آموزش اقدام مهم و ضروری هنگام خونریزی شدید قاعدگی

اقدام مهم و ضروری هنگام خونریزی شدید قاعدگی

خونریزی قاعدگی ، خونریزی شدید قاعدگی
اکثر خانم ها در طول زندگی خود خونریزی شدید قاعدگی را تجربه میکنند که علاوه بر مراجعه به پزشک میتوان با تغذیه سالم به روند بهبود آن کمک کرد.

۴ اقدام ضروری برای خونریزی شدید قاعدگی

گاهی اوقات خونریزی قاعدگی کاملا غیرطبیعی است ، از لحاظ میزان و شدت خونریزی که در بسیاری از موراد نگران کننده است و باید به پزشک مراجعه کرد اما اگر این اتفاق برای اولین بار در شما دیده شد می توانید از دستورالعمل های این بخش از سحربانو استفاده کنید تا متوجه عوارض جدی تر نشوید . حالا اگر خون ریزی قاعدگی غیر طبیعی یا سنگین دارید برای کنترل آن این توصیه هارا دنبال کنید :خونریزی قاعدگی

خونریزی قاعدگی

اولین کاری که باید انجام دهید، برای توصیه های کاهش جریان قاعدگی با یک متخصص مشورت کنید به این ترتیب میتوانید تایید کنید که آیا جریان خون ریزی فراوان شما،بیشتر نتیجه عدم تعادل درونی است یا خیر. سپس میتوانید این توصیه ها را برای کاهش آن بکار ببرید.

درمان خونریزی قاعدگی

علت خونریزی شدید قاعدگی چیست؟

 درمان خانگی خونریزی شدید قاعدگی

۱٫رژیم غذایی خود را بهبود ببخشید:

  • غذاهای سالم، پر از مواد مغذی، مانند:پروتئین غذاهای غنی از آهن هستند و غذاهای لبنی را برای به دست آوردن کلسیم انتخاب کنید.
  • آهن، نقش مهمی در تشکیل گلبول های قرمز ایفا میکند ,بنابراین کمبود آهن میتواند باعث خونریزی فراوان شود.
  • ویتامین c ، اثر متقابل دارد زیرا برای جذب آهن مورد نیاز، مناسب است.
  • دررژیم غذایی خود، غذاهایی را استفاده کنید که با منورژیا مبارزه کنند.

 درمان خونریزی قاعدگی

درمان خونریزی شدید پریود در خانه

 

ماپیشنهاد میکنیم رژیم غذاییتان شامل موارد زیر باشد:

 

 علت خونریزی شدید قاعدگی

 خوردن سبزیجات برای درمان خونریزی شدید قاعدگی

درمان خونریزی شدید قاعدگی در خانه

۲٫مکمل هارا مصرف کنید :

بهبود اثرات غذایی که شما میخورید، بامصرف مکمل آهن، منیزیم، روی، کلسیم و ویتامین B6 شمامیتوانید آنهارا به صورت مولتی ویتامین یا هریک را به طور جداگانه مصرف کنید مکمل های آهن ، به کاهش جریان قاعدگی کمک میکنند. ویتامین B فرآورده های بیش از حد را در کبد و باعث ترویج سنتز پروستاگلاندین ها برای کاهش تشکیل لخته خون های غیر طبیعی میشود.

 درمان خانگی خونریزی شدید قاعدگی

 خونریزی شدید قاعدگی و درمان خانگی

درمان گیاهی خونریزی شدید قاعدگی

۳٫چای گیاهی درست کنید:

بسیاری از گیاهان هزاران سال است که برای کنترل گردش خون رحم استفاده میشوند همچنین آنها میتوانند ،اختلالات هورمونی را درست کنند و منورژیا را کنترل کنند در این شرایط گیاهان طبیعی زیر را بنوشید چراکه آنها برای تسکین سریع, برای تولید پروژسترون و آرامش عضلات رحم ایده آل و مناسب هستند :دارچین , برگ تمشک قرمز.

خونریزی شدید قاعدگی

علت و درمان خونریزی شدید قاعدگی

۴٫از کمپرس یخ استفاده کنید:

سرما، خون ریزی را ازبین میبرد و درد و التهاب را تسکین میدهد زیرا باعث میشود که رگ های خونی فشرده شوند و این باعث کاهش جریان خون،نیز میشود. شما باید یک کیسه پر از یخ را بر روی شکم خود قرار دهید و بیشتر از ۲۰ دقیقه آن را روی شکم خود نگذارید آن را بردارید و ۲ یا ۴ ساعت بعد دوباره استفاده کنید تا زمانی که نشانه ها همچنان ادامه داشته باشند، این کار را ادامه دهید. اگر احساس سرما کردید و یا پوستتان بی حس شد ،کمپرس را بردارید.

خونریزی قاعدگی


 درمان های خانگی برای خونریزی شدید پریود

علت و درمان خونریزی شدید پریودی

آیا طبیعی است؟

دانستن اینکه چه مقدار گردش خون طبیعی است و اینکه در هر چرخه چه الگوی خون ریزی اتفاق می افتد، یک موضوع نگران کننده است.تغییرات مختلف را میتوان با در نظر گرفتن تکرار شدت و مدت زمان قاعدگی شناخت ، دقت داشته باشید که تکرار قاعدگی، باید هر ۲۱ تا ۳۵ روز باشد و شدت معمولی و طبیعی بین ۳۰ تا ۸۰ میلی لیتر است و مدت ایده آل ۳ تا ۷ روز است. تغییرات در طول ماه ،شامل خون ریزی تخمک گذاری است که یک جریان آرام از طریق یک چرخه قهوه ای رنگ است تغییرات دیگر شامل:

  • پلی مینورها(قاعدگی بیشتر از ۷ روز)
  • اولیگومنورها(دوره کمتر از ۳ روز)
  • و اوپسومنورها(فاصله بیش از ۳۵ روز) است
  • هیپرمینوها(خون ریزی بیشتر از ۸۰ میلی لیتر )
  • و هیپومنورها (کاهش مقدار خون ) می باشد.
  • هر تغییر، باید به طور جداگانه و توسط یک متخصص مورد بررسی قرار بگیرد.

منبع:نمناک

گردآوری در:سحربانو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی را وارد کنید *