خانه | آموزش | خانه داری | آموزش ساخت شمع قهوه برای عید نوروز /آموزش خانه داری

آموزش ساخت شمع قهوه برای عید نوروز /آموزش خانه داری

 

آموزش ساخت شمع قهوه برای عید نوروز

 

شمع قهوه

 

آموزش ساخت شمع قهوه

 

برای ساخت این شمع به پارافین جامد ، فتیله ، دانه و پودر قهوه ، قوطی نوشابه ، اسپری براق کننده نیاز دارید

 

شمع قهوه

 

پارافین را خرد کنید و داخل ظرفی فلزی بریزید ، مقداری پودر قهوه اضافه کنید سپس ظرف را روی حرارت بخار آب داغ قرار دهید تا پارافین ذوب شود ( در مدتی که پارافین ذوب میشود قالب را آماده کنید ).

 

انتهای قوطی نوشابه را سوراخ کنید و فتیله را از آن عبور دهید و با تکه ای چسب در جای خود محکم کنید.

 

شمع قهوه

 

فتیله را با استفاده از خط کش یا مداد در بخش بالا و مرکز قالب ثابت نگهدارید ، پارافین ذوب شده و مخلوط با پودر قهوه را داخل قالب بریزید و کناری بگذارید تا سرد شده و شمع بسته شود.

 

پس از پایان کار قوطی نوشابه را از بخش کناری برش بزنید و شمع را با دقت خارج کنید ( میتوانید از هر قالب دیگری که دوست دارید استفاده کنید ، استفاده از قوطی نوشابه برای راحتی کار است ).

 

شمع قهوه

 

مقداری دیگر پارافین ذوب کنید سپس با قاشق کم کم از پارافین ذوب شده روی شمع بریزید و شمع را داخل دانه های قهوه بغلطانید تا دانه ها به بدنه شمع بچسبد ( میتوانید دانه های قهوه را تک تک بچسبانید یا از هر روشی که دوست دارید برای اتصال دانه ها به بدنه شمع استفاده کنید ) ، پس از پایان کار روی دانه های قهوه را اسپری براق کننده بزنید.

 

میتوانید تمام سطح شمع را با دانه های قهوه پوشش دهید یا نیمی از شمع را با دانه قهوه بپوشانید ، همچنین میتوانید در صورت تمایل با اضافه کردن رنگ تیره مخصوص شمع رنگ سوخته ای به شمع قهوه بدهید ، یا اینکه میتوانید دو شمع با رنگ روشن و تیره تهیه کنید سپس با استفاده از پارافین شمع ها را به هم متصل کنید و شمع دو رنگ داشته باشید.

گرد آوری:سحر بانو

منبع:ایران کوک

 

همچنین ببینید

طرح تاتو | مدل های خاص و شیک تاتو و خالکوبی (سری اول)

چند سالی است که تاتو یا همان خالکوبی در بین جوانان رواج زیادی پیدا کرده است. با توجه به بحث عوارض احتمالی تاتو زدن زیاد روی بدن، مشاهده می شود که بیشتر افراد علاقه مند به طرح های تاتو خاص و کوچک هستند. به همین بهانه در این مطلب از سایت سحر بانو تعداد ۲۸ طرح تاتو خاص و کوچک را در سری اول و دوم این مطلب مشاهده خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی را وارد نمایید *