استفاده از رنگ‌های خنثی در دکوراسیون ، تصاویر /دکوراسیون

رنگ‌های خنثی گزینه های بسیار خوبی برای دکوراسیون خانه هستند زیرا با هر ترکیب و هر رنگی جور می شوند و به فضا، نمای زیبایی می بخشند. شاید استفاده از واژه «امن» برای این رنگ ها بد نباشد زیرا هیچ گاه کهنه و قدیمی نمی شوند.

ایجاد کنتراست

رنگ‌های خنثی،دکوراسیون،رنگ خنثی،مدل دکوراسیون

در فضاهای که رنگ اصلی آنها سفید یا رنگ های کرم و بژ بسیار روشن است، استفاده از وسایل چوبی تیره و سطوح فلزی با رنگ های تیره بهترین انتخاب برای ایجاد کنتراست است. به طور مثال، لوستر اتاق، میله پرده یا پایه آباژور را از فلزهای تیره همچون مشکی انتخاب کنید تا باعث جذابیت بیشتر فضا بشوند. اگر رنگ دیوار، رنگ مبلمان، فرش و پرده را با رنگ های خنثی همچون سفید انتخاب کردید، انتخاب های درستی هم از وسایل تیره داشته باشید.


استفاده از طرح و نقش

رنگ‌های خنثی،دکوراسیون،رنگ خنثی،مدل دکوراسیون

اگر اصرار بسیاری بر استفاده از رنگ های خنثی دارید، می توانید برای جلب توجه و افزایش زیبایی فضا از پارچه های طرح‌دار کمک بگیرید. به طور مثال، طرح های راه‌راه، هندسی، گل و بته یا ترکیب آنها با هم انتخاب هوشمندانه ای برای رنگ های خنثی است. سعی کنید طرح ها اندازه های ریز و درشت داشته باشند تا بیشتر دیده شوند.


ترکیب سبک‌ها

رنگ‌های خنثی،دکوراسیون،رنگ خنثی،مدل دکوراسیون

در خانه هایی که همه دیوار و مبلمان و فرش و پرده از رنگ های خنثی انتخاب شده اند، از تُناژ متفاوت رنگ چوب برای زیبایی بیشتر استفاده کنید. به طور مثال، می توانید از وسایل چوبی که با رنگ سفید یا رنگ توسی پرداخت نهایی شده اند یا آنهایی که رنگ های مات دارند، استفاده کنید. یا برای تاکید بیشتر بر زیبایی فضاهایی که رنگ خنثی دارند می توانید از سبد حصیری، پارچه گونی یا مبلمان چوبی و حصیری استفاده کنید.


استفاده درست از بافت

رنگ‌های خنثی،دکوراسیون،رنگ خنثی،مدل دکوراسیون

اتاقی که هیچ رنگ و طرح خاصی ندارد، چگونه می تواند نظر بیننده را به خود جلب کند؟ بهترین راهکار، استفاده از بافت های مناسب است. به طور مثال، بافت های ارگانیک همچون چوب، کتان، پنبه، یا حتی فلز می توانند فضای اتاق خنثی را از بی روحی خارج کنند و به آن شخصیت ببخشند.


استفاده جزئی از رنگ

رنگ‌های خنثی،دکوراسیون،رنگ خنثی،مدل دکوراسیون

مزیت بزرگ رنگ های خنثی این است که هر زمان که دوست داشته باشید می توانید وسایل دکوری و جانبی را به رنگ های مختلف تغییر دهید و هراس جور شدن با دیگران وسایل را نداشته باشید. اتاق هایی که دیوار و مبلمان آن سفید انتخاب شده اند را می توان با قرار دادن یک کوسن رنگی همچون نارنجی، یا آباژور سبز یا حتی یک گلدان طبیعی به فضایی زیبا و دلنشین تبدیل کرد. این رنگ ها را می توانید با تغییر فصل، تغییر دهید.  / برترینها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی را وارد کنید *