درمان استرس و افسردگی با ۱۱ گیاه آپارتمانی شادی آور

درمان استرس با گیاهان آپارتمانی

درمان استرس ، درمان خانگی استرس
حتما شما هم شهرت گل گاوزبان را در کاهش استرس شنیده اید. باید بدانید که علاوه بر گل گاوزبان گیاهان دیگری هم هستند که استرس و اضطراب را از شما دور می کنند.

درمان استرس و افسردگی با ۱۱ گیاه آپارتمانی شادی آور

استرس، اضطراب، فشارهای روحی! نگرانی و دلهره! نگرانی از دیر رسیدن، نگرانی از عدم موفقیت، ترس از آینده، ترس از بی پولی، استرس های شغلی و تحصیلی و هزار و یک دلیل دیگر که باعث می شوند اضطراب تمام وجود آدم رابگیرد و امانش را ببرد.خوشبختانه این روزها روش های متعددی برای غلبه بر استرس و فشارهای روحی وجود دارد مانند یوگا، ریلکسیشن، ماساژ و غیره.درمان استرس

درمان استرس

علاوه بر این ها یک روش کاملا طبیعی دیگری نیز وجود دارد که به کنترل احساسات منفی و اضطراب کمک می کند. بله استفاده از گیاهان.

برخی از گیاهان مانند داروهای ضد افسردگی هستند و زندگی را به شما باز می گردانند. زمانی که شرایط کمی دشوار می شود، هر حس مثبتی می تواند شما را به سمت دیدگاه مثبت در زندگی ببرد. همانطور که مراقبت از خود در زمان مشکلات زندگی تاثیر بسزایی دارد، برایتان شگفت آور است که بدانید محیط اطراف نیز نقش مهمی در حس و حال شما دارند. خصوصا زمانی که در محیط گل و گیاه وجود داشته باشد. چند نوع از گیاهان خانگی و گلدار را به شما معرفی می کنیم که باعث کاهش استرس و حتی افزایش شادی می شوند.

گیاهان خانگی و گلدار که باعث کاهش استرس می شوند

گیاه ریحان، کاهش دهنده استرس
ریحان یکی از سبزی های خوراکی و قابل کشتی است که تاثیر زیادی بر بهتر شدن حال و هوای شما دارد. تاثیرات مثبت گیاه ریحان به علت ترکیب لینالول است که موجب عطر و بو و طعم خوب آن می شود.
گیاه شمعدانی
گل های زیبا، فرم جذاب و رنگ های پر رنگ این گیاه باعث شادابی شما می شود. رایحه ملایم گل شمعدانی که شبیه گل رز نیز هست، باعث آرامش اعصاب و روان می شود.

درمان استرس

گیاهان آرام بخش برای رفع استرس در آپارتمان

پاپیتال، عشقه
اگر گیاه عشقه یا پاپیتال را در دکوراسیون منزل خود نگهداری کنید، متوجه می شوید با وجود این گیاه که مراقبت کمی هم نیاز دارد تنفس شما روان تر و آسانتر می شود. پاپیتال به عنوان یکی از برترین گیاهانی است که بطور طبیعی هوا را پاکیزه می کند.
سرخس بوستون
مانند گیاه عشقه، سرخس بوستون نیز هوا را فیلتر کرده، و تا ۱۸۶۳ ماده سمی را در ساعت از بین می برد. این نکته بطور قطع می تواند آرامش ذهن و روان برای شما به همراه داشته باشد.
اسطوخودوس، کاهش دهنده استرس
عطر اسطوخودوس از زمان های قدیم به عنوان کاهش دهنده حس خشم و آرامش بخش شناخته می شود. زمانی که یک شمع معطر را روشن می کنید، رایحه طبیعی و تازه اسطوخودوس فضا را بطور مداوم خوشبو می کند.
گل رز
هیچ کسی نیست که گل رز و رایحه خوش آن را دوست نداشته باشد و البته زیبایی خیره کننده گل رز را هم نمی توان از قلم انداخت. طبق مطالعات انجام شده، کارمندان شرکت هایی که روزانه امکان نگاه کردن گل رز را دارند، احساس آرامش و راحتی بیشتری می کنند.
اسپاتی فیلوم
اگر زمان زیادی از روز را در فضای داخلی خانه خود سپری می کنید، گیاه زیبای اسپاتی فیلوم را به دکوراسیون منزل خود اضافه کنید. اسپاتی فیلوم عوامل قارچی محیط را از بین می برد و مانند یک تمیز کننده هوای گیاهی و طبیعی عمل می کند.
رزماری
از نظر تاریخی، گیاه رزماری نمادی از یادآوری آرامش درونی است. گمان می شود ارتباطی که ایجاد می شود به دلیل عطر مسحور کننده برگ های سوزنی رزماری است که روزهای آفتابی را به خاطر افراد می آورد.

درمان استرس

گیاهان آرام بخش برای رفع استرس در آپارتمان

ارکیده، کاهش دهنده استرس
گیاه دلپذیر و زیبای ارکیده به عنوان یکی از گیاهان لوکس که در دسترس وجود دارد، شناخته می شود. این گیاه در طول سال گل می دهد و به علت زیبایی و رنگ فوق العاده ای که دارد احساس شادابی و خوشی را برای شما به ارمغان می آورد. خصوصا در روزهای سرد و بدون برگ و سبزینگی سال گل ارکیده تاثیر خوبی بر حس و حال شما می گذارد. متخصصین فنگ شویی به دلیل اینکه گیاه ارکیده انرژی مثبت را افزایش می دهد، علاقه زیادی به استفاده از آن در دکوراسیون داخلی دارند.
گل برف، گیاه شادی آور
بر اساس مطالعه سه ماهه انجام شده بر روی گیاهانی که احساسات مثبت را تحریک می کنند، گل برف یکی از گیاهان محبوبی است که حس و حال شادی ایجاد می کند. این نکته به دلیل عطر گل های کوچک سفید رنگ است که خاطرات خوش را در ذهن می پروراند.
نخود گل، نخود شیرین
گل های زیبای گیاه نخود گل، در مطالعات انجام شده مانند گیاه گل برف به عنوان گیاهان تسلی بخش شناخته می شود. نتایج نشان می دهد تماشای گل نخود باعث یادآوری خاطرات خوش کودکی می شود.

منبع:نمناک

گردآوری در :سحربانو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی را وارد کنید *