غذاهایی که نباید دوباره گرم شوند

گرم کردن دوباره این غذا ها خطراتی را در پی دارد!

گرم کردن غذایی که از شب مانده و یا از روزهای پیش در یخچال و فریزر نگهداری شده است بایستی با احتیاط بیشتر انجام شود تا ایجاد مشکل نکند.

دیده می شود که افراد باقیمانده غذای خود را فریز کرده و بعدها مجددا آن را مصرف می کنند. اگرچه در برخی موارد، این کار قابل قبول است اما گاهی سلامتی افراد را تهدید می کند. واقعیت این است که برخی غذاهای خاص پس از دوباره مصرف کردن هیچگونه ارزش غذایی ندارند. 

 غذاهایی که نباید دوباره گرم شوند

 چغندر: این سبزی حاوی نیترات بوده و برای سلامتی مفید است چغندر پس از مصرف دوباره خطرناک نمی باشد اما بهتر است که به صورت سرد مصرف شود. 

مرغ

نحوه صحیح گرم کردن مرغ

مرغ:خوردن گوشت مرغ پس از یک روز می تواند بسیار خطرناک باشد چرا که ترکیب پروتئین تغییر کرده و مشکلات گوارشی را به بار می آورد. از آنجا که مرغ نسبت به گوشت از پروتئین بیشتری برخوردار بوده لذا بهتر است که به طور سرد مصرف شود. اگر لازم باشد بهتر است که در دمای کم و در طولانی مدت گرم شود. 

سیب زمینی:این ماده غذایی ارزش غذایی بالایی داشته و برای بدن مفید است. اما اگر سیب زمینی برای بار دوم گرم شود ارزش غذایی خود را از دست داده و ایجاد سم دربدن می کند. 

قارچ: این ماده غذایی یکی از شناخته شده ترین مواد بوده که تحت هیچ شرایطی نباید برای دومین بار گرم شود، چرا که ترکیب پروتئین آن پس از گرم شدن دوباره تغییر خواهد کرد و مشکلات بهداشتی چون مشکلات گوارشی را برای فرد به همراه خواهد داشت. در صورت لزوم سرد مصرف کنید. 

اسفناج:گرم کردن مجدد اسفناج می تواند بسیار خطرناک باشد این سبزی حاوی درصد بالایی نیترات ها می باشد که پس از گرم کردن مجدد به نیتریت تبدیل می شود و ایجاد سرطان در بدن می کند اسفناج را بلافاصله پس از پختن مصرف کنید. 

تخم مرغ: این ماده غذایی زمانی که در معرض دمای بالا قرار می گیرددر بدن  ایجاد سم می کند. لذا از گرم کردن مجدد آن بپرهیزید. 

کرفس: این سبزی کاربرد زیادی در پخت سوپ دارد. لازم به ذکر است که کرفس نیز حاوی نیترات بوده و در صورت گرم شدن مجدد به ماده خطرناک تبدیل می شود لذا اگر در پخت سوپ از آن استفاده می کنید، به هنگام مصرف دوباره کرفس آن را جدا کنید. در پایان باید گفت که حتی نوع گرم کردن غذا نیز بسیار حائز اهمیت است چرا که امروزه افراد به طور چشمگیری از مایکروویوها برای گرم کردن و پخت غذای خود استفاده می کنند و غافل از عوارض آن هستند. 

منبع : نمناک

گرد آوری در : سحر بانو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی را وارد کنید *