترفندی وجوددارد کـه با استفاده ازآن میتوانید شلوار جین تنگ شده خودرا کمی گشادتر کنید.

10 ترفند لباس پوشیدن که باید بدانید (نکات مفید و آسان)

برای اینکار شلوار جین، خصوصا جاهایی راکه بیشتر تنگ شده، خوب مرطوب کنید. سپس آنرا بپوشید و برای ۳۰ دقیقه دور خانه قدم بزنید، بنشینید و حرکات کششی انجام دهید. سپس آنرا در بیاورید و اجازه دهید تا خشک شود و بعد از خشک شدن هم دوباره این حرکت را انجام دهید.

پاک کردن اثر دئودورانت از روی پیراهن

10 ترفند لباس پوشیدن که باید بدانید (نکات مفید و آسان)

یکی از رایج ‌ترین اتفاقات هنگام پوشیدن لباس، برخورد لباس با پوست زیر بغل و لک شدن آن با دئودورانت اسـت. صحیح پوشیدن لباس بعد از استفاده از دئودورانت یا ضد عرق، یک هنر اسـت؛ اما برای از بین بردن این لک می توانید از دستمال مرطوب پاک‌کننده استفاده کنید. بطور کل، بد نیست همیشه یک بسته دستمال مرطوب دم دست خود داشته باشید تا دراین لحظات شـما را نجات دهد.

تا کردن تی شرت

10 ترفند لباس پوشیدن که باید بدانید (نکات مفید و آسان)

تا کردن و مرتب کردن تی شرت‌ها بـه ترتیب، پیدا کردن آن‌ها را خیلی ساده‌تر میکند و باعث میشود کمتر چروک شوند. هم چنین با اینکار لباس‌ها جای کمتری در کشوی شـما می گیرند. برای اینکار باید بـه این نکته دقت کنید کـه قسمت چاپ‌شده‌ي تی شرت همیشه رو قرار گیرد تا تشخیص آن‌ از دیگر تی شرت‌ها ساده باشد. بـه عکس‌هاي بالا دقت کنید.

گشاد کردن کفش‌ ها

خیلی از خانم‌ها کفش‌هاي زیبایی در کمد خود دارند کـه بدلیل تنگی و اذیت کردن پا نمی توانند آن‌ها را بپوشند. فراموش نکنید هرشخصی فرم پای مختص بـه خودرا دارد؛ بعضی‌ها پاهای باریک و برخی پاهای پهن‌تری دارند، برخی انگشت‌هاي کشیده و ناهمسطح و برخی دیگر انگشت‌هاي کوتاه و تخت دارند. این موضوع نباید باعث شود کـه کفش محبوب‌تان پای شـما را بزند یا احساس ناراحتی در پای شـما ایجاد کند.

10 ترفند لباس پوشیدن که باید بدانید (نکات مفید و آسان)

برای حل این مشکل، خیلی ساده میتوانید چند کیسه‌ي زیپ‌لاک یا زیپ‌بگ باکیفیت تهیه، آن‌ها را تا نیمه آب و هوای اضافی را خالی کنید. سپس کیسه را درون کفش‌هاي خود قرار دهید و کفش‌ها را درون یک کیسه‌ي تمیز، داخل فریز خود بگذارید. اجازه دهید کفش‌ها یک شب در فریزر بمانند و صبح روزبعد آن‌ها را امتحان کنید؛ درصورت نیاز میتوانید اینکار را تکرار کنید.

از بین بردن لک عرق

10 ترفند لباس پوشیدن که باید بدانید (نکات مفید و آسان)

قطعا لکه‌هاي زرد عرق روی لباس یکی از زشت‌ترین اتفاق‌هایي اسـت کـه ممکن اسـت برای لباس‌هاي مـا بیفتد. برای پاک کردن لک عرق از روی لباس یک بطری اسپری آب رابا آب لیموی طبیعی پر و مستقیما روی قسمت‌هاي لک‌شده‌ي لباس خشک اسپری کنید. سپس لباس را در اتومبیل لباسشویی بیندازید.

ضد آب کردن کفش‌ ها با موم عسل

10 ترفند لباس پوشیدن که باید بدانید (نکات مفید و آسان)

کفش‌هاي پارچه‌اي در فصل‌هاي بهار و تابستان خیلی پرطرفدار میشوند. این کفش‌ها سبک و خنک‌اند، اما از طرفی خیلی زود خیس و لک می شوند. یک ترفند ساده برای جلوگیري از این اتفاق استفاده از «موم زنبور عسل قالبی» برای ضد آب کردن کفش‌ها بـه‌شکل بالا اسـت.

جارختی دوبل

10 ترفند لباس پوشیدن که باید بدانید (نکات مفید و آسان)

برای این ترفند فقط بـه درب قوطی نوشابه نیازدارید! با این ترفند هم می توانید لباس‌هاي ست را کنار هم آویزان کنید و هم لباس‌هاي بیشتری در کمد جا بدهید. فقط کافیست مانند عکس هر چوب لباسی را از یک حلقه رد و یکی رابه میله‌ي کمد آویزان کنید.


و اما اشتباهاتی در لباس پوشیدن که باید از آنها دوری کنید

وقتی صحبت از اشتباهات مد و لباس می شود، منظور پوشیدن لباس‌هایي نیست کـه ظاهر فرد را نامناسب جلوه دهد یا وی را در فهرست افراد بـه اصلاح بد تیپ قرار دهد. بلکه منظور از این اشتباهات، عادت‌هاي قدیمی در لباس پوشیدن اسـت کـه طبق معمول افراد از کنار گذاشتن آن‌ها امتناع میکنند. در مورد پوشیدن و ست کردن لباس، برخی گفته‌هاي کلیشه‌اي در بین مردم باب شده و برای مدت طولانی مورد استفاده قرار گرفته اسـت.

نباید در فصل سرما لباس سفید پوشید

این قانون قدیمی‌شده و نباید ازآن پیروی کنید. بـه گفته عده اي از طراحان و ستاره‌هاي مد، رنگ سفید نه تنها برای هوای سرد و خنک مناسب اسـت، بلکه ظاهری مدرن و خاص در زمستان بشما می‌بخشد.

10 ترفند لباس پوشیدن که باید بدانید (نکات مفید و آسان)

زمانی کـه میخواهید رنگ سفید را برای فصل زمستان انتخاب کنید، بـه یاد داشته باشید جنس پارچه اهمیت بسیاری دارد. پارچه‌هاي سبک‌تر مانند نخ، کتان و کرباس سفید برای پاییز و زمستان مناسب نیستند. بلکه برای فصول سرد باید از پشم، کشمیر، خز، موهر، فلانل، ابریشم و چرم سفید استفاده کنید.

سایز لباس تان همیشه ثابت است

سایز لباس با توجه بـه فروشگاه، برند و نوع آن متفاوت اسـت. لباس‌هاي ارزان قیمت‌تر طبق معمولً سایز بزرگ‌تری دارند تا هر فردی بتواند بـه اسانی آن رابه تن کند. پس زمان خرید فقط بـه سایز لباس دقت نداشته باشید بلکه درصورت امکان آنرا پرو کنید یا ابعادش را بادقت بیشتری مورد بررسی قرار دهید.

برچسب «شستن توسط خشکشویی» روی لباس را همیشه جدی می گیرید

حتما تا بحال بـه نوشته برچسب روی لباس دقت کرده اید تا بتوانید از نحوه شستشو یا اتو کشیدن آن اطلاع بـه دست بیاورید. یکی از نوشته‌هایي کـه روی تعداد زیادی از لباس‌ها نوشته می شود عبارت «شستن توسط خشکشویی» یا “Dry Clean Only” اسـت. ایرادی ندارد از این توصیه پیروی کنید و لباس خود رابه خشکشویی بسپارید، ولی این روش یقیناً هزینه بیشتری گردنتان می‌اندازد.

10 ترفند لباس پوشیدن که باید بدانید (نکات مفید و آسان)

گاهی اوقات حتی جنس لباس بـه اندازه‌اي حساس و ظریف نیست کـه نیازی بـه خشکشویی داشته باشد. تعداد زیادی از برندهای باکیفیت کـه لباس‌هاي خودرا با پارچه‌هاي قابل شستشو تولید میکنند، عبارت «شستن توسط خشکشویی» را روی لباس‌ هاي خود بکار می برند تا در واقع کلاس کار را بیشتر کنند! بـه علاوه بافت پارچه‌هاي خاصی مانند کشمیر اگر با دست شسته شوند، نسبت بـه این کـه خشکشویی شوند، بهتر حفظ می شود.

از صفحات اینستاگرامی‌خرید میکنید

در دنیای امروزی تعداد زیادی از خریدها از طریق صفحات اینستاگرامی صورت می گیرد. آیا کیفی کـه خریداری میکنید فقط و فقط بدلیل عشقتان بـه آن اسـت یا می خواهید دیگران را از خرید خود مطلع کنید؟ اگر یک لباس یا اکسسوری بخرید، آیا بدون آنکه آنرا در صفحه شخصی خود بـه اشتراک بگذارید هم از داشتنش لذت میبرید؟ اگر جوابتان بـه این سؤال منفی اسـت، باید عادت‌هاي خرید خودرا کمی تغییر دهید.

از خطوط افقی روی لباس بـه شدت دوری میکنید

“لباسی کـه خطوط افقی داشته باشد، باعث پهن‌تر نشان دادن اندامتان می شود”، این عبارت اشتباه محض اسـت. البته کـه پیراهن زنانه تنگ و کشی کـه دارای خطوط افقی باشد، فقط در تن مدل‌هاي لباس زیبا بنظر می رسد.

10 ترفند لباس پوشیدن که باید بدانید (نکات مفید و آسان)

اما لباس‌هایي کـه سایز مناسب دارند، در تن هر بانویی زیبایی خیره کننده‌اي خواهد داشت. برای مثال بلیز زنانه با خطوط افقی همراه با شلوار جین تیره رنگ، دامن زنانه با خطوط افقی یا اورکت راه راه گزینه‌هاي ایده آلی برای شـما محسوب می شوند.

فقط یک رنگ خاص در لباس‌ های خود استفاده می‌کنید

رنگ‌هاي برجسته و خاص زمانی کـه درکنار رنگ‌هاي دیگری از این دسته قرار بگیرند، خودرا بهتر نشان میدهند. اگر شومیز حریر زمردی رنگ پوشیده‌اید، آن رابا کفش پاشنه‌دار صورتی ست کنید یا درکنار آن کیف دستی زرد رنگ خودرا بردارید. این ترکیب‌ها شـما رابه یک خانم با استایل مد روز تبدیل می کند.

فکر می کنید لباس‌هاي مردانه فقط مختص آقایان اسـت

10 ترفند لباس پوشیدن که باید بدانید (نکات مفید و آسان)

یقیناً منظورمان این نیست کـه برای خرید بـه سراغ کت و شلوارهای مردانه بروید، ولی عده اي از استایل‌ها و لباس‌هاي مردانه در تن خانم‌ها هم زیبایی دارند. عده اي از پیراهن‌هاي مردانه، پلیورهای گشاد و ژاکت‌هاي خاص برای زنان هم قابل استفاده هستند.

سویشرت را فقط در دسته لباس‌هاي اسانی قرار میدهید

10 ترفند لباس پوشیدن که باید بدانید (نکات مفید و آسان)

درست اسـت کـه این لباس برای ورزشکاران و دوندگان جایگاه خاصی دارد، ولی میتوانید آنرا بعنوان لباس بیرون هم درنظر بگیرید. طراحان مشهور مد مانند کنزو، فیلیپ لیم، سینتیا رولی و کارن واکر مدل‌هاي جدیدی ارائه کرده‌اند کـه در آن ها دامن‌هاي گشاد، شلوارهای جذب و گردنبندها فقط با بولیزهای نسبتاً گشاد آستین بلند ست شده‌اند.

در لباس‌ هاي یک فصل گیر می‌افتید

10 ترفند لباس پوشیدن که باید بدانید (نکات مفید و آسان)

اگر برای خرید لباس کمی ولخرجی کرده اید، حتما نباید آن لباس را تا آخر عمر استفاده کنید. اگر با گذشت زمان احساس کردید این لباس از مد خارج یا دیگر قدیمی ‌شده اسـت، آنرا کنار بگذارید. لزومی ندارد همان لباس گران‌قیمت را در هر فصل استفاده کنید.

لباس‌ هاي جین خود رابه اندازه دیگر لباس‌ ها می‌شویید

۶ ماه طول می کشد تا پارچه جین خام و شسته نشده، بـه فرم مطلوب برسد ودر طول این زمان نباید شسته شود. لباس‌هاي جین با پوشیدن‌هاي مکرر با فرم بدن تطابق پیدا می کند و زمانی کـه شسته شوند، این فرم را از دست میدهند.

10 ترفند لباس پوشیدن که باید بدانید (نکات مفید و آسان)

البته تعداد زیادی از شلوارها و دیگر لباس‌هاي جین امروزی قبل از فروش شسته میشوند تا ظاهر بهتری بـه دست بیاورند و دیگر نیازی بـه مدت زمان خاصی برای شستشو ندارند. این لباس‌ها را می توانید در فواصل زمانی کوتاه‌تر و زمانی کـه لکه گرفته یا زانو داده‌اند، بشویید. برای پیشگیري از بو گرفتن جین، انها را در حین دوش گرفتن درون حمام آویزان کنید یا آن ها را درون کیسه پلاستیکی قرار دهید و برای یک تا دو روز درون فریزر بگذارید.

بـه سراغ خیاطی نمیروید

10 ترفند لباس پوشیدن که باید بدانید (نکات مفید و آسان)

این عادت یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات مد و لباس بـه شمار میرود. هر فرد اندام متفاوتی دارد و لباس‌هایي کـه بـه صورت عمده طراحی و تولید میشوند در تن همه ی افراد مثل هم نیست. کوتاه کردن شلوار و دامن، درزگیری لباس، تغییر اندازه آستین از جمله تغییرات رایجی اسـت کـه برای انواع لباس‌ها درنظر گرفته می شود. با این تغییرات می توانید ظاهری بی‌عیب و نقص در لباس‌هاي خود ایجاد کنید.

منبع : پارس ناز

گرد آوری در : سحر بانو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی را وارد کنید *