خانه | آموزش | تغییر دکوراسیون آشپزخانه متناسب با بودجه

تغییر دکوراسیون آشپزخانه متناسب با بودجه

تغییر دکوراسیون آشپزخانه برحسب بودجه شما + عکس

تغییر دکوراسیون آشپزخانه ، چیدمان آشپزخانه
با هر مقدار بودجه ای که دارید میتوانید دکوراسیون آشپزخانه تان را تغییر دهید و امروزی کنید, چگونگی آن را در ادامه به شما میگوییم.

تغییر دکوراسیون آشپزخانه متناسب با بودجه

تغییر دکوراسیون منزل همیشه با هزینه هایی همراه است. چه نیت شما تعویض کلی دکوراسیون بوده و چه تنها قصد تعویض برخی از قسمت های دکوراسیون خود را داشته باشید، باید هزینه و بودجه ای را برای این کار در نظر بگیرید که تعویض دکوراسیون آشپزخانه نیز از این موضوع مستثنا نیست. هنگامی که بحث بودجه به میان می آید، ذخیره هر ریال می تواند خوشایند و موفقیت آمیز باشد!تغییر دکوراسیون آشپزخانه

تغییر دکوراسیون آشپزخانه

اما اگر شما نیز جزو آن دسته از افرادی هستید که تصور می کنید بدون ریخت و پاش فراوان نمی توان دکوراسیون آشپزخانه را تغییر داد، سخت در اشتباهید! چرا که در این مطلب قصد داریم تا با معرفی چند راهنمایی کوچک و ساده برای تعویض دکوراسیون آشپزخانه با بودجه کم، این موضوع را به شما ثابت کنیم.

تغییر دکوراسیون آشپزخانه

تغییر دکوراسیون آشپزخانه قدیمی

حتی بدون تغییر طرح بندی فضای آشپزخانه، باز هم چیزهای زیادی است که باید مد نظر قرار داد، از آیتم های کوچک مثل کابینت و چراغ ها گرفته تا تغییرات بزرگ مثل طاقچه و لوازم برقی آشپزخانه. بودجه شما هر چقدر هم زیاد یا کم باشد، تصمیم گیری در مورد اینکه چه چیزی را در اولویت قرار دهید و چه چیزی را به بعداً موکول کنید می تواند چالش برانگیز باشد.
از این برنامه نوسازی دکوراسیون آشپزخانه به عنوان نقطه شروع خود استفاده کنید، و آن را با توجه به فضا و بودجه خودتان اصلاح کنید.
اگر بودجه شما حدود ۴۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان است
رنگ دیوار را تغییر دهید. به طور کلی بین کابینت و لوازم برقی، فضای دیوار کمی در آشپزخانه ها وجود دارد و معنیش این است که نیاز به رنگ زیادی برای پوشش دادن آن قسمت نیست.
اگر رنگ کردن دیوار را خودتان انجام می دهید، تنها هزینه های شما یک قوطی رنگ (حدود چهار لیتر احتمالاً برایتان کافی خواهد بود، ولی طبیعتاً نیاز است که فضای خود را اندازه بگیرید تا مقدار صحیح مشخص شود) و لوازم ابتدایی رنگ آمیزی خواهد بود.
تغییر دکوراسیون آشپزخانه

هزینه تغییر دکوراسیون آشپزخانه

اگر بودجه شما حدود یک میلیون و پانصد صد هزار تا دو میلیون تومان است
رنگ دیوار را عوض کنید، چاپ هنری تازه ای روی دیوار نصب کنید و یکی از ویژگی های نورپردازی را به روز کنید. یک تغییر در نورپردازی کهنه می تواند تفاوتی بزرگ در ظاهر و حس آشپزخانه شما ایجاد کنید. گزینه های نورپردازی با بودجه معقول بسیار زیادی وجود دارد، بنابراین مجبور نیستید هزینه خیلی زیادی کنید تا ظاهری مدرن به آشپزخانه خود بدهید.
اگر بودجه تان می رسد، می توانید تمام چراغ های آشپزخانه را عوض کنید، یا اینکه لوستر جذاب تری روی دیوار بالای آشپزخانه نصب کنید.
اگر بودجه شما حدود دو میلیون تا دو میلیون و هشتصد هزار تومان است
دیوار را رنگ کنید، چاپ هنری نصب کنید، چراغ جدیدی تهیه کنید و قفسه های اُپن یا باز به آشپزخانه خود اضافه کنید. قفسه های اپن طرفداران (و البته منتقدان) خود را دارد، ولی یک چیز مشخص است:این نوع قفسه ها در فضای کوچک معجزه می کنند.
حتی جایگزین کردن یک کابینت بالایی کوچک با مجموعه ای از قفسه های اپن می تواند آشپزخانه شما را جادارتر جلوه دهد، و فرصتی برای در معرض نمایش گذاشتن بشقاب ها و وسایل مورد علاقه تان فراهم کند.
تغییر دکوراسیون آشپزخانه

تغییر دکوراسیون و چیدمان آشپزخانه

اگر بودجه شما حدود سه میلیون و پانصد هزار تا چهار میلیون و دویست هزار تومان است
قدم بعدی چیست؟ بعد از رنگ تازه دیوار، چاپ هنری، نورپردازی و قفسه های اپن، به فکر ارتقاء شیر آب آشپزخانه باشید. جایگزین کردن شیر آب ظرفشویی هزینه کمتری نسبت به خرید یک سینک کامل (مرحله بعد) دارد، و انجام آن از دست هر صاحبخانه ای بر می آید.
اگر بودجه شما حدود چهار میلیون و هشتصد هزار تا پنج میلیون و پانصد هزار تومان است
اگر از لحاظ مالی دستتان بازتر است، به همراه شیر آب جدید، سینک تازه ای نیز خریداری کنید. به یاد داشته باشید که اگر سینک جدید شما سبک متفاوتی نسبت به سینک قبلی داشته باشد، شاید با هزینه های نصب بیشتری نیز مواجه شوید تا سینک جدید به خوبی با کابینت و طاقچه آشپزخانه شما جور در بیاید.
اگر بودجه شما حدود شش میلیون تا ده میلیون و پانصد هزار تومان است
رنگ آمیزی دیوار، چاپ هنری، چراغ جدید، قفسه های اپن، شیر ظرفشویی و سینک جدید، و بعد تغییراتی اساسی در کابینت هایتان. کابینت جدید یکی از گران ترین آیتم ها در نوسازی دکور آشپزخانه است، بنابراین اگر می توانید با همان قبلی ها بسازید، بهتر است که همین کار را انجام دهید.
اگر کابینت های شما ظاهر مناسبشان را حفظ کرده اند، مجدداً آن ها را رنگ کنید. سپس دستگیره های قدیمی آن ها را جایگزین کنید.
اگر کابینت های شما نیاز به جایگزینی دارد، به این معنی که به جای فقط رنگ کردن درب آن مجبور هستید کل کابینت را عوض کنید، هزینه های شما به شکل چشمگیری افزایش پیدا خواهد کرد.
اگر بودجه شما حدود چهارده میلیون تا بیست و هشت میلیون تومان است
علاوه بر به روز رسانی کابینت ها، نصب کردن طاقچه یکی از تأثیرگذارترین تغییراتی است که می توانید در دکور آشپزخانه خود به وجود آورید.
 در مورد جنس طاقچه های زیبای آشپزخانه انواع مختلف گزینه ها موجود است، و تفاوت قیمت زیادی نیز بین آن ها وجود دارد. برای مثال، طاقچه چوبی برند Ikea را با طاقچه ای از جنس سنگ مرمر مقایسه کنید. پس به اندازه کافی جستجو کنید تا بالاخره چیزی را پیدا کنید که با بودجه شما متناسب باشد.
همانطور که مشاهده نمودید، تغییر دکوراسیون آشپزخانه همواره به معنای زیر و رو کردن کل آن نیست! گاهی می توان با اعمال تغییراتی کوچک و کم هزینه، نتیجه ای بزرگ و دلخواه به دست آورد. تنها باید بودجه خود را به هوشمندانه ترین شکل ممکن خرج کنید.
منبع:نمناک
گردآوری در:سحربانو

همچنین ببینید

مدل مانتو چهارخونه ریز و درشت جدید اسپرت و فوق العاده ناز

همان طور که ذکر شد جدیدترین مدل مانتوهای چهارخونه ۹۸ – ۲۰۱۹ دخترانه را در این قسمت از مطالب مدل مانتو برایتان قرار دادیم. تعدادی از این مانتوها بهاره و تابستانی هستند یعنی برای فصول گرم سال مناسب هستند و تعدادی دیگر پاییزه و زمستانی هستند یعنی برای فصول سرد سال مناسب هستند و می توان گفت که در واقع پالتو هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی را وارد نمایید *